KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

CHP’Lİ ARIK’TAN, KAMU YATIRIM TEPKİSİ

AÇIKLAMASINDA ‘KANDIRILDI’ SÖZÜ İLE ELEŞTİRDİ

AK PARTİ'DE ÇOPUROĞLU'NDAN YENİ YÖNETİM İLE İLK FOTOĞRAF

AK Parti 7. Olağan Kongresi'nde güven tazeleyen Başkan Şaban Çopuroğlu, yeni yönetim ile birlikte ilk toplantıyı yaptı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ’DE

“KAYSERİ 2023 VİZYONUMUZUN BAYRAKTARLIĞINI YAPACAK”

AK PARTİ KAYSERİ 7. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

AK PARTİ KAYSERİ’DE ÇOPUROĞLU İLE YOLA DEVAM EDİYOR

MİLLİ SAVUNMA BAKANI HULUSİ AKAR

"S-400 SİSTEM VE KONTROLLER NATO’DAN UZAKLAŞMAK ANLAMINA GELMİYOR"

AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DR. İSMAİL EMRAH KARAYEL

NEŞTER PROGRAMINDA CEYHUN ÜSTEN’İN SORULARINI YANITLADI

CHP KAYSERİ’DEN OYUNCAK TRENLİ PROTESTO

ARIK: HIZLI TREN GELECEK DENDİ, AMA GELMEDİ

KAYSERİ, CUMHURBAŞKANI’NI AĞIRLAMAYA HAZIR

AK Parti Kayseri İl Teşkilatı’nın 7. Olağan Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştiraki ile 24 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirecek.

MHP İL BAŞKANI TOK AKŞENER’E TEPKİ GÖSTERDİ

“İPLİLERİN TOPLANMA YERİ KANDİL DAĞI OLMALIYDI”

AKŞENER İNCESU’DAN SESLENDİ

“AKLA KARA BİRBİRİNDEN AYRILACAK”

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN DİKKAT ÇEKEN TEPKİ

“DOLANDIRICILIK YAPIYORLAR”

KAYSERİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I KADİR HAS STADYUMU'NDA AĞIRLAYACAK

ÇOPUROĞLU: CUMHURBAŞKANIMIZIN KAYSERİ'YE GÖSTERDİĞİ İLGİ VE ALAKA İÇİN KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

ARIK KAYSERİ’NİN KABUSUNU MECLİSE TAŞIDI

“39 GÜNDE 7 KİŞİ CANINA KIYDI”

CHP İL YÖNETİMİNDEN KAYSERİ OSB’YE ZİYARET

NİTELİKLİ ELEMAN İHTİYACI VE MESLEKİ EĞİTİM GİBİ MUHTELİF KONULAR ELE ALINDI

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN, AKŞENER ZİYARETİ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

“HER FIRSATTA MİLLETİMİZİN AYAĞINA GİDİYORUZ”

KAYSERİ OSB YÖNETİMİ’NDEN MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’A

HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Anahtar Kelimeler: ÖZDEMİR’ CEVAP GELDİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

ÖZDEMİR’E CEVAP GELDİ

KGC’NİN 386 KONUTU İÇİN PLANLAMA VE PROJELENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir'in, Meclis gündemine taşıdığı Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Kayseri ili ve ilçelerinde gerçekleştirdiği projeleri hakkında cevap gelirken; yapılan açıklamada Melikgazi Gazeteciler Cemiyeti'nin 386 konutu ile ilgili planlama ve projelendirme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Kayseri ili ve ilçelerinde gerçekleştirdiği projeleri sorgulayarak konuyu Meclis gündemine taşımıştı. TOKİ’nin kurulduğu yıldan 2019 yılına kadar Kayseri ve ilçelerinde gerçekleştirmiş olduğu projelerin hangileri olduğunu, bu projelerle kaç konut üretildiğini ve bu konutların merkez ve ilçelere göre dağılımının nasıl olduğunu sorgulayan Milletvekili Özdemir, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a şu soruları yöneltmişti: “Kayseri genelinde inşaat durumunda olan kaç toplu konut projesi vardır? Bu projelerin ve konut sayılarının ilçelere göre dağılımı nasıldır? TOKİ tarafından önümüzdeki yıllarda gerçekleştirilecek toplu konut projeleri hangi ilçelerimizde gerçekleştirecek ve ne kadarlık konutu kapsamaktadır? Belediyeler tarafından ilçelerinde toplu konut projesi gerçekleştirilmesi için talep bulunmakta mıdır? Bulunmakta ise hangi ilçede kaç konutluk proje talebi vardır? TOKİ tarafından üst gelir seviyesindeki vatandaşlarımıza yönelik konut üretimi yapılmış mıdır? Yapılmış ise kaç konut üretilmiş ve bu proje nerelerde gerçekleştirilmiştir?” Özdemir, Kayseri’de TOKİ tarafından tamamlanan uygulamaların toplan yatırım bedelinin yaklaşık 2 milyar TL civarında olduğunu ve TOKİ’nin 2021 yılı yatırım programlarında Kayseri ilçelerinin de yer alacağı bilgisinin yetkililerce kendisi ile paylaşıldığını belirtti. MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir’in vermiş olduğu soru önergesine gelen cevap ise şu şekilde;

"Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kayseri ve ilçelerinde bugüne kadar 45 şantiyede 18 bşn 67 konutun yanı sıra 13 ilkokul, 2 lise, 1 pansiyon, 2 kreş, 1 kütüphane, 25 cami, 1 sağlık ocağı, 3 spor salonu ve 21 ticaret merkezi tüm sosyal donatılarıyla birlikte hayata geçirilmiştir. TOKİ tarafından Kayseri İli, İncesu İlçesi 5.Etap Süksün / Zafer Mahallesi, 108 Adet Konut ve 1 Adet Cami İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi yapılacaktır. Ayrıca; Kayseri de 100 Bin Yeni Sosyal Konut kampanyası kapsamındaki (Kocasinan Karpuzatan 550 konut, Melikgazi Mimarsinan 700 konut, Melikgazi Esnafsan. 3. Etap 284 konut, Kocasinan Oto San. 3. Etap 444 konut, Kocasinan Oto San. 4. Etap 300 konut, Melikgazi Gazeteciler Cemiyeti 386 konut ve Sarıoğlan 2. Etap 230 konut) konut projeleri için başvurular 15.01.2020 itibari ile sona ermiş ve 2 bin 894 konuta, 42 bin 28 başvuru yapılmıştır. Bu projelerle ilgili planlama ve projelendirme çalışmaları devam etmektedir. TOKİ'ye talep örgütlenmesi kapsamında Kayseri'nin Develi, Hacılar, İncesu, Tomarza ve Yahyalı Belediyelerinden iletilen konut talepleri değerlendirme aşamasında olup, konut sayıları yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir. Kayseri'de kentsel dönüşüm kapsamında Kayseri Büyükşehir Başkanlığı tarafından Melikgazi İlçesi, Camikebir (Suriçi) Mahallesi sınırları içindeki alanda proje üretilerek şehir merkezinin yenilenmesi talebi bulunmaktadır. Belediye ile Melikgazi İlçesi, Camikebir (Suriçi) Mahallesi sınırları içinde bulunan yaklaşık 27.200 m2 alanda kentsel dönüşüm projesi yürütülmesine yönelik protokol çalışmaları devam etmektedir. Proje kapsamında Camikebir (Suriçi) Mahallesinde Z+1 katlı, 43 adet çeşitli büyüklükte (2.242,93 m inşaat alanı) ticari üniteler ile Karayolları parselinde de Z+7 katlı olarak üstü otel, zemin katları ticari ünite olacak projeler planlanmaktadır. Ayrıca; Camikebir Yapı Kooperatifi'nden gelen talep doğrultusunda Kayseri İli Kocasinan İlçesinde 25 ha. alanı kapsayan Tekstilpark Sanayi Sitesi Projesi'nde çalışmalar devam etmektedir. TOKİ genel bütçeden ödeme almadan faaliyetlerini yürütmekte olup, arsa karşılığı kaynak geliştirme ve gelir paylaşımı projeleriyle düşük ve orta gelirlilere yönelik konut projelerinin finansmanına kaynak sağlanmaktadır. Bu kapsamda Kayseri'de inşa edilen her hangi bir uygulama bulunmamaktadır.”


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ