ÖZHASEKİ ANKARA´YA CUMARTESİ GÜNÜ AÇIKLANACAK
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ÖZHASEKİ DE DAHİL 40 KADAR ADAYI YARIN AÇIKLAYACAK
Tarih: 22.11.2018 17:01:18/ 1722okunma / 0yorum

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki´nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına ‘AK Parti adaylığı´ yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.

AK Parti yerel seçim öncesinde ilk adaylarını yarın açıklayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın cumartesi günü İstanbul´da yapacağı açıklamada aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir´inde yer aldığı 40 kadar ilden belediye başkan adaylarının açıklanması bekleniyor. Açıklanacak isimler arasında Kayseri Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki´nin Ankara adaylığı da var.

AK Parti´nin cumartesi günü yapılacak aday açıklama programında 40 ilin büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarının bir bölümünün açıklanması beklenirken, İstanbul´a TBMM Başkanı Binali Yıldırım´ın, Ankara´ya Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki´nin İzmir´e ise Ekonomi Eski Bakanı Nihat Zeybekçi´nin aday gösterilmesi bekleniyor.

Özhaseki adının Ankara´da ön plana çıkması ile birlikte çok sayıda STK ve meslek örgütü başkan ve yöneticileri ile Ankara´daki Kayserili derneklerinin temsilcileri de destek ziyaretlerinde bulundular.

Özhaseki, Ankara´dan aday olup olmayacağı yolundaki sorulara, bu zamana kadar yaptığı değerlendirmede mealen, “Bizim adayız dememiz doğru olmaz. Cumhurbaşkanımızın takdirinde. Görev verilirse bismillah der yola çıkarız” demişti.

Kayseri´de 21 yıl süreyle başarılı bir belediye başkanlığı dönemi geçirmiş olan Mehmet Özhaseki milletvekili olduktan sonra, partide de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu.

Özhaseki´nin Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığının açıklanmasından sonra Başkent´teki hemşeri derneklerinin de seçim sürecinde çok sayıda toplantıya ev sahipliği yapması bekleniyor.
Kaynak: HABER MERKEZİ

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
20 Şubat 2019 Çarşamba
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL