KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZER, UĞUR MUMCU'NUN SUİKASTİNİN YIL DÖNÜMÜNDE YAZILI BİR AÇIKLAMA YAPTI

“DEVLETİN NAMUS BORCU 28 YILDIR ÖDENEMEDİ”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN’DAN ÖZHAKEKİ’YE KINAMA

“ÖZHASEKİ’Yİ KINIYOR VE ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUM”

ÖZHASEKİ, EDİRNE KEŞAN’DA

"CHP BİR TARAFINI İYİ PARTİ'YE YASLIYOR, BİR TARAFINI HDP'YE YASLIYOR"

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN 40 BİN LİRALIK MEZARLIK TEPKİSİ

“FAKİRİN YAŞAMA DA ÖLMEYE DE HAKKI YOK”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN DOĞALGAZ KONUSUNA DİKKAT ÇEKTİ

“SARIZ VE PINARBAŞI’NIN DOĞALGAZ İLE TANIŞMASI ALLAH’A KALDI”

CHP’Lİ VEKİL ARIK UCUZ ELMA KUYRUĞUNDAKİ VATANDAŞLARLA KONUŞTU

“BU KUYRUK YOKLUK KUYRUĞU”

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

“KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURANA BAK”

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KARAYEL YAHYALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İLÇEYİ GEZEN KARAYEL, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

Anahtar Kelimeler: ÖZHASEKİ ' İNCELEMELERDE BULUNDU
Gürkan Ofis Mobilyaları

ÖZHASEKİ GÖN HAN'DA İLE İNCELEMELERDE BULUNDU

AK PARTİ GEN.BŞK. YRD. ÖZHASEKİ: “YALANI BIRAKIN, İFTİRAYI BIRAKIN ÇALIŞIN”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhseki Melikgazi Belediyesince restore edilen Gön Han'da Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında medya mensuplarının sorularını da cevaplayan Özhaseki CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine sert sözlerle tepki göstererek “10 kere seçim kaybediyor, orada oturmaya devam ediyor, niye? Delegeleri ayarlamış, kendi adamlarını getirmiş. O diktatör olmuyor, her seçimde aslanlar gibi Türk milletinin oyunu almış insana siz diktatör diyorsunuz. Seçim var kardeşim, çalışın, yalanı bırakın, iftirayı bırakın" ifadesini kullandı.

Melikgazi Belediyesince restore edilen Gön Han'da Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile incelemelerde bulunan Özhaseki, medya mensuplarının sorularını cevapladı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerini hatırlatması üzerine sert sözlerle tepki veren Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, bütçe dışında her şeyin konuşulduğu, bol demagojinin, karşılıklı iftiraların, yalanların, insanı zan altında bırakan can sıkıcı konuşmaların yapıldığı bütçe görüşmelerinin sona erdiğini ve memleketine döndüğünü hatırlatıp, meclis'te bazı kişilerin ortamı germek ve kavga çıkarmak niyetinde olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti. "Allah aşkına elinizi vicdanına koyun, Tayyip Bey askeri güçle mi gelip oturdu? Diktatör diyeceklerse askeri güçle gelip oturan cumhurbaşkanlarına söylesinler. Hepsi CHP tandanslıydı, ruhları CHP yazıyordu, içleri, kalpleri CHP yazıyordu. Askeri ürün olarak geldiler, oturdular. Tayyip Bey seçime girdi, alnının akıyla yüzde 50'den fazla oy aldı, geldi oturuyor. Seçim var kardeşim, çalışın, yalanı bırakın, iftirayı bırakın. İnsanlara ne yapacağınızı söyleyin, insanlar sizi sevsinler. Ömürleri yalan, her konuştukları yalan, böyle insanlara ne denir ki. Düşünün, CHP'de ağzını açanı dışarı atıyorlar. Adam 10 kere seçim kaybediyor, orada oturmaya devam ediyor, niye? Delegeleri ayarlamış, kendi adamlarını getirmiş. O diktatör olmuyor, her seçimde aslanlar gibi Türk milletinin oyunu almış insana siz diktatör diyorsunuz. Allah iyiliklerini versin, Allah bu hasta ruhtan kurtarsın bizi."

Özhaseki CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık'ın AK Parti'li Tomarza Belediyesi ile ilgili iddiaları Meclis'e taşımasının sorulması üzerine de siyasette kalıcı olmak isteyenlerin dürüst olmaları, yalan söylememeleri ve vatandaşa kendilerini sevdirmeleri gerektiğini belirtip, daha önce de CHP'li milletvekillerinin ortaya çıkıp bu tarz iddialarda bulunduklarını anımsatarak şöyle konuştu"Genel başkanları bunları 3 ay boyunca seçim meydanlarında malzeme yaptı. İkinci kez dava görüldü, hepsi yalan, iftira diye yüzlerine çarptılar. İddia olan şey söylenmez, savcılığa verilir, savcılık inceler hatta gider müdahil olursunuz. Bunlar sizin hakkınız ama seçim öncesinde siyaseten kullanılmış bazı sözleri alarak bir belediye başkanının ekibine bunları söylemek doğru değil. Eğer mahkeme mahkum ederse her şeyi söyleyin, hakkınız var. Belediye başkanı arkadaşımız 5 maddeyle 'Bunlar yalandır.' diye cevabını verdi. Şimdi ne yapacaksınız, ne diyeceksiniz ? Bir sürü insan siyasete atılmıyor, niye atılmıyor? Bir sürü pis insanın iftiralarından korktuğu için."

Vatandaşların CHP'yi gözünden ve gönlünden sildiğini, bu nedenle kentteki 17 belediyeden birini bile alamadıklarını savunan Özhaseki "Mahallelerin nasıl cezalandırıldığını gördüler, parkların mafyaya peşkeş çekildiğini, ihalelerin nasıl verildiğini gördüler. Her yerin nasıl işgale uğradığını gördüler, militan kadroların belediyeye nasıl doldurulduğunu gördüler. Talanın, vurgunun nasıl olduğunu vatandaş CHP döneminde gördü. Kayseri'nin hangi sosyal olayında, hangi kültür olayında, sporunda varlar? Biz bu şehir için ne yapabiliriz dediler mi? Yok. Arada ellerine bir şey geçmiş, biri seçimde yalan dolan bir şeyler söylemiş, onu da alıp Meclis'te okuyorsunuz. Bir milletvekiline yakışır mı? Hele hele Meclis'e kadar Kayseri'nin ismini kötüleyecek şekilde taşımak hiç yakışmıyor.Hem Kayseri milletvekili olacaksınız hem de gidip Kayseri'yi kötüleyeceksiniz, yok böyle bir şey. Ben de onlar hakkında bir sürü şeyler duyuyorum, söyleyeyim mi bunları, yakışır mı bunlar? Neler duyuyorum onlar hakkında, bunu dillendirebilir miyim? Dillendiremem tabii ki, doğrusu yakışmıyor."diye konuştu.

Özhaseki sözlerini noktalarken Kayseri'nin tarihi Kapalı Çarşı gibi bir değere sahip olduğunu ve çarşı çevresindeki hanların da kötü görüntülerden arındırılarak halkın hizmetine sunulacak hale getirileceğinin de altını çizdi.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ