KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ALİ DAĞI YOLLARINDA YAĞIŞ TEDBİRLERİ

YOL DÜZENLEME VE SU TAHLİYE KANALI ÇALIŞMASI YAPILDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ORAN KALKINMA AJANSI TOPLANTISINA KATILDI

Büyükkılıç, alınan kararların bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu

KENTİN DOĞUSUNU VE BATISINI BİRLEŞTİREN ÜÇÜNCÜ ALTERNATİF YOL

BEKİR YILDIZ BULVARI’NIN DEVAMI NİTELİĞİNDE

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN PARK ATAĞI

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLAR İÇİN YENİ PARKLAR

BU HAFTA SONBAHAR TEMİZLİK ÇALIŞMASI ANBAR MAHALLESİ'NDE

Palancıoğlu, “Sonbahar temizliği ile inşallah ilçemizi çok daha güze hale getireceğiz.”

MMO ŞUBE BAŞKANI AKSOY BACA TEMİZLİĞİ KONUSUNDA UYARDI

“BACA TEMİZLİĞİ GİDERİ GAZ TASARRUFU OLARAK GERİ DÖNER”

İL MÜFTÜSÜ GÜVEN MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİKLERİ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

“EVLATLARIMIZA NASIL DAVRANMAMIZ GEREKTİĞİNİ ÖĞRENMELİYİZ”

DEVELİ’DE ASFALT ÇALIŞMALARI

GÖLEMEN MEVKİNDE ZEMİN ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

MELİKGAZİ’DEN ÇARŞIYA YENİ SOSYAL TESİS

HUNAT MAHALLESİ’NDEKİ 5 KATLI BİNA EĞİTİM VE SOSYAL HAYATA KAZANDIRILACAK

KAYSERİSPOR GÖZÜNÜ RİZE MAÇINA DİKTİ

TAKTİK AĞIRLIKLI ÇALIŞMALAR BAŞLADI

KOCASİNAN’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ MUTLULUĞA DÖNÜŞÜYOR

Çolakbayrakdar: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi Kayseri’de kentsel dönüşüm projelerini, sosyal odaklı olarak en kapsamlı şekilde başarı ile hayata geçiriyoruz”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ ÇEVREYE UYUMLU DUVARLARI SANATA DÖNÜŞTÜRDÜ

OSMAN ULUBAŞ OKULU'NUN BAHÇE DUVARLARINA AĞAÇ VE ORMAN MANZARALI RESİMLER ÇİZİLİYOR

EN ACI KAZA

OTOMOBİLİN ARKASINDA 25 METRE SÜRÜKLENEN ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

KENTSEL DÖNÜŞÜM ANAHTAR TESLİM TÖRENİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “ÜLKEMİZİ AFETLERE DAYANIKSIZ YAPILARDAN KURTARACAĞIZ”

KTO’DAN AHDE VEFA

ESKİ BAŞKANLARIN ADLARI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

MELİKGAZİ BULUŞMA NOKTASI ULUSAL FİKİR YARIŞMASI SONA ERDİ

SONUÇLAR 9 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ AÇIKLANACAK

Gürkan Ofis Mobilyaları

PALANCIOĞLU´DAN AVRUPA KONSEYİ ÇAĞRISI

O annelerden birkaçını Avrupa Konseyi´ne götürüp kürt kardeşlerimizin terör örgütü tarafından kaçırılmasını anlatmak istiyoruz

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu; Avrupa Konseyi´nde Türkiye´yi temsil etmek için asil listede olduğunu, katılacağı toplantıda Diyarbakır´da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukların annelerinin sesini duyurmak istediklerini söyledi.

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Başkan Palancıoğlu; 28 Ekim ile 1 Kasım arasında Strasburg´ta Türkiye meselelerini Avrupa Konseyi´nde konuşmak için Türkiye´yi temsil etmek üzere asil listede olduğunu söyleyerek; "Ankara´dan Avrupa Konseyi´nden temsilciler gelecek, bilgilendirme yapacağız. 28 Ekim ile 1 Kasım arasında Strasburg´ta Türkiye meselelerini Avrupa Konseyi´nde konuşmak için Türkiye´yi temsil etmek üzere asil listedeyim. Dolayısıyla orada görev yapacağız" dedi.

"Diyarbakır´daki annelerin sesini Avrupa´ya duyurmamız lazım"

Diyarbakır´da çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılmış annelerin sesini Avrupa ve Amerika´ya duyurmak gerektiğini belirten Başkan Palancıoğlu; "Toplantımız; Avrupa Konseyi´nden Türkiye raportörlerinin gelmesi konusu Diyarbakır ve Mardin´deki kayyum atamaları ve eski belediye başkanlarıyla görüşmeye geliyorlar. Biz de Avrupa Konseyi´nde Diyarbakır´daki uzun süredir HDP´nin kapısında çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılmış ailelerin inşallah tercümanı olmak, onların taleplerini Avrupa Konseyi´nde dile getirmek, eğer izin alabilirsek o annelerden birkaçını Avrupa Konseyi´ne götürüp orada temennilerini, dileklerini, başlarına gelenleri ve çocuklarıyla ilgili taleplerini aktarmalarını sağlamak. Orada kürt kardeşlerimizin terör örgütü tarafından kaçırılmasını anlatmak istiyoruz. Çünkü Türkiye Avrupa Konseyi´nde maalesef suçlu konuma getiriliyor HDP´liler tarafından. Şimdi annelerin sesini umarın Avrupa Konseyi duyar. Oradaki annelerin sesini Avrupa´ya, Amerika´ya duyurmamız lazım. Burada büyük bir mağduriyet var. Hep beraber gazetecilerle gitmiştik Şırnak´a, Cizre´ye gitmiştik. Gerçekten orada vatandaşların her biri kolumuzdan tutuyordu. Su akmıyordu, inanılacak gibi değil. Şehir şebekesi denen bir şeye yatırım yapılmamış. Hiç de dertlenmemişler. Terörle insanları sindirmişler. İnsanlar boş geziyor, hiç iş yok. ?Bir çocuğunu belediyeye işe alırız eğer bir çocuğunu dağa verirsen´ şeklinde tehditle, şantajla düzen kurmuşlar. Elhamdülillah son yıllarda hükümetimizin basiretiyle oradaki yaptığı çalışmalarla terörist faaliyetler oldukça minimuma indi. Diyarbakır, Mardin, Urfa tarih boyunca dünyanın en verimli toprakları şuanda bizim elimizde. Birlik, beraberlik içinde hareket edebilsek Türkiye´de yokluk denen bir şey kalmaz. Ama biz maalesef birbirimize çok hızlı düşüyoruz. Bundan dolayı da elimizin altındaki nimetlerin farkına varamıyoruz. İnşallah bundan sonra çok daha farkına varırız" ifadelerini kullandı.


Haber Kaynak : İHA