POLİSLER, ÖĞRENCİLERİN
´SERVİS ABLA VE AĞABEYİ´ OLDU
Tarih: 10.1.2018 16:56:29/ 472okunma / 0yorum

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube görevlileri okul servislerinde seyahat eden öğrencilere servis abla ve ağabeyliği yaparak,servislerde nasıl davranması gerektiğini anlattı, ailelerine teslim etti.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen sosyal sorumluluk projesi kapsamında anaokulundan liseye kadar okul servisi ile seyahat eden öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen proje beğenildi. Okul çıkışında özel kostümlü ´Huzur Abla´ maskot polisi ve balonlarla karşılanan öğrenciler bu kez toplum destekli polislerin yardım ve uyarılarıyla aileleri ile buluştu. Türkiye genelinde hazırladıkları projelerle birinci olan Kayseri Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü polislerinden Sümeyye Güler, servise binecek olan çocukların servis ablası ve ağabeyi olduklarını belirterek, şöyle dedi:

"Öğrencilerimize trafik kuralları ve emniyet kemeri önemi hakkında bilgiler verdik. Bu eğitimde sadece çocuklara değil servis sürücüsü ve servis ablasına da son zamanlarda yaşanan üzücü olaylara karşı uyarılarda bulunduk."

Servis yolculuğunda öğrencilere hediyeler dağıtan polisler daha sonra evlerine gelen öğrencileri kendi elleri ailelerine teslim ederek ailelerini servis güvenliği konusunda uyardı.
Kaynak: DHA

Anahtar Kelimeler: POLİSLER ÖĞRENCİLERİN
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
16 Aralık 2018 Pazar
Bugün
Bulutlu
10 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
10 °C
2 °C
Salı
Fırtına
7 °C
2 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL