KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

VALİ GÜNAYDIN: “GRİP VAKALARINDAKİ ARTIŞ TEDBİRSİZLİĞİMİZİN SONUCUDUR”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ TBB ENCÜMEN TOPLANTISINA KATILDI

4 MAHALLE MALATYA YOLU’NA BAĞLANACAK

‘ÖFKE KONTROLÜ’ EĞİTİMİ

DAHA YEŞİL KOCASİNAN İÇİN

UNUTULAN GELENEK CANLANDI

HACILAR’DA DÖNÜŞÜM TAM GAZ !

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ BM MÜLTECİLER YÜKSEK KOMİSERLİĞİ TEMSİLCİSİNİ AĞIRLADI

DEVELİ İLE ADANA YOLUNA 4,5 MİLYON LİRALIK YATIRIM

BU KEZ DE YEM BİTKİSİ TOHUMU DAĞITILDI

SEYRANİ MAHALLESİ YENİ BİR ÇEHRE KAVUŞUYOR

ASFALT ÇALIŞMALARI HIZ KESMİYOR

HACILAR’A KÜTÜPHANE

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN “3 BİN KÜÇÜKBAŞ” MÜJDESİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ  YİNE ÖRNEK, YİNE REFERANS…

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR “ULAŞIMDA ÇAĞ ATLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Anahtar Kelimeler: . . KARAMUSTAFA KAYTV CANLI YAYININA KATILDI
Gürkan Ofis Mobilyaları

Prof. Dr. KARAMUSTAFA KAYTV CANLI YAYININA KATILDI

KAYÜ REKTÖRÜ PROF. DR.KARAMUSTAFA: “MİMARSİNAN OSB’DE MYO AÇACAĞIZ”

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ‘Kayseri’de Gün Başlıyor’ programında Mimarsinan Osb ‘de kurulacak olan Meslek Yüksek Okulu için düğmeye basıldığını müjdeledi.

Kaytv – Erciyes Tv ekranlarında hafta içi her gün sabah kuşağında yayınlanan ‘Kayseri’de Gün Başlıyor’ programına konuk olan Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa Mimarsinan Osb ‘de kurulacak olan Meslek Yüksek Okulu için düğmeye basıldığını müjdeleyerek şu bilgileri paylaştı. “OSB’lerde meslek yüksek okulu kuracağız. Bunun için de düğmeye Mimarsinan osb ile bastık. Onlar bize arsa verdiler. Şuanda projesini çiziyoruz. Devletimizin kaynakları ve hayırseverlerimizin imkanları ile Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksek Okulu kuracağız. Bu çok önemli. Sanayinin içinde meslek yüksek okulu. Mühendis derse girecek, teknisyen öğrenciyle buluşacak, hoca sanayinin projelerine katkı sağlayacak. Dolayısıyla gerçek hayattan sanayiden kopuk değil, gerekçe hayat ve sanayiyle entegre olmuş bütünleşmiş bir eğitim sistemini Kayseri Üniversitende Organize Sanayii Başkanlıkları ile daha yaygın hala getireceğiz.”

Rektör Prof. Dr. Karamustafa sözlerinin devamında kalkınma ajanslarının desteği ile hayata geçecek projelere dairde bilgiler vererek şöyle konuştu. “Diğer açıdan biliyorsunuz kalkınma ajanslarının kurulmasıyla devletimiz bölgesel kalkınmaya çok önem verdi. Bölgemizde de işte Sivas, Yozgat ve Kayseri illerimizin bir arada olduğu Orta Anadolu Kalkınma Ajansı var. Orta Anadolu Kalkınma Ajansıyla ortaklaşa onların destekleriyle yerel belediyelerimizle entegre bir şekilde neler yapıyoruz biz, projeler geliştiriyoruz. Mesele bir projemiz hayata geçti, kırsal kalkınma projesi ata tohumu. Yani bu toprakların esas has tohumu, genleriyle oynanmamış genetiği bozulmamış has tohumunu yaşabilmek ileriye taşımak için arkadaşlarımız çalışma yapıyorlar. Orta Anadolu Kalkınma Ajansının desteğiyle belediyelerimizin işbirliği ile yürüttüğümüz projelerdir. “