RAMAZAN´IN MANEVİ İKLİMİ
BÜYÜKŞEHİR İLE YAŞANIYOR…
Tarih: 2.6.2018 18:20:45/ 1016okunma / 0yorum

Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Ramazan Sokağı, Ramazan gecelerine farklılık katmaya devam ediyor. Ramazan Sokağı´nda her gece düzenlenen etkinliklere bu kez İl Müftüsü Şahin Güven ile Sanatçı Necip Karakaya katıldı.

Ramazan Sokağı´nın teravih namazı sonrası başlayan etkinliklerine katılan Sanatçı Necip Karakaya, birbirinden güzel ilahiler seslendirdi. Necip Karakaya daha sonra İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven ile Ramazan ve faziletleriyle ilgili sohbet gerçekleştirdi.

İl Müftüsü Güven, Ramazan ayında öncelikle manen yüceldiğimizi belirterek, “Takva yönümüzün bizleri yücelttiği bir zaman diliminde bulunuyoruz. Ayrıca Ramazan ayı sadece Ramazan ayını hakkıyla idrak edenlere değil onlarla birlikte yaşayan hakkıyla idrak edemeyenlere de bereketiyle geliyor” değerlendirmesinde bulundu…

Oruç ve namaz ile ilgili dikkat çekici bir bilgiyi de paylaşan İl Müftüsü Şahin Güven, istatistiklere göre oruç tutanların oranının namaz kılanlardan fazla olduğunu belirtti. Güven, namaz tembelliği olarak da ifade ettiği bu durumun Ramazan ayında ortadan kalktığını ve insanların namaza yöneldiğini kaydetti.

Sohbet ve ilahilerle devam eden programın sonunda Büyükşehir Belediyesi Etüt Projeler Daire Başkanı Ahmet Bahçecioğlu ve Gönüllü Kültür Teşekkülleri Sözcüsü Ahmet Taş, İl Müftüsü Güven ve Sanatçı Karakaya´ya çiçek vererek teşekkür ettiler.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: RAMAZAN MANEVİ İKLİMİ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
22 Şubat 2019 Cuma
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL