REKTÖR PROF. DR. SABUNCUOĞLU,
"SÜREKLİ OLARAK YENİLENMEK, VAR OLANI GELİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ"
Tarih: 4.10.2018 17:19:43/ 484okunma / 0yorum

Abdullah Gül Üniversitesi´nin (AGÜ), Yükseköğretimde Sosyo-Teknik Üniversite Eğitim Modeli Sistem ve Süreç Tasarımı Projesi´nin kapanış toplantısı yapıldı.

Bir otelde düzenlenen toplantının açılışında konuşan AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, AGÜ´nün kuruluşu ve vizyonu hakkında bilgiler verdi. Yenilenen dünyaya ayak uydurmak için bütün kuruluşların en önemli aktivitelerinden biri olacağını ifade eden Rektör Sabuncuoğlu; "Biz, Yükseköğretimdeki değişik model, yeni model, üniversite çalışmalarını, Ar-Ge çalışmalarının devam edeceğini, daha yapılacak çok iş olduğunu, gidilecek çok uzun yolların olduğunu biliyoruz. Belli bir aşamaya geldik ve hiç de bitmeyecek zaten. Dünya hızlı değişiyor. Bu değişime ayak uydurmak bütün kuruluşların en önemli aktivitelerinden biri olacak gibi gözüküyor. ‘Biz yaptık, bitti. Meyvelerini 10 sene yiyelim´ hiçbir zaman diyemeyeceğiz. Sürekli olarak yenilenmek, var olanı geliştirmek zorundayız. Hatta hızlı koşmamız gerekiyor ki geriden takip etmek yerine biz öncü olarak hareket edelim. Yenilikçi bir insanım. O zaman dünyadaki değişimin de yükseköğretim üzerinde çok büyük etkileri olacağını, hatta yükseköğretim sistemini de komple değiştireceğini hissediyorum. Tüm bildiklerimizi bir kenara koymalıyız, dünyamız değişiyor. Bu değişen dünyada yükseköğretim nasıl değişir ve bu değişen yükseköğretim unsurları ne olabilir, geleceğin yükseköğretim kurumları nasıl olmalıdır araştıralım" dedi.

Üniversitenin sorunlarını da dile getiren Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu; "Yenilikçi dünyaya özgü bir yükseköğretim modeli oluşturmaya yönelik çalışmalar var. Bizim son 2 senedir yaşadığımız insan kaynağı sorununu, kadro izni alamama sorunuyla son 1 buçuk 2 senedir yaşadığımız sorunlar nedeniyle bir türlü istediğimiz kurum içerisi organizasyonu da tamamlayıp tüm iletişim kanallarını aktif şekilde çalıştırdığımız bir ortamı yaratamamızın sonuçları. Bir taraftan projeler yapılıyor, bir taraftan öğrencilere dersler veriliyor, bir kopukluk oldu. Onu bir şekilde toparlayamadık. Bugünkü toplantının amaçlarından bir tanesi ‘Biz neredeyiz, ne yaptık?´ konuşmak" diye konuştu.

Toplantı ´AGÜ Modeli Dört Köşe Sunumları´, ´Yol Haritası Grup Çalışması´ ve Genel Değerlendirme ve Yorumlar ile devam etti.
Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler: REKTÖR PROF SABUNCUOĞLU
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
22 Şubat 2019 Cuma
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL