EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

UMMANLI HASTALAR ŞİFA BULMAK İÇİN

ERÜ HASTANELERİNE GELİYOR

ERÜ’DE BAŞARILI KALP OPERASYONU

Uzun zamandır mitral kapak rahatsızlığı sorunu yaşayan iki hasta, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Kalp Hastanesinde aynı anda yapılan ve 30 dakika süren ameliyatsız yöntemle sağlığına kavuştu.

ARI ZEHRİ İLE SAĞLIKLARINA KAVUŞUYORLAR

MS ve iltihaplı romatizma hastaları, arı zehri ile uygulanan 'Apiterapi' adı verilen tedavi yöntemi ile şifa buluyor

AÇILDIĞI GÜNDEN BU YANA 161 BİN HASTAYA HİZMET VERDİ

Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Altıntop, "İlerleyen zamanlarda hem kadın doğumlarında hem çocuk hastalarda çok daha ileri tedavi ve hizmetler verilecektir"

PSİKOTEKNİK TEST RAPORU ZORUNLU OLACAK

TİCARİ ARAÇ SÜRÜCÜLERİNE PSİKOTEKNİK TEST RAPORU ZORUNLU HALE GELİYOR

İNTİHAR HABERLERİ ÖZENDİRİCİ OLMAMALI

Psikiyatrist Bahadır Bostan intihar haberlerinin özendirici üslupla yapılmaması gerektiğinin de altını çizdi

ERÜ VETERİNER FAKİLTESİ’NDE HEDEF BÜYÜK

Prof. Dr. Gültekin Atalan: İç Anadolu bölgesinin en geniş kapsamlı hayvan hastanesi olmak için çalışmalarımız devam ediyor

ESTETİK VE SAĞLIK BİR ARADA

ESTETİK OPERASYONLARDA EN ÇOK RİNOPLASTİ TERCİH EDİLİYOR

YERLİ İLACA ADIM ADIM

Çalış:"Merkezin fiziki altyapısı çok güçlü, insan kaynağımız, araştırmacılarımız kaliteli…”

BAŞKAN ÖZTÜRK’TEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK

Kayseri’nin Yahyalı İlçesinde 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası münasebetiyle etkinlik düzenlendi.

TOMARZA DEVLET HASTANESİNDEN

5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA HİZMET

OBEZİTE AMELİYATI "SON ÇARE OLARAK TERCİH EDİLMELİ" UYARISI

Levent Avtan:"Bu ameliyat, kilo vermek için yapılmaz. “

KIŞ MEVSİMİNDE ÖZELLİKLE ÇOCUKLAR İÇİN YAPRAK IHLAMUR DAHA SAĞLIKLI

Kış aylarının gelmesiyle beraber, vatandaşların aktarlardan aldığı ürünler konusunda bilgiler veren 14 yıllık aktar Recep Lale, ”Kış mevsiminde özellikle çocuklar için yaprak ıhlamur daha sağlıklıdır” dedi.

KTO’DA ‘LÖSEMİ’ HASSASİYETİ

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla lösemiye farkındalık oluşturmak için maske taktı.

TDP’DEN LÖSEV VAKFINA ANLAMLI ZİYARET

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfını  (LÖSEV) ziyaret etti.

LÖSEMİYİ YENEN GENÇLER HASTALARA UMUT OLUYOR

Kayseri'de lösemiyi yenen iki genç arkadaş, kentteki lösemili çocuklara ve ailelere hastalığın tedavi edilebilirliğini anlatıyor.

Anahtar Kelimeler: SAĞLIKLI HAYAT MERKEZLERİNDE

SAĞLIKLI HAYAT MERKEZLERİNDE

SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞTİRİLİYOR

Sağlıklı Hayat Merkezlerinde hizmet veren Gebe Bilgilendirme Sınıflarında annelere doğum sonrası, yeni doğan bebek bakımı ve beslenme gibi konularda bilgiler aktarılırken anne adaylarına da ayrı bir titizlikle yaklaşılıyor. Anne ve bebek sağlığında normal doğumun önemine değinildiği gebe sınıflarında doğuma teşvik edilen anne adaylarına gebelik sürecinin her evresi ve yapılması gerekenler hakkında birçok konu öğretiliyor.

Sağlıklı Yaşam Merkezlerinde verilen hizmetler ve Gebe Sınıfları hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç, ?Kayseri´de 6 adet Sağlıklı Hayat Merkezi bulunmakta ve merkezlerde verilen hizmetler tamamen ücretsiz. Anne adaylarımız, merkezlerimizde bulunan gebe bilgilendirme sınıfları ile hamilelik ve hamileliğin rahat geçmesi, sağlıklı bir bebeğin hayata devam etmesi konularında her türlü desteği alıyorlar. Bildiğiniz üzere Sağlıklı Hayat merkezlerimizde gebe bilgilendirme sınıfları var. Gebe bilgilendirme sınıflarında sağlıklı bir hamilelik, hamileliğin rahat geçmesi, komplikasyonsuz doğum, doğum sonrası iyi bir lohusalık bakımı ve daha sonrasında da sağlıklı bir bebeğin hayata devam etmesi için her türlü çalışmayı sağlık personelimiz burada yapıyor. Ayrıca bu 6 Sağlıklı Yaşam Merkezimizde biz halkımızın ihtiyaç duymuş olduğu kanser taramaları, diyet poliklinikleri, sigara poliklinikleri ve ruh sağlığı anlamında da psikolojik destek tedavisi veriyoruz. İnsanların buralara sürekli gelmesini talep ediyoruz. Sağlıklı Hayat Merkezlerimiz ulaşılması en kolay yerler olup, Sağlık Bakanlığımız tarafından tüm hizmetler ücretsiz olarak karşılanıyor. Tüm halkımıza buradan sesleniyoruz. Gelin sağlıklı Hayat merkezlerimizde kanser taramalarınızı, gebeliğiniz boyunca her türlü eğitim desteğini alınız.Her türlü sağlık probleminizde bizler sizlere yardıma hazırız. Sizleri Sağlıklı Hayat Merkezlerimizde görmek, sizlere yardımcı olmak hekimler olarak bizleri mutlu edecektir? dedi.

Sağlıklı Yaşam Merkezlerinde verilen hizmetlerin içerisinde Gebe Sınıfına ayrı bir önem verdiklerine değinen Melikgazi İlçe Sağlık Müdürü Dr. Duygu Horoz; ?Hamilelik döneminin başından itibaren annelerimize, bebeklerini sağlıklı bir şekilde nasıl büyütecekleri, anne sütünün önemi, emzirmenin anne ve bebek arasındaki duygusal bağın gelişmesindeki rolü gibi birçok konuyu anlatıyoruz. Bizim buradaki hedefimiz sağlıklı annelerin, sağlıklı nesiller yetiştirmesini sağlamak. Unutmayalım ki toplumun yarısını kadınlar oluşturur, diğer yarısını da kadınlar yetiştirir? ifadelerini kullandı.

Anne adaylarının birçoğunun normal doğundan korktuğu ve sezaryene meyilli olduklarına vurgu yapan Gebe Bilgilendirme Sınıf Sorumlusu Ebe Emine Sevilmez ?Annelerimizin bu korkularını yenmek için doğumun tüm süreçlerini her ayrıntısına kadar anlatarak onları normal doğuma teşvik ediyoruz? dedi.

Gebe eğitim sınıfı olmasaydı normal doğumu asla başaramayacağını dile getiren Gebe Sınıfı Kursiyerlerinden Merve Aktaş Bozdemir ise ? 5 buçuk aylık kızım var. Gebe sınıfı ile kızım karnımda üç aylıkken, bir arkadaşımın vesilesiyle burayla tanıştım. İyi ki gelmişim dediğim yerlerden birisi. Gebelik sürecinde olan sıkıntılarımızın her anında ebelerimiz, hemşirelerimiz yanımızdaydı. Aynı durumda hastaneye yatışlarımız, çıkışlarımız, birçok sorunumuz da aradığımızda telefonlarını tereddütsüz bize gece gündüz açan, her anında bize yardımcı olmaya çalışan ebelerimiz var. Buraya her fırsatta gelmek istiyorum.Çünkü bizimle çok güzel bilgiler paylaşıyorlar. Burada yanlış bildiğimiz doğruları öğreniyoruz.İyi ki gelmişim, iyi ki varlar. Burası olmasaydı, normal doğumu asla başaramazdım diye düşünüyorum. Çocuğum her ağladığında onu bırakıp mamaya teşvik ederdim diye düşünüyorum. Ama eğitmenlerimizin sayesinde çok şükür yapamam dediğim şeyleri başardım ve başarmaya da devam ediyorum. İyi ki varlar. Hepsine çok teşekkür ediyorum? dedi.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ