SARIZLI MUHTARLARIN
KAYMAKAM İSYANI
Tarih: 9.10.2018 18:15:52/ 2239okunma / 0yorum

Kayseri´nin, Sarız ilçesinde muhtarlar geçici olarak Sivas´ın Doğanşar ilçesine atanan Kaymakamları Ahmet Solmaz´ın, yeniden ilçelerinde görevlendirilmesi için imza topladı. Muhtarlar, hazırladıkları dilekçelerine mühürlerini de bastı.

Sarız İlçesinde Muhtarlar, İlçe Kaymakamının geçici görevle Sivas´a gönderilmesine tepki gösterdi. 26 Muhtar, Kaymakam Ahmet Solmaz´ın ilçelerinde kalması için imza topladı ve konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a taşıyacaklarını söyledi.

Muhtarlar, yaptıkları ortak açıklamada şu ifadeleri kullandı, "Eğer Kaymakamımız giderse ilçemizdeki bütün çalışmalar yarım kalır, ilçemiz yetim kalır. Biz kaymakamımızın gitmemesini istiyoruz. Konuyu Cumhurbaşkanımıza kadar taşıyacağız. Kaymakam Ahmet Solmaz, ilçede yaptığı çalışmalarla hem muhtarların ve hem de vatandaşın takdirini toplamış durumda. Kaymakamımız göreve başladığında okullarda denetim yaptı. Bu denetimler sırasında yatılı bir okulda öğrencilerin yemeklerden memnun olmadıklarını belirtmeleri üzerine inceleme başlattı. Söz konusu okul müdürünü, İlçe Milli Eğitim Müdürünü görevden aldı."

Diğer yandan, Kayseri´de, Sarız Kaymakamı Solmaz´ın Sivas´ta görevlendirilmesi ile birlikte Kaymakamsız ilçe sayısı da 3´e yükseldi. Yeşilhisar ve Pınarbaşı ilçelerinde de bir süredir Kaymakamlık görevi vekaleten sürdürülüyor. Kaymakam Solmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise "Bir senedir burada görev yapmaktayım. Halkımızla sıcak ilişkiler kurduk. Biz görev süremizi burada tamamlamak isterdik ama Bakanlığımızın tasarrufu ile Sivas´ın Doğanşar Kaymakamlığı´na geçici görevlendirme ile gidiyoruz. Bakanlığımız bizi nereye uygun görürse biz orada görev yaparız. Yeni bir kararname çıkana kadar bir arkadaşımız buraya da vekaleten bakacak" dedi.
Kaynak: DHA

Anahtar Kelimeler: SARIZLI MUHTARLARIN
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
22 Şubat 2019 Cuma
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL