KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BAKAN VARANK İLE ‘KAYSERİ ZİRVESİ’

KAYSERİ’DE DE BİR MODEL FABRİKAMIZ OLACAK

BÜYÜKKILIÇ’IN ÖNERİSİNE BAKAN’DAN “YEŞİL IŞIK”

SAĞLIK OSB YA DA SAĞLIK VADİSİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, TALAS’TA

HEM BAYRAM KUTLADI HEM DE UYARDI

PALANCIOĞLU, PERSONELİ İLE BAYRAMLAŞTI

SOSYAL MESAFE KURALINA UYALIM

MELİKGAZİ'DE CAMİLER CUMA NAMAZINA HAZIRLANIYOR

DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI BAŞLADI

BAŞKAN ALTUN, BELEDİYE PERSONELİ İLE BAYRAMLAŞTI

ORGANİZE OLARAK ÇALIŞIYORUZ

KOCASİNAN’DA CAMİLERDE DEZENFEKTE SEFERBERLİĞİ

PAROLA ‘DAHA TEMİZ KOCASİNAN’

KOCASİNAN’DA GÖNÜLDEN BAYRAMLAŞMA

ÇOLAKBAYRAKDAR PERSONEL İLE BAYRAMLAŞTI

TARIM MÜDÜRÜNDEN ‘ZİRAİ DON’ İNCELEMESİ

ZİRAİ DON TARSİM'İN ÖNEMİNİ ORTAYA ÇIKARDI

ASKON DERNEK BAŞKANI ÖZCAN:

BU ÜLKE YAPTIKLARINIZI UNUTMAYACAK!

GÜLSOY’DAN 27 MAYIS AÇIKLAMASI

DARBELER, ACILARLA ÜLKEMİZİ HER ALANDA GERİYE GÖTÜRDÜ

HAK-İŞ'TEN "27 MAYIS" AÇIKLAMASI

HAK-İŞ ŞUBE BAŞKANI ÇELİK:27 MAYIS, TOPLUMUN HAFIZASINDA KARA BİR LEKEDİR

27 MAYIS DARBESİ SONRASINDA 42 MEZAR KAZILDI

"MENDERES KENDİ SEHPASINI İTTİ, İP KIRILDI, TEKRAR ÇIKARDILAR VE ASTILAR"

'YÖRÜK ANAYA' VALİ SAHİP ÇIKTI

VALİ GÜNAYDIN BAŞKA BİR YAYLAYA YERLEŞTİRDİ

TALAS’TA 'CUMA NAMAZI' TOPLANTISI

“MASKESİZ VE SECCADESİZ CAMİYE GELMEYİN”

BÜYÜKKILIÇ, GESİ KAVŞAĞI’NDAN SESLENDİ

HİZMET BİZDEN, EVDE KALMAK SİZDEN

ŞEHİT VE GAZİLER VATANIN SAHİBİ

GAZİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA ÇOK SAYIDA MESAJ YAYINLANDI

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle başta Vali Şehmus Günaydın, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, CHP İl Başkanı Ümit Özer ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Yılmaz Üçkan´dan günün anlam ve önemini belirten açıklamalar geldi.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Gaziler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, "Kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz bu cennet vatanımızın gerçek sahipleridirler" ifadesinde bulundu.

Vali Günaydın´ın, Gaziler Günü nedeniyle yayımladığı mesajı şu şekilde, "Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´e ?Gazilik Unvanı ile Mareşal? rütbesinin verilişinin 98. Yıldönümü ve gaziler gününü kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Şanlı tarihimizde aziz milletimizin birçok evladı emsalsiz kahramanlık destanları yazmış bunun sonucunda da şehitlik ve gazilik mertebelerine ulaşmışlardır.

Vatanımız, bayrağımız, ezanımız, bağımsızlığımız ve mukaddes değerlerimiz uğruna çıkılan yolda geri dönmeyi düşünmeyen kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz bu cennet vatanımızın gerçek sahipleridirler.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir şerefle görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız, aziz şehitlerimizle birlikte gurur kaynağımız, vefanın, sadakatin, vatan sevgisinin ve bağımsızlık tutkusunun simge ve zirve isimleri olmuşlardır.

Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın bizler için bir vatana dönüşmesini, şehit ve gazilerimizin vermiş oldukları büyük mücadeleye borçluyuz. Şehit ve gazilerimizin bize bıraktığı bu mukaddes emaneti muhafaza ve müdafaa etmek adına, canını ve malını derin bir teslimiyet ile siper etmekten çekinmeyen bir milletin evlatları olarak, bayrağımızı şerefle dalgalandıracağız. Kimsenin şüphesi olmasın ki şehitlik mertebesine erişmiş ve büyük fedakârlık göstererek gazi olmuş her bir kahramanımızın aileleri bizlere tevdi edilmiş en kıymetli emanettir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, kahraman gazilerimize ve değerli ailelerine sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum."

/resimler/2019-9/18/1738256137448.jpg

KAYSERİ OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI TAHİR NURSAÇAN´IN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİ UNUTMAYACAĞIZ

19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e ?Mareşal Rütbesi? ile ?Gazilik? unvanının verildiği günün yıldönümünü ?Gaziler Günü? olarak kutlamaktayız.

Milletimizin her ferdi,  bugünlere gelmemizdeki en büyük etkenin geçmişte elde edilen tecrübelerden kaynaklandığının bilincindedir. Bu bilinçle gazi ve şehitlerimizin hatırasını her zaman canlı tutmakta, onları minnet ve şükranla yâd etmektedir.

Bugün, şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıkları sayesinde huzur içinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyoruz. Ülkenin her köşesinde ortak duygularla milli birliğimizin ve Cumhuriyetimizin onurlu sembolü şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Böylesine anlamlı bir günde gazilerimizin gururlu ve onurlu günlerini tebrik ediyor,  aziz şehitlerimize bir kez daha Allah´tan rahmet diliyoruz.

/resimler/2019-9/18/1738428950422.jpg

CHP KAYSERİ İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER´İN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI

BU ANLAMLI GÜNDE ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ ANIYORUZ

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, 19 Eylül Gaziler günü dolayısyla anma mesajı yayınladı.

İl Başkanı Özer, açıklamasında şunları söyledi:

?Her karışı kanla sulanmış olan bu cennet vatan bize şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Onların emanetine sahip çıkmak kadar onların hatıralarına ve emanetlerine sahip çıkmak da bu ülkenin her bir yurttaşının boynunun borcudur. Onları sadece bir gün değil, her gün şükran ve minnetle anmamız, hak ettikleri saygın değeri göstermek durumundayız. Elbette bugünün ayrı bir önemi var. Bugün Aziz milletimizin emperyalizme karşı verdiği varoluş mücadelesinin önemli dönüm noktalarından biri olan Sakarya Muharebesi´nin kazanılmasının ardından Milletin temsilcisi Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Ulu Önderimiz, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e Mareşal rütbesi ve Gazi ünvanı verilişinin yıl dönümüdür. Bu anlamlı günde bir kez daha hatırlatmak isteriz ki, vatan sevgisinin sembolü olan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz arasında ayrım yapmak büyük bir yanılgıdır. Bu aziz vatanın kuruluş ve kurtuluşunda olduğu gibi gerek birlik ve beraberliğimize kast eden hainlere karşı Türkiye´nin dört bir yanında şehadet şerbetini içen yada gazi olan kahramanlarımız da; 15 Temmuz gecesi Millet egemenliğini hedef alan hainlere karşı duran şehit ve gazilerimiz de bu milletin onuru ve gururudur. Farklı nedenlerle şehit ve gazilerimizi farklı statülerde değerlendirmek, şehit ve gaziler arasında ayrım yapmak kabullenilemez. Her zaman ve her koşulda tüm şehitlerimizin aziz hatıraları ve bizlere emaneti kıymetli ailelerine; kahraman gazilerimize ve ailelerine sahip çıkma sorumluğu her vatandaşımızın, başta da ülkeyi yönetenlerin unutmaması gereken bir sorumluluktur. Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önderimiz, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu ülke için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor; kahraman gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyor, saygılarımı sunuyorum.?

/resimler/2019-9/18/1739003169406.jpg

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Yılmaz Üçkan, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Üçkan, mesajında, her şeye rağmen şehitlerin yaşayan tek şahidi ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir neferi olmaktan onur duyan gaziler olarak bugün de yarın da nöbet başında olacaklarını, tek yumruk ve tek ses olarak dünyaya haykırdıklarını kaydetti.

Şehitlerin ve gazilerin bu kutlu mirasını layıkıyla gelecek nesillere aktarmak için tüm gücüyle çalıştıklarını ve çalışmaya da devam edeceklerini belirten Üçkan, şöyle devam etti:

"Millet olma yolunda, ayrı bir anlam ve önem içeren, tarihin altın sayfalarında yeri aşikar olan, bugün, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk´e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından,19 Eylül 1921 gün ve 152 sayılı kanunla gazilik unvanının ve mareşallik rütbesinin verildiği müstesna gündür. Bugün, ´toprak üzerinde yaşayanlar uğrunda can veren şehitlerine sadık kaldıkça vatandır´ diyerek, istiklal ve vatan için canını siper eden kahraman gazilerin, dünyaya sergiledikleri örnek davranışın onur günüdür."

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ