ŞEHİT VE GAZİLER VATANIN SAHİBİ
GAZİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA ÇOK SAYIDA MESAJ YAYINLANDI
Tarih: 18.9.2019 17:27:38/ 517okunma / 0yorum

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle başta Vali Şehmus Günaydın, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, CHP İl Başkanı Ümit Özer ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Yılmaz Üçkan´dan günün anlam ve önemini belirten açıklamalar geldi.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Gaziler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, "Kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz bu cennet vatanımızın gerçek sahipleridirler" ifadesinde bulundu.

Vali Günaydın´ın, Gaziler Günü nedeniyle yayımladığı mesajı şu şekilde, "Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´e “Gazilik Unvanı ile Mareşal” rütbesinin verilişinin 98. Yıldönümü ve gaziler gününü kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Şanlı tarihimizde aziz milletimizin birçok evladı emsalsiz kahramanlık destanları yazmış bunun sonucunda da şehitlik ve gazilik mertebelerine ulaşmışlardır.

Vatanımız, bayrağımız, ezanımız, bağımsızlığımız ve mukaddes değerlerimiz uğruna çıkılan yolda geri dönmeyi düşünmeyen kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz bu cennet vatanımızın gerçek sahipleridirler.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir şerefle görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız, aziz şehitlerimizle birlikte gurur kaynağımız, vefanın, sadakatin, vatan sevgisinin ve bağımsızlık tutkusunun simge ve zirve isimleri olmuşlardır.

Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın bizler için bir vatana dönüşmesini, şehit ve gazilerimizin vermiş oldukları büyük mücadeleye borçluyuz. Şehit ve gazilerimizin bize bıraktığı bu mukaddes emaneti muhafaza ve müdafaa etmek adına, canını ve malını derin bir teslimiyet ile siper etmekten çekinmeyen bir milletin evlatları olarak, bayrağımızı şerefle dalgalandıracağız. Kimsenin şüphesi olmasın ki şehitlik mertebesine erişmiş ve büyük fedakârlık göstererek gazi olmuş her bir kahramanımızın aileleri bizlere tevdi edilmiş en kıymetli emanettir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, kahraman gazilerimize ve değerli ailelerine sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum."

/resimler/2019-9/18/1738256137448.jpg

KAYSERİ OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI TAHİR NURSAÇAN´IN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİ UNUTMAYACAĞIZ

19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e “Mareşal Rütbesi” ile “Gazilik” unvanının verildiği günün yıldönümünü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız.

Milletimizin her ferdi,  bugünlere gelmemizdeki en büyük etkenin geçmişte elde edilen tecrübelerden kaynaklandığının bilincindedir. Bu bilinçle gazi ve şehitlerimizin hatırasını her zaman canlı tutmakta, onları minnet ve şükranla yâd etmektedir.

Bugün, şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıkları sayesinde huzur içinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyoruz. Ülkenin her köşesinde ortak duygularla milli birliğimizin ve Cumhuriyetimizin onurlu sembolü şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Böylesine anlamlı bir günde gazilerimizin gururlu ve onurlu günlerini tebrik ediyor,  aziz şehitlerimize bir kez daha Allah´tan rahmet diliyoruz.

/resimler/2019-9/18/1738428950422.jpg

CHP KAYSERİ İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER´İN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI

BU ANLAMLI GÜNDE ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ ANIYORUZ

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, 19 Eylül Gaziler günü dolayısyla anma mesajı yayınladı.

İl Başkanı Özer, açıklamasında şunları söyledi:

“Her karışı kanla sulanmış olan bu cennet vatan bize şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Onların emanetine sahip çıkmak kadar onların hatıralarına ve emanetlerine sahip çıkmak da bu ülkenin her bir yurttaşının boynunun borcudur. Onları sadece bir gün değil, her gün şükran ve minnetle anmamız, hak ettikleri saygın değeri göstermek durumundayız. Elbette bugünün ayrı bir önemi var. Bugün Aziz milletimizin emperyalizme karşı verdiği varoluş mücadelesinin önemli dönüm noktalarından biri olan Sakarya Muharebesi´nin kazanılmasının ardından Milletin temsilcisi Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Ulu Önderimiz, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e Mareşal rütbesi ve Gazi ünvanı verilişinin yıl dönümüdür. Bu anlamlı günde bir kez daha hatırlatmak isteriz ki, vatan sevgisinin sembolü olan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz arasında ayrım yapmak büyük bir yanılgıdır. Bu aziz vatanın kuruluş ve kurtuluşunda olduğu gibi gerek birlik ve beraberliğimize kast eden hainlere karşı Türkiye´nin dört bir yanında şehadet şerbetini içen yada gazi olan kahramanlarımız da; 15 Temmuz gecesi Millet egemenliğini hedef alan hainlere karşı duran şehit ve gazilerimiz de bu milletin onuru ve gururudur. Farklı nedenlerle şehit ve gazilerimizi farklı statülerde değerlendirmek, şehit ve gaziler arasında ayrım yapmak kabullenilemez. Her zaman ve her koşulda tüm şehitlerimizin aziz hatıraları ve bizlere emaneti kıymetli ailelerine; kahraman gazilerimize ve ailelerine sahip çıkma sorumluğu her vatandaşımızın, başta da ülkeyi yönetenlerin unutmaması gereken bir sorumluluktur. Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önderimiz, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu ülke için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor; kahraman gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyor, saygılarımı sunuyorum.”

/resimler/2019-9/18/1739003169406.jpg

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Yılmaz Üçkan, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Üçkan, mesajında, her şeye rağmen şehitlerin yaşayan tek şahidi ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir neferi olmaktan onur duyan gaziler olarak bugün de yarın da nöbet başında olacaklarını, tek yumruk ve tek ses olarak dünyaya haykırdıklarını kaydetti.

Şehitlerin ve gazilerin bu kutlu mirasını layıkıyla gelecek nesillere aktarmak için tüm gücüyle çalıştıklarını ve çalışmaya da devam edeceklerini belirten Üçkan, şöyle devam etti:

"Millet olma yolunda, ayrı bir anlam ve önem içeren, tarihin altın sayfalarında yeri aşikar olan, bugün, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk´e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından,19 Eylül 1921 gün ve 152 sayılı kanunla gazilik unvanının ve mareşallik rütbesinin verildiği müstesna gündür. Bugün, ´toprak üzerinde yaşayanlar uğrunda can veren şehitlerine sadık kaldıkça vatandır´ diyerek, istiklal ve vatan için canını siper eden kahraman gazilerin, dünyaya sergiledikleri örnek davranışın onur günüdür."
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: ŞEHİT GAZİLER VATANIN SAHİBİ
MEHMETÇİĞİN YANINDAYIZ
MEHMETÇİĞİN YANINDAYIZ
ÖĞRENCİLERDEN MEHMETÇİĞE BÜYÜK DESTEK
KİTAP FUARI´NDA 4 GÜNÜN REKORU KIRILDI
KİTAP FUARI´NDA 4 GÜNÜN REKORU KIRILDI
Geçen yıl ilk dört günde 310 bin kişinin ziyaret ettiği Kitap Fuarı bu yıl 343 bin kişiyi ağırladı.
BÜYÜKKILIÇ´TAN ASKER SELAMI
BÜYÜKKILIÇ´TAN ASKER SELAMI
Başkan Büyükkılıç, Kayseri Kalesi´ndeki etkinlikler için “Durmak, yola devam” diyerek futbolcularla birlikte asker selamı verdi
KASKİ İLE 2020 YILI YATIRIMLARI PLANLANDI
KASKİ İLE 2020 YILI YATIRIMLARI PLANLANDI
PALANCIOĞLU: “KASKİ İLE KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ”
ÇOCUKLARA DAHA GÜZEL YAŞAM ALANLARI İNŞA EDİYORUZ
ÇOCUKLARA DAHA GÜZEL YAŞAM ALANLARI İNŞA EDİYORUZ
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, okul ziyaretleri kapsamında Şehit Mehmet Erdoğan İlk ve Ortaokulu´nda öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
TALASLILARDAN BARIŞ PINARI´NA TAM DESTEK
TALASLILARDAN BARIŞ PINARI´NA TAM DESTEK
‘Evine, işyerine bayrak as´ kampanyasına katılmak isteyen esnaf ve vatandaşlara bayrak dağıtan Talas Belediyesi´nin bu yaklaşımı büyük takdir gördü.
YAHYALI´DA BARIŞ PINARI´NA BAYRAKLI DESTEK
YAHYALI´DA BARIŞ PINARI´NA BAYRAKLI DESTEK
Kayseri´nin Yahyalı İlçesi, Suriye´de yürütülen Barış Pınarı Harekâtına destek vermek amacıyla bayraklarla donatıldı.
YILDIRIM BEYAZIT MAHALLESİNDE SU KESİNTİSİ
YILDIRIM BEYAZIT MAHALLESİNDE SU KESİNTİSİ
KASKİ Genel Müdürlüğü´nce, 16 Ekim Çarşamba günü Yıldırım Beyazıt mahallesinde su kesintisinin yapılacağı belirtildi.
BARIŞ PINARI´NA GÜÇLÜ DESTEK
BARIŞ PINARI´NA GÜÇLÜ DESTEK
KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ, ORTAK BİR BİLDİRİ İLE BARIŞ PINARI HAREKÂTI´NA DESTEK VERDİ
ÜRETENİN YANINDAYIZ
ÜRETENİN YANINDAYIZ
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, AÇILIŞINA DA KATILDIĞI KAYSERİ MOBİLYA FUARI´NI ZİYARET ETTİ
ERCİYES´TE TURİZM ZİRVESİ
ERCİYES´TE TURİZM ZİRVESİ
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KAYSERİ´Yİ TURİZMDE HAK ETTİĞİ YERE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞTIKLARINI SÖYLEDİ
AK KURMAYLARDAN, EMNİYET MÜDÜRÜ´NE “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ
AK KURMAYLARDAN, EMNİYET MÜDÜRÜ´NE “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ
KARABÖRK´E BAŞARI TEMENNİSİ
MAHALLELERİ YENİLİYORUZ
MAHALLELERİ YENİLİYORUZ
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, kentsel dönüşüm projesi ile sadece mahallerin yenilenmediğini bu projeler ile semtler arasında bulunan fiziki yapı uçurumlarının da kaldırıldığını söyledi.
GERİ DÖNÜŞÜM TESİSLERİ EĞİTİM MERKEZİ GİBİ
GERİ DÖNÜŞÜM TESİSLERİ EĞİTİM MERKEZİ GİBİ
Melikgazi Belediyesi Geri Dönüşüm Tesisleri´nde Fatih Sultan Mehmethan İlköğretim Okulu öğrencilerine geri dönüşüm konusunda eğitim verildi.
KOCASİNAN´DA HERKESİN DİKİLİ BİR AĞACI OLACAK
KOCASİNAN´DA HERKESİN DİKİLİ BİR AĞACI OLACAK
‘Kocasinan´da herkesin dikili bir ağacı olsun´ parolasıyla çalışan Kocasinan Belediyesi, Ekim ayı itibarı ile ağaçlandırma faaliyetlerini hızlandırdı.
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
16 Ekim 2019 Çarşamba
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL