KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

TOMARZA BELEDİYESİNDEN MASKE DAĞITIMI

TOMARZA’DA ‘EvdeKal’ ÇAĞRISI

UMRECİLER 1 HAFTA DAHA KARANTİNADA KALACAK

‘BİLİM KURULU’ KARARIYLA TAHLİYE İŞLEMLERİ, 1 HAFTA ÖTELENDİ

PINARBAŞI’DA GIDA YARDIMI

PINARBAŞI’DAN 65 YAŞ ÜSTÜ İLÇE SAKİNLERİNE GIDA YARDIMI

PANPET TIR FİLOSU GENÇLEŞİYOR

2020 MODEL 5 YENİ TIR’I FİLOSUNA DAHİL ETTİ

İL HIFZISSIHA KURUL KARARLARI

TİCARİ TAKSİLERE SINIRLAMA GETİRİLDİ

BAKAN SELÇUK AÇIKLADI

Emeklilerimizin Ramazan ikramiyelerini 7-11 Nisan’da verilecek

VİRÜSE KARŞI İKİ ÖNEMLİ TOPLANTI

Büyükkılıç: alınan önlemlere uyulmalı

MELİKGAZİ’DE STANDI KAPATILAN PAZAR ESNAFINDAN İŞGALİYE ALMAYACAK

PALANCIOĞLU: DEZENFEKTE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

KOCASİNAN’IN AKCİĞERLERİNE CEVİZ VE ÇAM FİDANI TAKVİYESİ

ÇOLAKBAYRAKDAR: 5 YILDA 307 BİN FİDAN DİKİLDİ

DEVELİ KAYMAKAMI DURU:

Personellerimiz 24 saat hizmette

YAHYALI BELEDİYESİ’NDEN “EVDE KAL” ÇAĞRISI

Yahyalı ilçe meydanında bulunan ilçe isminin yazılı olduğu maket üzerine “evde kal” yazısı eklendi

DEVELİ’DE ÖĞRETMENLER GÖNÜLLÜ OLARAK MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI

Develi Halk Eğitim Merkezindeki öğretmenler ve kursiyerler maske üretimine başladı

VİRÜS KADAR KORKU VE PANİK DE BULAŞICIDIR

Özer, koronavirüs salgını ile ilgili alınan önlemler hakkında bilgiler ver

KORONAVİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI 108'E, VAKA SAYISI 7402'YE YÜKSELDİ

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün koronavirüsten 16 hastanın hayatını kaybettiğini, vefat eden sayısının 108'e vaka sayısının ise bin 704 kişi artarak 7 bin 402'ye yükseldiğini açıkladı.         

TALAS'TA VATANDAŞLARA HİJYEN ÇANTASI

10 BİN ADET HİJYEN ÇANTASI DAĞITILDI

39 BARO BAŞKANI’NDAN TBB’YE DESTEK ÇAĞRISI

TBB İLE BİRLİKTE OLUNACAĞI DUYURULDU

ŞEHİT AİLELERİ DERNEK BAŞKANI ALİ YAVUZ BASIN AÇIKLAMASI

TÜRK MİLLETİ İÇİN GÜN; ÇANAKKALE'DİR, SAKARYA'DIR

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Ali Yavuz, dernek hizmet binasında düzenlediği basın açıklamasında İdlib’de yaşanan ve 33 askerimizin şehit olduğu hain saldırıyı lanetleyip, mültecilerin Avrupa Birliği ülkelerine geçişlerinin serbest bırakılma kararını destekleyerek "Türk Milleti için gün; Çanakkale'dir, Sakarya'dır, Dumlupınar'dır, Sarıkamış'tır. Türkiye geç kalınmış bir olaya imza attı" değerlendirmesinde bulundu. Yavuz ayrıca  şehit sayısı ile  alakalı sosyal medyada yapılan spekülasyonlara itibar edilmemesi çağrısında bulundu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Ali Yavuz, dernek binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında İdlib’de yaşanan hain saldırıyı lanetleyerek "27 Şubat 2020 tarihinde Suriye-İdlib Barışı Koruma Bölgesinde, sivilleri korumakla görevli Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarımıza yapılan hain saldırıda milletimizi derinden yaralayan Kahraman Mehmetçiklerimizin Şehit olduğunu üzülerek öğrendik. Tarihi Şan ve Şerefle dolu Türk Silahlı Kuvvetlerimize yapılan bu hain saldırıyı tüm şehit ailelerimiz ve kahraman gazilerimiz adına şiddetle kınıyoruz. Aziz Milletimizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin azmini ve kararlılığını sarsmayı hedefleyen bu tür saldırılar asla milletimizi ve ordumuzu yıldıramayacaktır. Bu tarifsiz acıyı sinesinde derinden hisseden milletimiz, bütün iç ve dış düşmanlara karşı tarihten aldığı güç ve azimle mücadelesini, kararlılıkla sürdürecektir. Türk Milleti için gün; Çanakkale'dir, Sakarya'dır, Dumlupınar'dır, Sarıkamış'tır. Tüm zorluklarına ve acılarına rağmen birbirimize kenetlenme, birliğimizi, dirliğimizi koruma günüdür. Aziz şehitlerimizin değerli aileleri ve kahraman gaziler ordumuzun, devletimizin ve milletimizin yanındadır. Acısını yüreğimizde derinden hissettiğimiz aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerimize baş sağlığı, yaralı gazilerimize acil şifalar dileriz" ifadelerini kullandı.

Sözlerinin devamında şehit sayısı ile  alakalı sosyal medyada yapılan spekülasyonlara itibar edilmemesi çağrısında da bulunan Yavuz, Suriyelilerin Avrupa ülkelerine gitmeleri için sınır kapılarını açmasını desteklediklerini  vurgulayarak şunları kaydetti. "Sosyal medya üzerinden şehitlerimizin sayısıyla ilgili değişik rakamlar paylaşılıyor. Biz bu söylentilere itibar etmiyoruz, milletimizin de etmesini istemiyoruz. Devletimizin açıklamış olduğu resmi rakama göre 33 tane şehidimiz var. Bu sayının dışındaki sayılar bizi bağlamıyor. Biz devletimizin açıkladığı sayılara itibar ediyoruz. Devletimiz tarafından Suriyelilerin Avrupa ülkelerine gitmeleri için sınır kapılarını açmasını destekliyoruz. Geç kalınmış bir olaydır. Biz 6 milyona yakın Suriyeli mülteciyi Türkiye’de misafir ediyoruz. Avrupa destek vereceğini söyledi ama şimdiye kadar mültecilerin desteklenmesi için maddi olarak hiçbir desteği olmadı. Olmadığı gibi bize de her zaman köstek oldular. Türkiye geç kalınmış bir olaya imza attı. Biz bu kararı sonuna kadar destekliyoruz. Sınır kapılarımızın açılıp Türkiye’de yaşayan Suriyelilerin Avrupa’ya ve bütün dünya ülkelerine gitmesini istiyoruz".

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ