KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKKILIÇ'TAN İSTİŞARE TOPLANTISINDA  “ÖĞRENCİ” DUYARLILIĞI

4. KAYSERİ KİTAP FUARI İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KARPUZATAN’DA ESNAFLA BULUŞTU

DOĞALGAZ PATLAMASINDA HAYATINI KAYBEDEN 2 YAŞINDAKİ FARUK FURKAN TOPRAĞA VERİLDİ  

KIŞIN VAZGEÇİLMEZİ TURŞULUKLAR PAZAR TEZGAHLARINDA YERİNİ ALDI

ARABALI SİNEMA ETKİNLİĞİNİN SON FİLMİ  "BAŞLANGIÇ"  OLDU

KOCASİNAN BELEDİYESİ  405 TON KIYAFET ATIĞINI GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRDI

4. KAYSERİ KİTAP FUARI ERTELENDİ

VEKİL YILDIZ VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’DAN ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETLERİ

KASKİ YAĞMUR SULARINI KANALİZASYONDAN AYIRIYOR

YATIRIM VE TİCARET ŞEHRİ KAYSERİ'DEN BİR BAŞARI DAHA

UKOME’DEN ŞEHİR İÇİ ULAŞIMA ZAM

Prof. Dr. KARAMUSTAFA KAYTV CANLI YAYININA KATILDI

"KAYSERİ'DE AÇIKTA OLAN ÖĞRENCİ YOK"

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDEN BİR ANAOKULU DAHA

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN 'MİSURATA' ÇIKARMASI

Anahtar Kelimeler: SELÇUKLU PAZAR TEMELİNİ ATILDI
Gürkan Ofis Mobilyaları

SELÇUKLU PAZAR YERİ’NİN TEMELİNİ ATILDI

Melikgazi Belediyesi, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’nin onur konuğu olarak iştirak ettiği törenle Selçuklu Mahallesi’ne yapılacak olan çok amaçlı ‘Pazar Yeri, Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi’’nin temelini attı.

Melikgazi Belediyesince Selçuklu Mahallesi’ne yapılacak olan çok amaçlı ‘Pazar Yeri, Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi’’nin temeli atıldı. Temel atma törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti Kayseri Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin, İlçe Belediye Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Melikgazi'mize yeni bir yatırım daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu törenin açılış konuşmasında şunları kaydetti. “Eskişehir Bağları dediğimiz bölge Selçuklu, Danışment ve Osmanlı Mahallesi olmak üzere 3 mahalleden oluşuyor. Bu bölgede birçok hizmetimiz var. Battalgazi Bulvarımızı yeniliyoruz. Otoparkları ve yeşillendirmesi ile birlikte çok nitelikli bir yer haline geldi. Bu bölgenin en önemli ihtiyaçlarını tespit edip gidermeye çalışıyoruz. Burası eski Pazar yeriydi. Proje yapıldıktan sonra meyve sebze satış yeri, alt katında bayanlar için spor salonu üst katında eğitim alacakları kurs yerleri olacak. Sosyal tesis içerisinde akıl küpü çalışma istasyonu, çeşitli atölyeler, çocuk oyun alanları, kafeterya, fitness salonu ve servis mekânları yer alacak. Gençlerin bir arada ders çalışmalarına imkân verecek akıl küpü çalışma istasyonunda tek kişilik çalışma alanları, çoklu çalışma alanları bilgisayar destekli çalışmalara imkân tanıyan alanlar, çay kahve mola köşeleri bulunacak. 7’den 70’e ilçe sakinlerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarladık. Selçuklu Mahalle’mize ve Melikgazi’mize çok yakışacak. Dolayısıyla sadece Pazar yeri değil, aynı zamanda sosyal tesis olacak. 3 mahalleye hizmet edecek bir yer olacak. Yakında güzel bir okulu Danışment Mahallemize kazandırıyoruz. Osmanlı Mahallemize deki okul ihtiyacını, Danışment ve Selçuklu Mahallemizdeki cami ihtiyacını karşılıyoruz. Yakında inşaatına da başlayacağız. Dolu dizgin hizmet etmeye çalışıyoruz. Rabbim birliğimizi bozmasın. Rabbim en güzel hizmetleri ilimize ve ilçemize yapmayı nasip etsin. Hayırlı olsun.”

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ise, “Mustafa Palancıoğlu Başkanımızın emeklerine sağlık, çok güzel bir proje. Mahallemize ve ilçemize hayırlı olsun.” diye konuştu.

Kayseri’nin her bir köşesine yeni hizmetlerin yapıldığını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise “Kayseri olarak hep birlikte gece gündüz koşturuyoruz” dedi ve ekledi. “Temelini attığımız bu güzel tesisin Rabbim açılışını da yapmayı nasip etsin. Kayseri olarak hep birlikte gece gündüz koşturuyoruz. Mustafa Başkanımız bu bölgeye güzel hizmetleri yapıyor. Eline emeğine sağlık. Hayırlı olsun.”

Törenin onur konuğu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki ise “Türkiye’de emsali olmayan Kayseri’de en güzel Pazar yeri burada yapılıyor” ifadesini kullanıp emeği geçenlere şükranlarını sundu.

Konuşmaların ardından dualarla ‘Pazar Yeri, Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi’nin temeline ilk harç konularak yapım sürecinin startı verildi.