EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

HACILARA MODERN PARK

ÖZDOĞAN: İLÇEMİZE MODERN BİR PARK DAHA KAZANDIRIYORUZ

BÜNYAN, FİDAN DAĞITMAYA DEVAM EDİYOR

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Bünyan Belediyesi ağaçlandırma kampanyası kapsamında Yeni Süksün Mahallesinde fidan dağıtımında bulundu.

REKOR KIRDIK

487 BİN 500 ADET FİDAN DİKİLDİ

ÖZHASEKİ’DEN ÇOLAKBAYRAKDAR’A TAM DESTEK

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ı ziyaret etti.

YERALTI ÇARŞISI’NA ÖNEMLİ HİZMET

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak çalışmalarla çarşının tesisat ve bakımı ile ilgili eksiklikleri giderilecek

SAĞLIKLI TOPLUM BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Kansere Karşı Birlikte Derneği Başkanı Prof. Dr. Musa Karakürkçü ile yönetimi ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu'nu makamında ziyaret etti.

TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

Kocasinan Belediyesi tarafından Kocasinan Gönüllüsü Platformu üyelerinin katılımıyla ‘Çevremizi Temiz Tutmaya Kapımızın Önünden Başlıyoruz’ sloganıyla temizlik etkinliği düzenlendi.

TALAS’TA ANTİKA GÜNLERİ

Talas Belediyesi tarafından Kayseri’de ilk defa geçen ay başlatılan Antika Günleri’nin ikincisi gerçekleştirildi.

ŞEKER’E 58,6 MİLYON TL CEZA

58,6 Milyon TL idari para cezasını, 2019 yılında şu andaki yönetim ödeyecek

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

‘GELECEĞE BİR NEFES’ KAPMASINA KAYSERİ’DEN TAM DESTEK

ULU ÖNDER ATATÜRK

ÖLÜMÜNÜN 81. YILINDA TÖRENLERLE ANILDI

ERCİYES ÜNİVERSİTESİNDE

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

AGÜ’DE ANILDI

KAZAKİSTAN BAŞBAKANI ASKAR MAMİN

ŞEHİR HASTANESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ

ÖNCE PARKTA SONRA İTFAİYEDE

GENÇ STK TEMSİLCİLERİ

GÜÇ BİRLİĞİ YAPMA KARARI ALDI

Anahtar Kelimeler: ‘SİBER GÜVENLİK’ FARKINDALIK

‘SİBER GÜVENLİK’TE FARKINDALIK

GÜLSOY: "ULUSAL SİBER GÜVENLİK POLİTİKALARI GELİŞTİRMELİYİZ"

Kayseri Ticaret Odası’nın üyelerine yönelik tertiplediği ‘Siber Güvenlik’te farkındalık seminerinde konuşan Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy “Devlete ve vatandaşlara ciddi zararlar veren siber saldırı tehlikesiyle karşı karşıyayız.  Dolayısıyla bu tehdidin bertaraf edilmesi adına bireysel, bölgesel ve ulusal siber güvenlik politikaları  geliştirmek zorundayız” değerlendirmesinde bulundu…

Kayseri Ticaret Odası’nın üyelerine yönelik tertiplediği ve Ticaret Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen ‘Siber Güvenlik’te farkındalık seminerine oda üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren  Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy bilgilerin dijital ortamda saklandığı günümüzde devlete ve vatandaşlara ciddi zararlar veren siber saldırı tehlikesiyle karşı karşıya kaldığımızı hatırlatarak “Bu tehditin bertaraf edilmesi adına bireysel, bölgesel ve ulusal siber güvenlik politikaları  geliştirilmesi elzemdir” ifadesini kullanarak şunları kaydetti… “ Zira son yıllarda iletişim ve bilim teknolojileri inanılması güç bir düzeye ulaşmış, her gün yeni bir iletişim olanağı ve bilgi teknolojisi alanımıza girmiştir. Hayatımızın birçok alanında vazgeçilmez hale gelen bilişim teknolojileri sağladığı avantajların yanında da yeni riskleri beraberinde getirmiştir. Endüstri 4.0 konuştuğumuz yazılım, kodlama ve robotik alanlarında sürekli gelişmelere tanık olduğumuzu bu süreçte de olası risklere karşılık oluşturulacak önlemlerde büyük önem taşımaktadır. Bilgilerin dijital ortamda saklandığı günümüzde devlete ve vatandaşlara ciddi zararlar veren siber saldırı tehlikesiyle karşı karşıya kalıyoruz. Büyük çoğunluğu finansal ve kişisel bilgileri ele alan bu saldırılar bireyi ve kurumları olumsuz etkilemektedir. Siber güvenliğin sağlanması ve siber tehditlerle mücadele bireysel, kurumsal ve ülkemiz olarak herkesin görevi olmaya başlamıştır. Günümüzde yaygın hale gelen elektronik ticaret konusunda da haksız rekabete yol açacak siber saldırıların önlenmesi amacıyla da her kesimin de duyarlı olması gerekmektedir. Dünyada siber güvenlik zaafiyetleri konusunda dünya ekonomisi her yıl ciddi zararlara uğruyor. Dolayısıyla bu tehditin bertaraf edilmesi adına bireysel, bölgesel ve ulusal birer güvenlik politikalarınında geliştirilmesi elzemdir. Siber saldırı ve tehditlere karşı hem teknik boyutta hem de yasal boyutta düzenlemeler ve daha fazlasına da ihtiyaç duyulmaktadır. Rekabeti yok etmeyi ve ulusal ekonomiye zarar vermeye yönelik saldıralara karşı güvenliğin sağlanması büyük önem taşımaktadır. Bu noktada da Kayseri Ticaret Odası olarak bize düşen sorumluluklara önem veriyoruz. Düzenlediğimiz bu seminerle üyelerimizi n bilgilenmesi amaçlanmıştır. Siber tehditler ve korunmaya ilişkin bilgilendirmelerde bulunacak alanlarında uzmanlarımıza katılımları ve verecekleri bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum.‘’

Seminer Başkan Gülsoy’un açılış konuşmasının ardından basına kapalı olarak  devam etti…

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ