KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BU HAFTA KAYSERİ’DE EN DÜŞÜK SICAKLIK -6 DERECE OLACAK

“VATANDAŞLAR SİS İHTİMALİNE KARŞI DİKKATLİ OLMALI”

KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI

KURALA UYMAYANA 885 TL CEZA KESİLECEK

VATANDAŞLAR KISITLAMAYI YANLIŞ ANLADI,

MEYDAN BOŞ KALDI

KÖSEDAĞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ

SABRİ KÖSEDAĞ DUALARLA EBEDİYETE UĞURLANDI

HATİCE VE HALİT

BİR ÖMÜR MUTLULUK İÇİN “EVET” DEDİ

KORAMAZ VADİSİ’NDEKİ TAŞ OCAĞI İÇİN KÖYLÜLER HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATTI

“PATLAMALARDAN CAMLARIMIZ SARSILIYOR”

SIĞINMACILARIN DİL VE KÜLTÜR SIKINTISI

“ŞEHİR HASTANESİ’NDE TERCÜMAN OLMAMASI BÜYÜK EKSİKLİK”

ÖZPOLAT AİLESİ’NİN MUTLU GÜNÜ

HAKAN VE AYŞEGÜL MUTLU YARINLAR İÇİN “EVET” DEDİ

YANGINDA EVİ KÜL OLAN ADAM YETKİLİLERDEN YARDIM İSTEDİ

“EVDE KALAMIYORUZ, ÇOCUKLARI GETİREMİYORUM”

13 AYLIK SMA HASTASI HASAN ÇINAR YARDIM BEKLİYOR

“İLAÇLAR GEÇ GELDİĞİ İÇİN ZORLUK ÇEKİYORUZ”

İDLİB'E 13 TIR PATATES GÖNDERİLDİ

"YOLUN İYİLİK OLSUN"

KORONAVİRÜSE YAKALANAN ZAFER GİRGİN, “25 GÜN CEHENNEM AZABI YAŞADIM”

“KİMSE MASKESİZ GEZMESİN, HER DAİM MASKE TAKSIN”  

TÜRK-İŞ’TEN ‘İSTİHDAM PAKETİ’ AÇIKLAMASI  

TÜRK-İŞ İL TEMSİLCİSİ GÜVEN: “İŞSİZLİKLE MÜCADELE BÖYLE OLMAZ”

ERCİYES’TE KAR SEVİNCİ

ERCİYES DAĞI’NIN ZİRVESİNE KAR YAĞDI

TALAS'TA AİLE İÇİ MUTLULUĞA DESTEK

“SAĞLIKLI NESİL, MUTLU YAŞAM”

HOL PLATFORM ÜYELERİ'NDEN ETKİNLİK VE KÜTÜPHANE SINIFI

GENÇ MİMARLARLAR ELLERİNE MATKAP VE FIRÇALARI ALIP İŞÇİ OLARAK ÇALIŞTI


Gürkan Ofis Mobilyaları

SIĞINMACI ANNE HAYATA TUTUNMAK İÇİN YARDIM ELİ BEKLİYOR

“TÜRKİYE DEVLETİNDEN YARDIM BEKLİYORUM ALLAH RIZASI İÇİN BİR YARDIM ELİ UZATIN BAŞKA HİÇBİR ŞEY İSTEMİYORUM”

Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan ve bir süredir Eskişehir Bağları – Osmanlı Mahallesi’nde ikamet eden 4 çocuk annesi 36 yaşında ki kronik obstrüktif akciğer yetmezliği hastası Fatma Şumaracı ve ailesi içine düştükleri cendereden kurtulmak için hayırseverlerden yardım bekliyor. Acilen akciğer nakli gereken genç sığınmacı anne zor koşullarda hayata tutunmaya çalışırken bu zorlu süreçte onlara destek olan ev sahipleri Tamer Kılıç’ da ilimiz hayırseverlerine “Allah rızası için bu biçarelere yardımınızı esirgemeyin” çağrısında bulundu.

Evlerinden, vatanlarından sürgün olmak yetmezmiş gibi bir de yakalarına yapışan amansız hastalık ve yokluk ile mücadele verip hayata tutunmaya çalışan 4 çocuklu sığınmacı aile hayırseverlerden gelecek yardım elini bekliyor.

Henüz daha 36 yaşındaki biri engelli 4 çocuk annesi Fatma Şumaracı pençesine düştüğü kronik obstrüktif akciğer yetmezliği hastalığı ile mücadele ederken kocası Muhammed Aşur ‘da hem çalışıp para kazanmaya hem de çocuklarına annelik ve babalık yapmaya çalışıyor.

Acilen akciğer nakli olması gereken 4 çocuk annesi genç kadın için zaman her geçen dakika daralırken bu zorlu süreçte onlara destek veren ev sahipleri Tamer Kılıç ‘da onların sesi olarak ilimiz hayırseverlerine seslenerek “Bu çocukları öksüz bırakmayın” çağrısında bulunup şunları kaydetti. “Muhammed Aşur 1.5 yıldır eşinin akciğer nakli sıkıntısına çare bulmaya çalışıyor. Başvurmadığımız hiçbir yer kalmadı Cimere başvurduk, Sağlık Bakanlığı’na başvurduk ama herhangi bir sonuç alamadık. Sürekli hastaneye gidiyor 3 günde bir çok büyük sıkıntıları var Allah rızası için bir yardım eli bekliyoruz. Ben komşularımı gerçekten gördükçe üzülüyorum. 4 tane çocuğu var, çocuğunun 1 tanesi yatalak hasta. Diğer 3 çocuğu ise eşi işe gidiyor burada bakıma muhtaçlar. Evinin durumu zaten ortada maddi olarak da çok sıkıntı çekiyorlar ama en önemlisi sağlık durumu iyi değil. Acilen akciğer nakli olması gerek. Biz yetkililere başvurduk ama yetkililerden bir sonuç alamadık. Yetkililerden ve hayırseverlerden bu biçarelere bir yardım eli bekliyoruz. Oğulları Yusuf kardeşlerine yemek yapmaya çalışıyor. Bizler yardımcı olmaya çalışıyoruz ama sonuç olarak zor durumdalar. Kadıncağız ancak oksijen tüpleri ile nefes alabiliyor. Buradan Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza sesleniyor, ilgilenmelerini rica ediyorum. Suriyeli sığınmacı olduğu için akciğer naklinin olmayacağını bize ilettiler ama sonuçta bunlarda bir insan, ülkemize sığınmış insanlar bakacak hiç kimseleri yok insanlık namına birileri el uzatırsa seviniriz. 2 yıldır da benim kiracım olarak oturuyorlar 2 yıldır da sürekli hastaneye gidip geliyorlar.”

Talihsiz koca Muhammed Aşur’da biri engelli ve yatalak çocuklarının annesiz kalmaması için kendilerine sahip çıkılmasını rica ederek “Türkiye devletinden yardım bekliyorum Allah rızası için bir yardım eli uzatın başka hiç bir şey istemiyorum” ifadesini kullandı.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ