DÜNYA ŞAMPİYONLARINI ERCİYES BELİRLEDİ
ŞAMPİYONLARA KUPALARI TÖRENLE VERİLDİ
Tarih: 4.3.2018 22:08:36/ 1334okunma / 0yorum

Uluslararası Kayak Federasyonu tarafından üst üste üçüncü kez Erciyes´te yapılan Dünya Snowboard Kupası´nda şampiyonlar belirlendi. Ford Snowboard Dünya Kupası´nda bayanlarda Rusya´dan Milena Bykova, erkeklerde ise Alman Stefhan Boumaister rakiplerini geride bırakarak birinciliği kazandı. Mücadeleleri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar da izledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi´nin yatırımlarıyla dünya standartlarında kış turizm merkezi haline gelen Erciyes, uluslararası bir dağ olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Kayseri ve Erciyes, dünyanın en önemli şampiyonalarından birisi olan ve bu yıl Ford´un sponsorluğunda yapılan Ford Snowboard Dünya Kupası´na üst üste üçüncü kez ev sahipliği yapma başarısını gösterdi.   

18 ülkeden 85 sporcunun katıldığı Dünya Kupası, birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne oldu.  Yarış sırasında kış sporlarında uzman 350 kişilik ekip görev yaptı. Yarışlarda sporcular derece yapabilmek için kıyasıya mücadele etti. NTV Spor tarafından naklen yayınlanan Dünya Kupası, naklen yayınlarla yaklaşık 3 milyar kişiye ulaştırıldı. Dünyanın gözünün Erciyes´te olduğu şampiyonada Türk sporcular Elif Kübra Geneşke, Hamza Polat ve Yavuz Dumlu da yarıştı.

Rüzgarın olumsuzluğuna rağmen açık bir havada gerçekleştirilen müsabakalar sonucunda Bayanlarda Erciyes´teki son iki senenin şampiyonu ve olimpiyatların altın madalyalı sporcusu Esder Ledecka´yı geride bırakan Rus Milena Bykova altın madalyanın sahibi oldu. Çek Esder Ledecka ikinciliği, Avusturya´dan Daniela Ulbing ise üçüncülüğü elde etti.

Erkeklerde ise birinciliği Alman Stefhan Boumaister kazandı. Müsabakalarda İtalyan Edwin Coratti ikinci ve Slovenya´dan Tim Mastnak üçüncü oldu.

Dünya Kupası´nda derece alanların madalyalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik verdi.

Erciyes´te bu şampiyona sonrasında 22-24 Mart´ta dünyada ilk defa yapılmaya başlanan dolayısıyla da Türkiye´de ilk defa Erciyes´te yapılacak olan paraşüt dünya kupası yapılacak.

Haber: Mustafa GÜRBÜZ-Şevket TEKİN
Kaynak: SPOR SERVİSİ

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
16 Aralık 2018 Pazar
Bugün
Bulutlu
10 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
10 °C
2 °C
Salı
Fırtına
7 °C
2 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL