TALAS 1. SANAT ÇALIŞTAYI SONA ERDİ
Talas Belediyesi sosyal ve kültürel faaliyetleri çerçevesinde düzenlediği 21 profesyonel ressamın katıldığı “1. Sanat Çalıştayı” sona erdi.
Tarih: 18.5.2017 18:05:44/ 1099okunma / 0yorum

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 4 gün süren ve sergiyle son bulan Sanat Çalıştayı´nın Talas´ın tanıtımı için oldukça önemli olduğunu söyledi.
Talas Belediyesi olarak birçok sosyal kültürel etkinlikler düzenlediklerini söyleyen Başkan Mustafa Palancıoğlu, “15 gündür 15 farklı şehirden 21 profesyonel ressamı Talas´ta ağırladık. 35´in üstünde farklı eserler ürettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu eserlerde Talas Belediyemizin binalarında sergileyeceğiz.” dedi.
Önümüzdeki yıl uluslararası düzeyde bir çalıştay yapmayı düşündüklerini söyleyen Başkan Palancıoğlu, “Bu yıl ilk defa böyle bir çalışma yaptık. Gelen misafirlerimizin hepsi Talas´tan sevgiyle bahsediyorlar. Talas´ı çok sevdiler. Çok memnun ayrıldılar. Burası ressamlar için büyük bir atölye. Talas imkanlarıyla ön planı çıkan bir ilçe. İnşallah bundan sonrada devam edecek. Tüm ressamlarımıza katılımları ve emekleri için teşekkür ederim.” diye ifade etti.
Ressamların Talas resim sergisini çok beğendiğini söyleyen Talas Kaymakamı Zekeriya Güney, “Bu tür organizasyonların tarihi, kültürel ve turizm yönünden ilçemizin gelişmesine katkı sağladığına inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl daha çok sanatçıyla yapılmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
Talas´taki tarihi yapıyı çok beğendiğini ve Kayseri´den çok mutlu ayrıldıklarını söyleyen, Timya Sanat Grubu Başkanı Zeynep Dalkılıç, “Ben Kayseri´ye daha önce geldim. Ama ben Talas´ı daha önce hiç görmemiştim. Buranın restore edilip korunması bizleri çok mutlu etti. Her şey çok güzeldi. Çok etkiledim. Hem doku çok güzel. Buradaki tarihi miras çok güzel. Belediye tarafından bunun korunması bizleri çok sevindirdi. Bir çok ressamımız burayı ilk defa gördü. Bir yeri tanıtmanın en güzel yolunun sanatsal çalışmalardan geçtiğini hepimiz biliyoruz. Belediye Başkanımıza ve emeğe geçen herkese çok teşekkür ederim. 2´ncisinde ben biraz daha uluslararası ressamlarımızı getirip, Talas´ı tamamen yurtdışına açmayı planlıyorum.” diye belirtti.
Emekli olduktan sonra tezhip ve minyatüre yöneldiğini söyleyen emekli resim öğretmeni Ayten Kocagil, “Kayseri´ye ilk gelişim Kayseri ismini daha önce birçok kez duydum. Komşumuzun oğlu Amerikan Koleji´nde okumuştu. Ondan duymuştuk ama bilmiyordum. Geldiğimden çok mutluyum. Talas´ın birçok tarihi eserleri var. Çok güzel. Belediye çok yardımcı oldu bizlere. Çok teşekkür ederiz.” dedi.
Timya Sanat Grubu Kayseri temsilcisi Emine Timoçin ise, “Talas´ı temsil etmek için Timya Sanat grubu üyelerini Talas´a davet ettik. Üyelerle birlikte resim çalıştayı yaptık. Ortaya güzel eserler çıktı. Türkiye´nin dört bir yanında gelen misafirlerimiz sanatçılarmız kendi kültürlerini bizlere katarak Talas´ta farklı bir çalışma yaptılar. Umarım herkes beğenir. Talas´ın tarihi eserlerini ve doğal güzelliklerini resmettik.” şeklinde konuştu
Video Tarihi: 18.5.2017 18:05:44
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: TALAS SANAT ÇALIŞTAYI SONA ERDİ
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ´NİN
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ´NİN
BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNE ULAŞTI…
KONSERVATUVAR´DAN TÜRKÜ ZİYAFETİ
KONSERVATUVAR´DAN TÜRKÜ ZİYAFETİ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KONSERVATUVARI TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU, TÜRKÜ ZİYAFETİ SUNDU.
KOCASİNAN AKADEMİ,
KOCASİNAN AKADEMİ,
EL EMEĞİ GÖZ NURUNU SERGİLİYOR
NECİP KARAKAYA İLE AŞK HİKAYESİ
NECİP KARAKAYA İLE AŞK HİKAYESİ
Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Hz. Mevlana´nın 744´üncü vuslat yıldönümü nedeniyle Hz. Mevlana´yı anma gecesi düzenlendi. Geceye şiirleri ve ilahileriyle Necip Karakaya katıldı.
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ KAYSERİ ŞUBESİ
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ KAYSERİ ŞUBESİ
KÜLTÜR SANAT ÖDÜLLERİNİN SAHİPLERİNİ AÇIKLADI…
“ARZ-I VEDA” SAHNELENDİ
“ARZ-I VEDA” SAHNELENDİ
Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri Arz-ı Veda adlı oyunla devam etti. Şehir Tiyatrosu´nda sahnelenen oyunda Milli Şair Mehmet Akif Ersoy anlatıldı.
BÜYÜKŞEHİR´DEN HER HAFTA ÇOCUK TİYATROSU
BÜYÜKŞEHİR´DEN HER HAFTA ÇOCUK TİYATROSU
Büyükşehir Belediyesi çocukları her hafta sonu birbirinden güzel çocuk oyunları ile buluşturmaya devam ediyor. Bu hafta sonu Şehir Tiyatrosu´nda Aliş´in Macerası adlı oyun sahnelendi.
SANATÇI NEZİROĞLU DENEYİM VE TASARIMLARINI
SANATÇI NEZİROĞLU DENEYİM VE TASARIMLARINI
NNYÜ´DE ANLATTI
SOKÜM KAYSERİ İL TESPİT KURULU
SOKÜM KAYSERİ İL TESPİT KURULU
PINARBAŞI´NDA TOPLANDI
BURSALI FOTOĞRAFÇILAR
BURSALI FOTOĞRAFÇILAR
SULTAN SAZLIĞI´NA HAYRAN KALDI
SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM FİLM FESTİVALİ
SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM FİLM FESTİVALİ
10 ŞEHİRDE EŞ ZAMANLI YAPILAN FESTİVAL, AGÜ´DE DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
ELMAS GÜN PİYANO RESİTALİ BÜYÜLEDİ
ELMAS GÜN PİYANO RESİTALİ BÜYÜLEDİ
Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı Müzik öğretmenliği bölümünün organize ettiği Elmas Gün´ün verdiği piyano resitali dinleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.
ÇİFTEÖNÜ CAMİ İLE GUBAROĞLU MESCİDİNDE
ÇİFTEÖNÜ CAMİ İLE GUBAROĞLU MESCİDİNDE
ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
İMAMLAR İÇİN MAKAM KURSU
İMAMLAR İÇİN MAKAM KURSU
Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı her yaş ve her meslek grubuna hitap eden sanat kurslarına imamlar için makam kursunu da ekledi.
ŞEHİR AKADEMİ´DE “ZAMAN SEMİNERLERİ” DEVAM EDİYOR
ŞEHİR AKADEMİ´DE “ZAMAN SEMİNERLERİ” DEVAM EDİYOR
PROF. DR. CELALEDDİN ÇELİK: “ZAMANI ANLAMAK GÜÇTÜR”
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
17 Aralık 2017 Pazar
Bugün
Parçalı bulutlu
12 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
11 °C
2 °C
Salı
Sağanak
9 °C
3 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL