TALAS 1. SANAT ÇALIŞTAYI SONA ERDİ
Talas Belediyesi sosyal ve kültürel faaliyetleri çerçevesinde düzenlediği 21 profesyonel ressamın katıldığı “1. Sanat Çalıştayı” sona erdi.
Tarih: 18.5.2017 18:05:44/ 588okunma / 0yorum

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 4 gün süren ve sergiyle son bulan Sanat Çalıştayı´nın Talas´ın tanıtımı için oldukça önemli olduğunu söyledi.
Talas Belediyesi olarak birçok sosyal kültürel etkinlikler düzenlediklerini söyleyen Başkan Mustafa Palancıoğlu, “15 gündür 15 farklı şehirden 21 profesyonel ressamı Talas´ta ağırladık. 35´in üstünde farklı eserler ürettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu eserlerde Talas Belediyemizin binalarında sergileyeceğiz.” dedi.
Önümüzdeki yıl uluslararası düzeyde bir çalıştay yapmayı düşündüklerini söyleyen Başkan Palancıoğlu, “Bu yıl ilk defa böyle bir çalışma yaptık. Gelen misafirlerimizin hepsi Talas´tan sevgiyle bahsediyorlar. Talas´ı çok sevdiler. Çok memnun ayrıldılar. Burası ressamlar için büyük bir atölye. Talas imkanlarıyla ön planı çıkan bir ilçe. İnşallah bundan sonrada devam edecek. Tüm ressamlarımıza katılımları ve emekleri için teşekkür ederim.” diye ifade etti.
Ressamların Talas resim sergisini çok beğendiğini söyleyen Talas Kaymakamı Zekeriya Güney, “Bu tür organizasyonların tarihi, kültürel ve turizm yönünden ilçemizin gelişmesine katkı sağladığına inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl daha çok sanatçıyla yapılmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
Talas´taki tarihi yapıyı çok beğendiğini ve Kayseri´den çok mutlu ayrıldıklarını söyleyen, Timya Sanat Grubu Başkanı Zeynep Dalkılıç, “Ben Kayseri´ye daha önce geldim. Ama ben Talas´ı daha önce hiç görmemiştim. Buranın restore edilip korunması bizleri çok mutlu etti. Her şey çok güzeldi. Çok etkiledim. Hem doku çok güzel. Buradaki tarihi miras çok güzel. Belediye tarafından bunun korunması bizleri çok sevindirdi. Bir çok ressamımız burayı ilk defa gördü. Bir yeri tanıtmanın en güzel yolunun sanatsal çalışmalardan geçtiğini hepimiz biliyoruz. Belediye Başkanımıza ve emeğe geçen herkese çok teşekkür ederim. 2´ncisinde ben biraz daha uluslararası ressamlarımızı getirip, Talas´ı tamamen yurtdışına açmayı planlıyorum.” diye belirtti.
Emekli olduktan sonra tezhip ve minyatüre yöneldiğini söyleyen emekli resim öğretmeni Ayten Kocagil, “Kayseri´ye ilk gelişim Kayseri ismini daha önce birçok kez duydum. Komşumuzun oğlu Amerikan Koleji´nde okumuştu. Ondan duymuştuk ama bilmiyordum. Geldiğimden çok mutluyum. Talas´ın birçok tarihi eserleri var. Çok güzel. Belediye çok yardımcı oldu bizlere. Çok teşekkür ederiz.” dedi.
Timya Sanat Grubu Kayseri temsilcisi Emine Timoçin ise, “Talas´ı temsil etmek için Timya Sanat grubu üyelerini Talas´a davet ettik. Üyelerle birlikte resim çalıştayı yaptık. Ortaya güzel eserler çıktı. Türkiye´nin dört bir yanında gelen misafirlerimiz sanatçılarmız kendi kültürlerini bizlere katarak Talas´ta farklı bir çalışma yaptılar. Umarım herkes beğenir. Talas´ın tarihi eserlerini ve doğal güzelliklerini resmettik.” şeklinde konuştu


Video Tarihi: 18.5.2017 18:05:44

Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: TALAS SANAT ÇALIŞTAYI SONA ERDİ
MÜZELER HAFTASI´NDA 20 BİN ZİYARETÇİ
MÜZELER HAFTASI´NDA 20 BİN ZİYARETÇİ
Büyükşehir Belediyesi´nin Müzeler Haftası nedeniyle almış olduğu karar müzelere ilgiyi büyük ölçüde artırdı .
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´NDEN
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´NDEN
BAHAR ŞİİR AKŞAMLARI ...
KAYMEK SERGİSİ´NDE RENKLİ GÖSTERİLER
KAYMEK SERGİSİ´NDE RENKLİ GÖSTERİLER
Sanat ve mesleki eğitimde Anadolu´nun markası olan KAYMEK´in açmış olduğu Anadolu´nun en büyük sergisi Kayseri Dünya Ticaret Merkezi´nde devam ediyor.
FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI
FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Kayseri´de Yaşam, Doğa, Kültür” konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı. Yarışmada birinciliği Mehmet Palta elde etti.
HACILAR´DA “DÜDÜKLÜDE KIYMALI BAMYA”
HACILAR´DA “DÜDÜKLÜDE KIYMALI BAMYA”
OYUNU SAHNELENDİ ...
BAHAR KONSERİNE YOĞUN İLGİ
BAHAR KONSERİNE YOĞUN İLGİ
2017 yılı kültür sanat faaliyetleri kapsamında Kayseri Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu´nca Şef Hatice Öztürk yönetiminde "Bahar Konseri" programı icra edildi.
RENKLERİN RUHUNU RESİMLEŞTİRDİ
RENKLERİN RUHUNU RESİMLEŞTİRDİ
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Kayseri Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Otomasyon Bölümü Başkanı Prof. Dr. Cebrail Çiftlikli´nin yaptığı çalışmalardan oluşan “Renklerin Ruhu” konulu resim sergisi açıldı.
FESTİVAL SONA ERDİ
FESTİVAL SONA ERDİ
Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali sona erdi. Festivalin kapanış töreninde ödüle layık görülen okul ve öğrencilere ödülleri verildi.
ÜNLÜ OYUNCULAR
ÜNLÜ OYUNCULAR
KAYSERİ´DEKİ TİYATRO SEVERLERLE BULUŞTU ...
GRUP CTE TALAS´TA KONSER VERDİ
GRUP CTE TALAS´TA KONSER VERDİ
Adını ceza ve tevkif evlerinden alan ve 6 infaz koruma memurundan oluşan "Grup CTE" Anadolu rock ekibi Talas Belediyesi´nin katkılarıyla Talas´ta coşkulu bir konser verdi.
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ´NDE
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ´NDE
HOCA AHMET YESEVİ SEMPOZYUMU ...
HUZUREVİ SAKİNLERİ
HUZUREVİ SAKİNLERİ
TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİNDE STRES ATTI ...
TALAS´TA İLK KEZ FOTOĞRAF
TALAS´TA İLK KEZ FOTOĞRAF
MARATONU YAPILACAK ...
TİYATRO FESTİVALİ SÜRÜYOR
TİYATRO FESTİVALİ SÜRÜYOR
Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali devam ediyor. Bu yıl 28 okulun katıldığı festivalde Ordu Erçallar Anadolu Lisesi “Vanya Dayı” adlı oyunu sahneledi.
4-6 YAŞ GRUBU MİNİKLERDEN KUR´AN ŞENLİĞİ
4-6 YAŞ GRUBU MİNİKLERDEN KUR´AN ŞENLİĞİ
Hacılar Kutsiye Şaşoğlu Kur´an kursu tarafından 4-6 Yaş grubunda eğitim gören öğrencilere yönelik “Kur´an-ı Kerim Okuma Şenliği” düzenlendi. Programda 11 öğrenci de Kuran-ı Kerimi hatim etme sevincini yaşadı.
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
25 Mayıs 2017 Perşembe
Bugün
Parçalı bulutlu
22 °C
4 °C
Cuma
Sağanak
20 °C
8 °C
Cumartesi
Sağanak
20 °C
7 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74