TALAS 1. SANAT ÇALIŞTAYI SONA ERDİ
Talas Belediyesi sosyal ve kültürel faaliyetleri çerçevesinde düzenlediği 21 profesyonel ressamın katıldığı “1. Sanat Çalıştayı” sona erdi.
Tarih: 18.5.2017 18:05:44/ 1046okunma / 0yorum

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 4 gün süren ve sergiyle son bulan Sanat Çalıştayı´nın Talas´ın tanıtımı için oldukça önemli olduğunu söyledi.
Talas Belediyesi olarak birçok sosyal kültürel etkinlikler düzenlediklerini söyleyen Başkan Mustafa Palancıoğlu, “15 gündür 15 farklı şehirden 21 profesyonel ressamı Talas´ta ağırladık. 35´in üstünde farklı eserler ürettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu eserlerde Talas Belediyemizin binalarında sergileyeceğiz.” dedi.
Önümüzdeki yıl uluslararası düzeyde bir çalıştay yapmayı düşündüklerini söyleyen Başkan Palancıoğlu, “Bu yıl ilk defa böyle bir çalışma yaptık. Gelen misafirlerimizin hepsi Talas´tan sevgiyle bahsediyorlar. Talas´ı çok sevdiler. Çok memnun ayrıldılar. Burası ressamlar için büyük bir atölye. Talas imkanlarıyla ön planı çıkan bir ilçe. İnşallah bundan sonrada devam edecek. Tüm ressamlarımıza katılımları ve emekleri için teşekkür ederim.” diye ifade etti.
Ressamların Talas resim sergisini çok beğendiğini söyleyen Talas Kaymakamı Zekeriya Güney, “Bu tür organizasyonların tarihi, kültürel ve turizm yönünden ilçemizin gelişmesine katkı sağladığına inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl daha çok sanatçıyla yapılmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
Talas´taki tarihi yapıyı çok beğendiğini ve Kayseri´den çok mutlu ayrıldıklarını söyleyen, Timya Sanat Grubu Başkanı Zeynep Dalkılıç, “Ben Kayseri´ye daha önce geldim. Ama ben Talas´ı daha önce hiç görmemiştim. Buranın restore edilip korunması bizleri çok mutlu etti. Her şey çok güzeldi. Çok etkiledim. Hem doku çok güzel. Buradaki tarihi miras çok güzel. Belediye tarafından bunun korunması bizleri çok sevindirdi. Bir çok ressamımız burayı ilk defa gördü. Bir yeri tanıtmanın en güzel yolunun sanatsal çalışmalardan geçtiğini hepimiz biliyoruz. Belediye Başkanımıza ve emeğe geçen herkese çok teşekkür ederim. 2´ncisinde ben biraz daha uluslararası ressamlarımızı getirip, Talas´ı tamamen yurtdışına açmayı planlıyorum.” diye belirtti.
Emekli olduktan sonra tezhip ve minyatüre yöneldiğini söyleyen emekli resim öğretmeni Ayten Kocagil, “Kayseri´ye ilk gelişim Kayseri ismini daha önce birçok kez duydum. Komşumuzun oğlu Amerikan Koleji´nde okumuştu. Ondan duymuştuk ama bilmiyordum. Geldiğimden çok mutluyum. Talas´ın birçok tarihi eserleri var. Çok güzel. Belediye çok yardımcı oldu bizlere. Çok teşekkür ederiz.” dedi.
Timya Sanat Grubu Kayseri temsilcisi Emine Timoçin ise, “Talas´ı temsil etmek için Timya Sanat grubu üyelerini Talas´a davet ettik. Üyelerle birlikte resim çalıştayı yaptık. Ortaya güzel eserler çıktı. Türkiye´nin dört bir yanında gelen misafirlerimiz sanatçılarmız kendi kültürlerini bizlere katarak Talas´ta farklı bir çalışma yaptılar. Umarım herkes beğenir. Talas´ın tarihi eserlerini ve doğal güzelliklerini resmettik.” şeklinde konuştu


Video Tarihi: 18.5.2017 18:05:44

Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: TALAS SANAT ÇALIŞTAYI SONA ERDİ
FLÜT VE PİYANO SANATÇILARI AYLA CAYMAZ İLE TALİA ÖZLEM BALTACILAR,
FLÜT VE PİYANO SANATÇILARI AYLA CAYMAZ İLE TALİA ÖZLEM BALTACILAR,
ERÜ´DE KONSER VERDİ ...
HUUN HUUR TU KAYSERİ´Yİ SALLADI
HUUN HUUR TU KAYSERİ´Yİ SALLADI
Erciyes Üniversitesi´nin akademik yıl açılış etkinlikleri kapsamında üniversiteye gelen Tuvalı ünlü müzik grubu Huun Huur Tu, Sabancı Kültür Sitesi´ni dolduran Kayserililere unutulmaz bir gece yaşattı…
ERÜ´DE GELENEKSEL EL SANATLARI SERGİSİ İLGİ GÖRÜYOR
ERÜ´DE GELENEKSEL EL SANATLARI SERGİSİ İLGİ GÖRÜYOR
Erciyes Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Etkinlikleri kapsamında açılışı yapılan uygulamalı el sanatları sergisi göz kamaştırıyor. Çoğu unutulmaya yüz tutulmuş el sanatlarından oluşan sergi, 19 Ekim 2017 tarihine kadar açık kalacak.
FİLİNTANIN KONAĞI RESTORASYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
FİLİNTANIN KONAĞI RESTORASYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Gülük Mahallesinde yer alan ve Kayseri kültür yapıları içinde nadir sivil eserlerden biri olan ve Filintanın Konağı´nı gezerek restorasyon çalışması hakkında bilgiler aldı.
KÜLTÜR YOLU´NDA KÜLTÜR GEZİSİ
KÜLTÜR YOLU´NDA KÜLTÜR GEZİSİ
Büyükşehir Belediyesi, yeni sezon kültür sanat etkinlikleriyle birlikte Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi´ni de başlattı. Yeni sezonun ilk gezisi Kültür Yolu´nda yapıldı.
KAYSERİ KİTAP OKUDU!
KAYSERİ KİTAP OKUDU!
KİTABINI ALAN CUMHURİYET MEYDANI´NA KOŞTU ...
ÜNLÜ YAZARLAR KAYSERİ´DE BULUŞUYOR
ÜNLÜ YAZARLAR KAYSERİ´DE BULUŞUYOR
Kayseri Büyükşehir Belediyesinin, 14-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceği Kitap Fuarı´na Türkiye´nin en önemli yazarları da katılacak. Kitap Fuarı´na katılacak olan 200´ü aşkın şair ve yazar arasında Nuri Pakdil, İlber Ortaylı, Abdülkadir Selvi, Hanefi Avcı, Canan Karatay, İclal Aydın gibi isimler de bulunuyor.
TALAS MİLLİ EĞİTİM´DEN
TALAS MİLLİ EĞİTİM´DEN
SOSYAL FARKINDALIK KONSERİ …
MELİKGAZİ BELEDİYESİ,
MELİKGAZİ BELEDİYESİ,
ODTÜ KONAĞI´NI ASLINA UYGUN OLARAK RESTORE EDECEK ...
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
Büyükşehir Belediyesi Sonbahar-Kış dönemi kültür sanat etkinlikleri başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, geçen sezonlarda olduğu gibi yine çok önemli etkinlikleri Kayserililerle buluşturacaklarını söyledi.
HACI BEKTAŞ DERNEĞİ´NDEN
HACI BEKTAŞ DERNEĞİ´NDEN
MATEM AYI AŞURE LOKMASI …
BAŞKAN ÇELİK,
BAŞKAN ÇELİK,
“FARKLI KÜLTÜRLER BİZİM ZENGİNLİĞİMİZ ”
DEVELİ´DE  UYUŞTURUCU´YA “HAYIR” KONSERİ…
DEVELİ´DE UYUŞTURUCU´YA “HAYIR” KONSERİ…
Develi Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen Uyuşturucuya Hayır programı kapsamında Ali Kınık konser verdi.
BÜYÜKŞEHİR FİNALDE
BÜYÜKŞEHİR FİNALDE
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 15. ALTIN ÖRÜMCEK WEB ÖDÜLLERİ´NDE FİNALE KALDI...
DÖRT AYAKLI TÜRBESİ İÇİN
DÖRT AYAKLI TÜRBESİ İÇİN
ONARIM VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ ...
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
22 Ekim 2017 Pazar
Bugün
Güneşli
22 °C
0 °C
Pazartesi
Güneşli
22 °C
2 °C
Salı
Parçalı bulutlu
22 °C
4 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL