TALAS 1. SANAT ÇALIŞTAYI SONA ERDİ
Talas Belediyesi sosyal ve kültürel faaliyetleri çerçevesinde düzenlediği 21 profesyonel ressamın katıldığı “1. Sanat Çalıştayı” sona erdi.
Tarih: 18.5.2017 18:05:44/ 1180okunma / 0yorum

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 4 gün süren ve sergiyle son bulan Sanat Çalıştayı´nın Talas´ın tanıtımı için oldukça önemli olduğunu söyledi.
Talas Belediyesi olarak birçok sosyal kültürel etkinlikler düzenlediklerini söyleyen Başkan Mustafa Palancıoğlu, “15 gündür 15 farklı şehirden 21 profesyonel ressamı Talas´ta ağırladık. 35´in üstünde farklı eserler ürettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu eserlerde Talas Belediyemizin binalarında sergileyeceğiz.” dedi.
Önümüzdeki yıl uluslararası düzeyde bir çalıştay yapmayı düşündüklerini söyleyen Başkan Palancıoğlu, “Bu yıl ilk defa böyle bir çalışma yaptık. Gelen misafirlerimizin hepsi Talas´tan sevgiyle bahsediyorlar. Talas´ı çok sevdiler. Çok memnun ayrıldılar. Burası ressamlar için büyük bir atölye. Talas imkanlarıyla ön planı çıkan bir ilçe. İnşallah bundan sonrada devam edecek. Tüm ressamlarımıza katılımları ve emekleri için teşekkür ederim.” diye ifade etti.
Ressamların Talas resim sergisini çok beğendiğini söyleyen Talas Kaymakamı Zekeriya Güney, “Bu tür organizasyonların tarihi, kültürel ve turizm yönünden ilçemizin gelişmesine katkı sağladığına inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl daha çok sanatçıyla yapılmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
Talas´taki tarihi yapıyı çok beğendiğini ve Kayseri´den çok mutlu ayrıldıklarını söyleyen, Timya Sanat Grubu Başkanı Zeynep Dalkılıç, “Ben Kayseri´ye daha önce geldim. Ama ben Talas´ı daha önce hiç görmemiştim. Buranın restore edilip korunması bizleri çok mutlu etti. Her şey çok güzeldi. Çok etkiledim. Hem doku çok güzel. Buradaki tarihi miras çok güzel. Belediye tarafından bunun korunması bizleri çok sevindirdi. Bir çok ressamımız burayı ilk defa gördü. Bir yeri tanıtmanın en güzel yolunun sanatsal çalışmalardan geçtiğini hepimiz biliyoruz. Belediye Başkanımıza ve emeğe geçen herkese çok teşekkür ederim. 2´ncisinde ben biraz daha uluslararası ressamlarımızı getirip, Talas´ı tamamen yurtdışına açmayı planlıyorum.” diye belirtti.
Emekli olduktan sonra tezhip ve minyatüre yöneldiğini söyleyen emekli resim öğretmeni Ayten Kocagil, “Kayseri´ye ilk gelişim Kayseri ismini daha önce birçok kez duydum. Komşumuzun oğlu Amerikan Koleji´nde okumuştu. Ondan duymuştuk ama bilmiyordum. Geldiğimden çok mutluyum. Talas´ın birçok tarihi eserleri var. Çok güzel. Belediye çok yardımcı oldu bizlere. Çok teşekkür ederiz.” dedi.
Timya Sanat Grubu Kayseri temsilcisi Emine Timoçin ise, “Talas´ı temsil etmek için Timya Sanat grubu üyelerini Talas´a davet ettik. Üyelerle birlikte resim çalıştayı yaptık. Ortaya güzel eserler çıktı. Türkiye´nin dört bir yanında gelen misafirlerimiz sanatçılarmız kendi kültürlerini bizlere katarak Talas´ta farklı bir çalışma yaptılar. Umarım herkes beğenir. Talas´ın tarihi eserlerini ve doğal güzelliklerini resmettik.” şeklinde konuştu
Video Tarihi: 18.5.2017 18:05:44
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: TALAS SANAT ÇALIŞTAYI SONA ERDİ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
18 Mart 2018 Pazar
Bugün
Bulutlu
20 °C
6 °C
Pazartesi
Parçalı bulutlu
19 °C
9 °C
Salı
Parçalı bulutlu
17 °C
5 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL