TALAS BAHÇELİEVLER´E
112 ACİL MERKEZİ
Tarih: 18.10.2018 18:05:23/ 826okunma / 0yorum

Talas Belediyesince Bahçelievler Mahallesindeki Muhsin Yazıcıoğlu Parkı yanına yapımı sürdürülen Sarıalan 112 Acil Merkezinde sona gelindi.

İnşaatının büyük bölümünün tamamlandığı merkezi İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, İl Halk Sağlığı Başkanı İsmail Kılıç ve birim amirleriyle inceleyen Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Bahçelievler Mahallesinde acil merkezin ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Palancıoğlu, “15 gün sonra bu mahallemizde hizmet verecek merkezimiz uzun zamandır ihtiyaçtı. Özellikle Göğüs Hastanesinden buraya gelip acil müdahale etmek zaman alıyordu. Saniyelerin önemli olduğu acil vakalarda ambulanslar artık 1.5 dakika da olay yerine ulaşabilecek.” dedi.

112 merkezinin Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Talas Sosyal Yaşam Merkezinin karşısında olmasının da avantajından bahseden Başkan Palancıoğlu, “Böylelikle olabilecek acil durumlara müdahale edilebilecek. Ayrıca Melikgazi ilçemizdeki Çaybağları bölgesine de hizmet verilecek. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Başkan Palancıoğlu şunları söyledi: “Şehir Hastanesine önemli ameliyatlar dışında gitmeyecek vatandaşlarımız Talas içinde yakın mesafede kaliteli sağlık hizmetini bu merkezlerden alacak. Özellikle Mevlana Mahallemiz gibi Kayseri´nin 70 bin nüfuslu en kalabalık mahallesinde 2 yeni sağlık ocağı açılması son derece rahatlatacak bir çalışma. Mevlana Mahallemize ayrıca önümüzdeki aylarda bir yeni 112 komuta merkezi daha kazandıracağız. Dolayısıyla 2 ay içinde 4 sağlık tesisi rekor denecek bir zamanda ilçemizde hizmete girecek.”

Başkan Palancıoğlu, Talas´ta İl Sağlık Müdürlüğü ile 4.5 yıldır büyük bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek, “Mevlana Mahallemizdeki Fatma Kirazgiller Aile Sağlığı Merkezi ve Servet Ziya Ustaoğlu Aile Sağlığı Merkezimizde son düzenlemeler yapılıyor. Biri 15 günden diğeri 2 ay sonra hizmete girecek. İkisi de diş hekimi, diyetisyen, psikoloğu ve aile hekimiyle küçük bir lüks devlet hastanesi konumunda oluyor. İki buçuk yıldır emek verdiğimiz bu merkezlerimizin yapımında katkısı bulunan hayırseverlerimize ve personelimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ise, “Birinci basamak sağlık hizmetleri yerinde verilmeli. Yani vatandaşların evlerine çok yakın noktada olmalı ve aile hekimine bir sağlık danışmanı olarak yakın iletişim kurulmalı. Bahçelievler 112 istasyonu şu açıdan önemli: Bu bölgede 112 merkezimiz yok. Buraya en yakın ekip ambulans helikopterin oradan çıkıp Tıp Fakültesi kavşağından dönerek gelmesi gerekiyordu. Dolayısıyla tüm vakalara çıkışta 1.5 dakikalık gecikme oluyordu. Burası hizmete girdiğinde vakalara daha kısa sürede müdahale edilecek. Katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: TALAS BAHÇELİEVLER
KAYSERİ´DE 400 MÜLTECİ KADINA DOĞUM EĞİTİMİ VERİLİYOR
KAYSERİ´DE 400 MÜLTECİ KADINA DOĞUM EĞİTİMİ VERİLİYOR
Kayseri Sağlık Müdürlüğü ile Türk Kızılay´ı tarafından ortaklaşa düzenlenen ´Yeni Bir Hayat Mümkün´ projesi kapsamında 400 mülteci kadına doğum öncesi ve sonrasında yapması gerekenler konusunda uygulamalı eğitim veriliyor.
EVDE SAĞLIK HİZMETİ MEMNUN EDİYOR
EVDE SAĞLIK HİZMETİ MEMNUN EDİYOR
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü´nün geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği proje kapsamında Evde Sağlık Hizmeti alan aileler için tahsis ettiği motorlu hasta karyolaları, yatağa bağımlı hastası olan ailelerden tam not aldı.
GETAT KONGRESİ´NE 18 ÜLKENİN SAĞLIK BAKANLIĞI YETKİLİLERİ KATILACAK
GETAT KONGRESİ´NE 18 ÜLKENİN SAĞLIK BAKANLIĞI YETKİLİLERİ KATILACAK
Kongreye Kayseri´den konuşmacı olarak katılacak olan Doç. Dr. Halil Tekiner, "Bilimsel araştırmalarda tarihsel zenginliğimizden yararlanmalıyız"
NNYÜ´DE 2.HOTBACK DEVİR-TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ
NNYÜ´DE 2.HOTBACK DEVİR-TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından2. Geleneksel HotPackDevir -Teslim Töreni düzenlendi.
KAYSE RALLİ´DE DERECEYE GİRENLERE KUPALARI VERİLDİ
KAYSE RALLİ´DE DERECEYE GİRENLERE KUPALARI VERİLDİ
Vali Yardımcısı Nail Anlar: “Kayseri olarak 112 ekipleri konusunda son derece güçlü bir ekip haline geldik“
112´DE GÜÇLÜYÜZ
112´DE GÜÇLÜYÜZ
Sağlık hizmetlerinin sunumunda en zor alanlardan biri olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Sağlık Bakanlığı´nın Türkiye genelinde oluşturduğu iller arası entegrasyon sayesinde büyük bir uyumla çalışıyor. Kayseri 112 Acil Sağlık Hizmetleri de bu entegrasyona uyum ve vakaya ulaşım süresi ile de dikkat çeken iller arasında.
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK HASTANESİ´NDEN YEŞİL ÇEVREYE KATKI
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK HASTANESİ´NDEN YEŞİL ÇEVREYE KATKI
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı tarafından, yeşil çevre, yeşil kampus projesi kapsamında ağaç dikimi etkinliği yapıldı.
KAYSERİ´DE 112 RALLİSİ YAPILDI
KAYSERİ´DE 112 RALLİSİ YAPILDI
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Erciyes Dağı´nda gerçekleştirilen ralliye katılan ekipler, 3 farklı parkurda kıyasıya mücadele etti.
SEVGİ, ÇOCUKLARIN BÜYÜMESİNDE ÖNEMLİ ROL OYNUYOR
SEVGİ, ÇOCUKLARIN BÜYÜMESİNDE ÖNEMLİ ROL OYNUYOR
Acıbadem Kayseri Hastanesi Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Doktora Öğretim Üyesi Emel Ünsür: “Çocuklarımızın sağlıklı büyümelerinde ilgi ve sevgi göstermek çok önemli”
KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ´NE
KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ´NE
1 GÜNDE 21 BİN HASTA GİRİŞİ OLDU
‘DÜNYA SAĞLIK HAFTASI´ EĞİTİM PROGRAMI İLE KUTLADI…
‘DÜNYA SAĞLIK HAFTASI´ EĞİTİM PROGRAMI İLE KUTLADI…
İl Sağlık Müdürlüğü, 2019 yılı teması ‘Evrensel Sağlık Güvencesi´ olarak belirlenen ‘Dünya Sağlık Haftası´nı Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Sağlığın Geliştirilmesi Birimi tarafından koordine edilen eğitim programı ile kutladı…
BENLİ: “MÜKEMMEL DEĞİLİZ AMA İYİYİZ, ÇOK DAHA İYİ OLACAĞIZ”
BENLİ: “MÜKEMMEL DEĞİLİZ AMA İYİYİZ, ÇOK DAHA İYİ OLACAĞIZ”
"Şehir Hastanesi´nde Polikliniklerde yüzde 86, Yatan Hasta Kısmında Yüzde 94 Memnuniyet Oranı Var"
ERÜ´DE KAPALI YÖNTEMLE BAŞARILI KALP KAPAK OPERASYONU
ERÜ´DE KAPALI YÖNTEMLE BAŞARILI KALP KAPAK OPERASYONU
Kayseri´de kalp kapakçığı darlığına bağlı olarak nefes darlığı şikâyeti yaşayan ve açık kalp ameliyatı olması da risk taşıyan 60 yaşındaki hastanın, Transcatheter Aortic Valve Implantation (TAVI) adlı kapalı yöntem ile kalp kapakçığı değiştirildi.
BENLİ´DEN ERÜ HASTANELERİ BAŞHEKİMİ GÜNEY´E TEBRİK
BENLİ´DEN ERÜ HASTANELERİ BAŞHEKİMİ GÜNEY´E TEBRİK
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli; Almanya, İsviçre, İngiltere ve İspanya gibi ülkeleri geride bırakarak Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından verilen "El Hijyeni Mükemmeliyet Ödülü" yarışmasında birinci olan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Güney´i makamında ziyaret ederek elde ettikleri başarıyı tebrik etti.
YILLARDIR BEBEK HASRETİ ÇEKEN ANNE
YILLARDIR BEBEK HASRETİ ÇEKEN ANNE
BEBEĞİNE KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİNDE KAVUŞTU
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
23 Nisan 2019 Salı
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL