TALAS´A BİR SAĞLIK OCAĞI DAHA
Talas Belediyesi´nin arsası üzerine Hayırsever Mehmet Kirazgiller tarafından yaptırılan Fatma Kirazgiller Sağlık Ocağı hızla yükseliyor.
Tarih: 19.12.2017 17:16:09/ 1431okunma / 0yorum

Kaba inşaatı tamamlanan sağlık ocağında diyetisyen, psikolog ve diş hekimleri de bulunacak. Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, sağlık ocağı hakkında bilgi verdi.

Talas´a kazandırdığı sağlık ocaklarının küçük bir devlet hastanesi gibi hizmet vereceğini ifade eden Başkan Palancıoğlu, “Talasımıza birçok hizmet gerçekleştiriyoruz. Bunların arasında camiler, sağlık ocakları ve okullar var. Tabi hayırseverlerimiz bizim büyük destekçilerimiz. Ben tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.  Bugün de yine Mevlana Mahallesi ne yaptırdığımız bir sağlık ocağımızdayız. Arsası ve projesi  yine belediyemize ait. Hayırseverimiz Mehmet Kirazgiller tarafından annesinin adına yaptırdığı Fatma Kirazgiller Aile Sağlık Merkezi´nin temelini yakın zaman önce atmıştık. Şuanda da kabası bitmek üzere. Sağ olsun hayırseverimiz hızlı bir şekilde projeyi uyguluyor. İnşallah 2018 yılının Haziran, Temmuz aylarına da bitirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

“Sağlık ocağında sadece aile hekimleri olmayacak. Aynı zamanda diyetisyen, psikolog ve hepsinden önemlisi  diş hekimlerinin de olduğu  küçük  bir devlet hastanesi formatında  olacak.” diyen Başkan Palancıoğlu şunları söyledi:

“Sağlık ocaklarımızın hepsi jeneratörlü ve asansörlü. Özellikle yaşlıların, engellilerin ve hamilelerin rahat bir şekilde üst kata çıkması gerekiyor. Aynı zamanda da toplantı salonlarında vatandaşlarımıza sağlık açısından bilgilendirme seminerleri verilecek. Ben hayırseverimiz Mehmet beye çok teşekkür ediyorum.  Annesinin ismine yaptırmış olduğu  bu hayırla birlikte inşallah bir çok vatandaşımızın hayır duasını alacak. Allah hayırlı  sağlıklı ömür versin. Herkese de bu şekilde  hayır yapmayı nasip etsin diyorum. Teşekkür ediyorum.”

5 aile polikliniği, bir diş ünitesi, 3 eczanesi ile Mevlana Mahallesi Karasu Caddesi´nde toplamda 912 metrekare alan üzerinde inşa edilen sağlık ocağı Mevlana Mahallesi´nde büyük bir ihtiyacı karşılayacak. 
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: TALAS SAĞLIK OCAĞI DAHA
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
15 Aralık 2018 Cumartesi
Bugün
Bulutlu
9 °C
1 °C
Pazar
Bulutlu
10 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
10 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL