KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

OSB’DE YENİ DÖNEM

MELİKGAZİ’DEN ULAŞIMDA HİZMET ATAĞI

İŞYERİ FARELERİ DEMİR PARMAKLIK ARDINDA

30 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA BİRİNCİ OLDU

KOCASİNAN İLÇESİ HER MEVSİM RENGARENK

TALAS PARKLARI’ NDA KEDİ VE KUŞ EVLERİ

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM’ FOTOĞRAF YARIŞMASI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KÜTÜPHANEDE GENÇLERLE BULUŞTU

ALKOLLÜ SÜRÜCÜNÜN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ  

BAŞKAN PALANCIOĞLU “BAKANLIĞIN DESTEĞİ İLE SERBEST BÖLGE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK”

KOCASİNAN’DA GERÇEĞİNİ ARATMAYAN YANGIN TATBİKATI

TALAS BELEDİYESİ HAYIRSEVER DESTEĞİYLE SAKALTUTANLI ÖĞRENCİLERE KIŞLIK BOT HEDİYE ETTİ

AVUKAT EMİR AKPINAR “KART HARCAMALARINDAN DOĞACAK SUÇTAN KART SAHİBİ DE SORUMLU”  

GÜNEŞLİ İÇİN AÇIK TEKLİF USULÜ İHALE

 ‘TALAS SÜT EVİ’ İÇİN PROTOKOL

KAYSERİ OSB YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

TARİHİNE SAHİP ÇIKAN BÜYÜKŞEHİRE ‘JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ’

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda jüri özel ödülüne layık görüldü.

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda ödüller, sahiplerini buldu. 33 belediye, 33 uygulama ve 28 proje dalında toplam 61 proje ile 2020 yılında yarışmaya başvuru yapılırken, yarışma jürisi değerlendirmeleri sonucunda Metin Sözen Koruma Büyük Ödülü’nün yanı sıra, 1 Jüri Özel Ödülü, 7 Proje, 7 Uygulama ve 7 Süreklilik, 10 Başarı Ödülü verildi. Yarışma kapsamında Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Ağırnas Yukarı Bezirhane Restorasyonu, Kent Merkezindeki Tarihi Çeşmelerin Restorasyonu, Kültepe Müzesi ve Paleontoloji Müzesi çalışmaları kapsamında jüri özel ödülünü kazandı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, uzun erimli olarak kent bütününde farklı alanlarda yürüttüğü koruma ve müzecilik çalışmaları ile tarihi dokuda tamamladığı farklı ölçeklerdeki nitelikli restorasyon ve işlevlendirme çalışmaları ve kentteki koruma bilincinin artırılmasını destekleyen çalışmaları nedeniyle 2020 yılı Jüri Özel Ödülü’ne değer bulundu. Yarışmanın ödül töreni, YAPEX Restorasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı kapsamında İstanbul Yenikapı’da bulunan Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. Gerçekleşen ödül törenine, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kardeş şehir protokolü imza töreni kapsamında Libya’nın Misurata kentinde bulunmasından dolayı katılamazken, jüri özel ödülünü, Başkan Büyükkılıç adına Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Kasım Balcı aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bir yandan Kayseri’nin proje ve yatırımları ile ilgili hizmetleri Kayseri’ye ve Türkiye’ye kazandırırken, bir yandan şehrin tarihi ve kültürel zenginliği ile turistik yönünü tüm dünyaya göstermek için çalışmalarına devam ediyor.