TARIM ARAZİLERİ
EKONOMİYE KAZANDIRILACAK
Tarih: 12.2.2019 18:17:13/ 730okunma / 0yorum

Melikgazi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, Bünyan ilçesine gerçekleştirdiği ziyarette ilçe sakinleri ve esnafla ile sohbet edip gönüllerini aldı. Başkan Büyükkılıç ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede “Bünyan ilçesinin atıl durumdaki arazilerinin ekonomiye kazandırıp, bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Bünyan halkı ile oturan ve sohbet eden, esnafa, mahalle sakinlerine, üreticilere, yatırımcılara ve çiftçiler için de gerçekleştirecekleri projelerinden bahseden Melikgazi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, ilçelerin yerel kimlikleri ile kalkınmasına öncülük edeceklerini ve çalışmaya da Bünyan ilçesinde başlayacaklarını ifade etti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, sözlerinin devamında Bünyan ilçesinin niteliklerini bildiğini belirterek” Bünyan İlçemizin ekonomisinde tarım ön plandadır. İlçenin her bölgesinde hububat ve yem bitkileri yetiştiriciliği ve hayvancılık yapılmaktadır. İlçe genelinde tarla ürünleri ekiliş alanı 335.473 dekardır. Toplam arazinin 115.450 dekarı nadas alan, 7.500 dekarı yem bitkileri, 5939 dekarı meyve ve sebze üretimi için kullanılmaktadır. İlçedeki büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, arıcılık ve kümes hayvancılığı ile uğraşılmaktadır. Ancak bu çok yetersizdir. Yeni planlama ile nadasa toprak bırakılmayacak ikinci ürün ekilecek. Boş tarım arazileri mutlaka tarım üretimine kazandırılacaktır. Bu vesile ile artan tarım ile ilçenin tarımda kazandığı gelir artacak, istihdam sağlanacak ve bölgesel kalkınma sağlanacaktır. Sera üretimi özendirilecek ve sera alanları oluşturulacaktır. Tüm bunlar için gerekli planlamalar yapılmıştır” değerlendirmesinde bulundu.

Bünyanlı çiftiler ise “Tarım da ön planda olmak istiyoruz. Ürettiklerimizi gerçek fiyattan satmak istiyoruz. İkinci ürünleri ekmek istiyoruz. Seracılık, Kümes hayvancılığı, arıcılık ve kültür mantarı gibi yeni girişimlere açığız. Bizim bunları planlayacak ve bizleri bir araya getirecek güçlü bir yerel yönetime ihtiyacımız var” diye konuştular…
Video Tarihi: 12.2.2019 18:17:13
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: TARIM ARAZİLERİ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
24 Şubat 2019 Pazar
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL