KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

SAĞLIK İÇİN EVDE KAL

Büyükşehir Belediyesi Zabıtası denetimlerini sürdürerek koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlere uyulmasını sağlamaya çalışıyor

BÜYÜKKILIÇ, KASKİ’DE TOPLANTI YAPTI

GENEL MÜDÜR VE YÖNETİCİLERLE ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRDİ

ÖZHASEKİ’DEN MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI’NA DESTEK

ÖZHASEKİ 5 MAAŞI İLE DESTEK VERDİ

BAŞKANLARDAN ‘MİLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI’NA DESTEK

BÜYÜKKILIÇ 5 AYLIK MAAŞINI BAĞIŞLADI

MELİKGAZİ’DE ALPARSLAN PARKI YENİLENİYOR

PARK DAHA İŞLEVSEL HALİ İLE BÖLGEYE YENİ BİR MİSYON KATACAK

TALAS’TAN '#EVDEKAL'ANLARA TELEFONLA PSİKOLOJİK DESTEK

Talas Belediyesi, yeni tip koronavirüs nedeniyle evlerinde kalmak zorunda olan vatandaşlara telefonla psikolojik destek hizmeti vermeye başladı.

PINARBAŞI’DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MALZEME DESTEĞİ

SAĞLIK ÇALIŞANLARI BAŞKAN MENDUH UZUNLUOĞLU'NA TEŞEKKÜR ETTİLER

BÜNYAN'DA DEVLETİN ŞEFKAT ELİ HER ZAMAN VATANDAŞIN ÜZERİNDE

İhtiyaç sahibi ailelerin yardımına Bünyan Belediyesi ve Bünyan Kaymakamlığı koşuyor

EKİNCİ'DEN MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASINA DESTEK

EKİNCİ BİR MAAŞINI BAĞIŞLAYARAK DESTEK OLDU

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN

ERCİYES ANADOLU HOLDİNG'E TEŞEKKÜR

BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM

İBAN NUMARALARI

UMRECİLER EVLERİNE DÖNDÜ

TESTLERİ NEGATİF ÇIKAN 182'Sİ TAHLİYE EDİLEREK EVLERİNE GÖNDERİLDİ

KTB’DEN BİN AİLEYE GIDA YARDIMI

BAĞLAMIŞ: ZAMAN BİRLİK ZAMANI

İŞİNİ KAYBEDENLERE YARDIM

MEMUR SEN’DEN İŞİNİ KAYBEDENLERE 2 MİLYON TL YARDIM

İŞÇİNİN SAĞLIĞI DA İŞİ DE GÜVENCE ALTINA ALINMALIDIR

Genel Başkan Yunus Değirmenci: “Metal sektöründe ithalatın önüne geçilmeli, istihdam korunmalıdır”

ÖZ SAĞLIK İŞ SENDİKASINDAN AÇIKLAMA

KOCAMAN: “12 SAATLİK VARDİYA SİSTEMİ BİZ İŞÇİLERİ DERİNDEN ÜZMEKTEDİR”

TARIMI TEKNOLOJİ İLE BÜTÜNLEŞTİRİYORUZ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) tarafından düzenlenen ‘Kültepe Ekonomi Zirvesi’ne katıldı.

‘Ekonomide Büyümenin Yönü’ oturumunun açılış konuşmasını yapan Başkan Çolakbayrakdar, Tarımda Dijital Dönüşüm Projesiyle stratejik önemi ve değeri olan tarımı, doğru teknolojiyle buluşturacaklarını ve alternatif üretim metotlarını uygulayacaklarını söyledi.

Kültepe Ekonomi Zirvesi’ni geleneksel hale getiren ASKON yönetimine teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan, Kayseri’nin metropol bir ilçesidir. Merkez ilçe olmasına rağmen Kayseri’de yapılan tarımın, ziraatın ve çiftçiliğin yüzde 20’si Kocasinan bölgesinde icra edilmektedir. Özellikle hizmetler yaparken hemşehrilerimin hayatlarına dokunabilmek, şehrimize ve ülkemize katkılar sağlayabilmek için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Bunlardan biri olan ‘Tarımda Dijital Dönüşüm’ projemiz, tarım ve teknolojiyi birleştirerek çiftçilerimizin kazancını artırmak adına yaptığımız bir çalışmadır. Sanayi üretimi kadar tarım üretimi de önemli ve değerlidir. Hatta tarımın stratejik bir öneme sahip olduğunu düşünüyorum. Her ilimizin kendi içerisindeki özelliklerini gün yüzüne çıkartarak, üretim planlamalarını yapması gerekiyor. Tarım konusu da bunlardan biridir." diye konuştu.

Ülkemizin her bir köşesinde doğru ve iyi tarımın yapılacağı çok verimli bölgelerin bulunduğunu, bu konuda Kocasinan Belediyesi olarak tarımsal alanda yaptıkları örnek yatırımlarla tarımsal kalkınmaya destek olduklarını vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar; şöyle devam etti;"Bir yandan geleneksel uygulamalarımızı devam ettirirken, bir yandan da tarım ve teknolojiyi buluşturmanın yöntemlerini aramamız gerekiyor. Dünyada ve ülkemizde bu konuda birçok uygulama var. Allah nasip ederse çiftçilerimize ve tarımla uğraşan vatandaşlarımıza bu uygulamanın nasıl yapıldığını anlatacağız. Bir taraftan da çiftçilerle endüstriyi buluşturmamız lazım. Bizler de Kocasinan Belediyesi olarak Tıbbı ve Aromatik bitkilerle ilgili bir uygulamayı hayata geçirip ilçemizde tıbbı ve aromatik bitkilerin yetiştirilebildiğini ispatladık. Bu alanda bir endüstrinin oluşması için de bundan sonraki çalışmalarımızı aralıksız devam ettireceğiz. 10 bin yıllık genetiği değiştirilmemiş ata yadigarı siyez buğdayı ile ilgili Kayseri’mizde çalışmayı başlattık ve devam ettiriyoruz. Önümüzdeki dönem hayvancılık alanında da farklı projelerimizi hayata geçireceğiz. Sahada çiftçilerimizden edindiğimiz intiba, yaptıkları işi bir sanayi kolu gibi görmemesidir. Bu aşamada ilk başta yaptıkları işin ne derece önemli ve değerli olduğu algısını oluşturmamız gerekiyor. Kendi üretim metotlarımızla doğru teknolojiyi kullanarak alternatif üretim metotlarını da uygulamamız lazım.”

Program, Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür plaketi verilmesiyle sona erdi.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ