KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAYSERİ'DE İÇ ISITAN FOTOĞRAF

ÇOLAKBAYRAKDAR TALİMAT VERDİ

SAĞLIK ÇALIŞANININ 'TÜRK BAYRAĞI' HASSASİYETİ

KAZA YAPAN MİNİBÜSÜN ÜZERİNDE BAYRAĞI TEMİZLEDİ

YABAN VE SOKAK HAYVANLARI TEDAVİ EDİLİYOR

SAHİPSİZ HAYVANLAR BÜYÜKŞEHİR KORUMASINDA

TRAFİK KAZASI MAĞDURU KÖPEKLERE ÖZENLİ KORUMA

BACAK: HAYVANLARDA CAN TAŞIYOR

TÜİK, TEMMUZ RAPORU YAYINLANDI

GİYİM VE AYAKKABI TÜKETİMİ AZALDI

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ YAMULA’DA BOĞULDU

20 YAŞINDAKİ GENÇ GÖZ YAŞLARI İLE UĞURLANDI

“DÖNMEYİ DÜŞÜNMEYENLER” SANAL ORTAMDA

1915 ÇANAKKALE – 15 TEMMUZ RUHU SERGİSİ’NE İLGİ ARTTI

JANDARMANIN DİKKATİ HAYAT KURTARDI

BABASININ OMZUNDAN DÜŞEN ÇOCUĞU JANDARMA PERSONELİ HAVADA YAKALADI

TÜRK KIZILAY KAYSERİ'DE KURBAN ETİ DAĞITTI

149 BİN HİSSE DAĞITILDI

KIBRIS GAZİSİ HAYATINI KAYBETTİ

TUTLU İÇİN ASKERİ TÖREN DÜZENLENDİ

ACEMİ KASAPLAR İŞ BAŞINDA

KAYSERİ’DE 130 ACEMİ KASAP YARALANDI

YABAN KEÇİSİ VE YAVRULARI GÖRÜNTÜLENDİ

YABAN KEÇİSİ SAYISI 1228’E YÜKSELDİ

YALIÇAPKINININ TEDAVİSİNE BAŞLANDI

MİLLİ PARKLAR EKİPLERİ TESLİM ALDI

ALİ DAĞI ZİRVEDE DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI

BU APARAT GERÇEK PAZARLIĞI ARATMIYOR

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar: "Bütün hazırlıklarımız tamam"

MEHMETÇİKTEN AKÜLÜ ARAÇ DESTEĞİ

2.MÜHİMMAT TABUR KOMUTANLIĞI’NDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Anahtar Kelimeler: TEKER ÜSTÜNDE

TEKER ÜSTÜNDE

YER ÇEKİMİNE MEYDAN OKUYORLAR

Kayseri´de 16-19 yaş aralığındaki bir grup genç, internet başında vakit geçirmek yerine patenle üstünde akrobatik hareketler yapıyor.

Kent merkezindeki Mimarsinan Parkı´ndaki parkurda buluşup paten yapan genç yetenekler, aksiyon dolu gösterilerle sınırları zorlayıp kendilerini izleyenlere keyifli bir görsel şölen sunuyor.

Rampa atlayışı, slalom, slide gibi gösterilerle izleyenlerin beğenisini kazanan patenciler, zorlu engellere aldırmadan gerçekleştirdikleri akrobatik atlayışlarla gökyüzünde adeta dans ediyor. Yaz tatilini paten kayarak değerlendiren lise öğrencileri, paten kayma konusunda tereddüt edenleri de cesur hareketleriyle yüreklendiriyor.

Patenin vücuduna esneklik kattığını belirten 18 yaşındaki Mehmet Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 yaşından bu yana paten kaydığını söyledi.

Paten kaymanın kendisi için tutku haline geldiğini ifade eden Şahin, şöyle devam etti:

"Skate parklara ailesiyle beraber gelip, paten süren çok fazla küçük arkadaşlarımız var. Onlar da bizlere bakıp öğrenmek istiyor. Hevesleniyorlar, daha güzel şeyler yapmaya çalışıyorlar. Biz burada, kendi aramızda grubumuzla beraber paten sürüyoruz. Kendi grubumuzun yaş ortalaması 16 -19 yaş arasında değişiyor ama buraya ailesiyle beraber gelip, paten sürmeye çalışan minik arkadaşlarımıza da yardım ediyoruz. Onlara da pateni öğretmeyi amaçlıyoruz."

Şahin, yeni nesilin teknolojiyle büyüdüğünü; evinden çıkmayıp sosyal medyaya bağımlı olduğunu belirterek, "İnternetten bizim videolarımızı izliyor, etkileniyorlar ama ´spor yapayım, ben de uğraşayım, bir uğraşın içerisine gireyim´ dertleri olmuyor. Sürekli evde oturup, obeziteye yakalanıyorlar ya da kaslarında ve eklemlerinde sıkıntılar çıkıyor. Biz burada spor yapıyoruz. Bu bizim hobimiz, yaparken zevk alıyoruz. Slide ve slalom hareketleri yaparken bacaklarımız gelişiyor. Vücudumuz daha esnek bir hale geliyor. Yeri geliyor atlıyor, zıplıyor sakatlıklar geçiriyoruz. Çocukluktan gelen bir şey düşe kalka öğreniyoruz. Şimdiki yeni çocuklar dizinin kanadığını bilmez. Eline bir şey batsa, canı çok yanar. Arkadaşlık duygularımız daha da pekişiyor. Şimdiki çocuklar bu duygulardan mahrum kalıyor." diye konuştu.

Patenci gençlerden Nuh Mert Vahapo da 5 senedir paten sürdüğünü ve çocukların evlerden çıkarak paten sürmeyi öğrenmelerinin gerektiğini dile getirdi.

Vahapo, "Biz buraya gelip paten sürdükçe kendimizi geliştiriyoruz. Çevremiz çoğalıyor. Arkadaşlık bağlarımız güçleniyor. Güvencemiz artıyor, birbirimizi daha iyi tanıyoruz. Evde oturup bilgisayarın başında vakit geçiren arkadaşlarımız gelsinler paten sürsünler. Biz onların ellerinden tutar yardımcı oluruz. Gözlerinde biraz korku olmadığı müddetçe biz ellerinden tutmaya hazırız." ifadelerini kullandı.

Patencilerden Yunus Emre Demirci ise yeterli imkanlar sağlanırsa, paten kaymak isteyenlere gönüllü yardımcı olacaklarını belirtti.


Haber Kaynak : AA