TEKNOPARK´TA
‘PARAMI YÖNETEBİLİYORUM´ EĞİTİMİ
Tarih: 11.1.2019 16:49:24/ 411okunma / 0yorum

Erciyes Teknopark & Habitat Derneği iş birliği içinde ‘Paramı Yönetebiliyorum´ eğitimi düzenlendi.

Erciyes Teknopark konferans salonunda gerçekleştirilen eğitimle ilgili bilgi veren, Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Recai Kılıç, eğitimin bireyler İçin finansal okuryazarlık eğitimi tasarruf alışkanlıklarının geliştirilmesi, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine destek olarak sağlıklı bir ekonomik büyümenin gerçekleştirilmesi hedefiyle düzenlendiğini ifade etti.

Finansal okuryazarlık düzeyinin yükselmesi tasarruf bilincinin yaygınlaşması için önem arz ettiğini kaydeden Prof. Dr. Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eğitim kapsamında katılımcılara, bütçe yapmanın yararları, kişisel bütçe/aile bütçesi temel kavramları, tüketim, gelir, tasarruf, birikim, borç gibi temel kavramlar, bankacılık ürünleri, gelirleri de dikkate alarak bir ödeme planının nasıl yapılabileceği, tasarruf ve para biriktirmenin yararları ve birikim planlaması kavramları, borç ödeme planı yapma zorunluluğu ve nasıl yapılabileceği, ekonomide tasarrufların işlevi ve finans sektörünün işleyişi, finans sistemi ve kişilerin hak ve yükümlülüklerini düzenleyen yasal düzenlemeler, kişisel finansal davranışta ilkelerin tartışılması; akılcılık, dürüstlük, saydamlık başlıklarında bilgi verilmiştir. Erciyes Teknopark & Habitat Derneği iş birliği içinde düzenlenen gelişim eğitimlerinin yıl boyu farklı konu başlıklarında devam edeceğini de belirtmek isterim.”
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: TEKNOPARK
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
26 Mart 2019 Salı
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL