KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KARANTİNAYI İHLAL EDEN 2 GURBETÇİ

KREDİ VE YURTLAR KURUMU YURDUNA YERLEŞTİRİLDİ

ERCİYES'TE DENETİMLER ARTIRILDI,

PİSTLER TURİSTLERE KALDI

YAŞLI TEYZENİN PARASINI BULAN DUYARLI VATANDAŞ

PARAYI TESLİM ETTİ

TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBEDEN YAĞLIOĞLU

GÖZYAŞLARI İÇİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

'İKİNCİ CEMRE' SUYA DÜŞTÜ

BAHAR MEVSİMİNİN HABERCİSİ OLAN CEMRENİN İKİNCİSİ SUYA DÜŞTÜ

ERCİYES'TE KAR KALINLIĞI 2 METREYE YAKLAŞTI

PİSTLER TATİLCİLERLE DOLDU

DEVASA BÜYÜKLÜKTE BLOK SÜTUN TAŞLAR

GÖRENLERİ ŞAŞKINA ÇEVİRİYOR

ANADOLU HARİKALAR DİYARI HAYVANAT BAHÇESİ HER AN AÇILACAKMIŞ GİBİ HAZIR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi Müdürü Burhanettin Bacak: “Hayvanların rahat edebilmeleri için gereken her ihtiyacını yaz kış demeden gideriyoruz”

GELİŞTİRDİĞİ SİSTEMLE KOCA ARABAYLA OYUNCAK GİBİ OYNADI

CEP TELEFONU İLE KONTROL ETTİĞİ ARACA DRİFT YAPTIRDI

KAYAKSEVERLER, ERCİYES'TE YOĞUNLUK OLUŞTURDU

DAĞ OTELLERİNDE DOLULUK YÜZDE 100'E ULAŞTI

BAHARIN MÜJDECİSİ 'CEMRE' HAVAYA DÜŞTÜ

İLK CEMRE HAVAYA DÜŞTÜ

KÜÇÜK PINAR'IN VATAN SEVGİSİ

12 YAŞINDAKİ PINAR, ŞEHİT EDİLEN 13 VATANDAŞ İÇİN KAR ÜZERİNE 'ÖNCE VATAN' YAZDI

ERCİYES DAĞI'NDAN ŞEHİR MERKEZİNE KAYARAK İNDİ

KAYAKÇININ 28 KİLOMETRELİK İLGİNÇ YOLCULUĞU 1 SAAT SÜRDÜ

SULTAN SAZLIĞI KUŞ CENNETİ BEYAZA BÜRÜNDÜ

KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER OLUŞTU

KAYSERİ TDP, KADES’İ TANITIYOR

619 KİŞİYE KADIN ACİL DESTEK PROGRAMI (KADES) TANITILDI

BELEŞTEPE’DE VATANDAŞLAR KARIN TADINI ÇIKARDI

POŞETİNİ TEPSİSİNİ LEĞENİNİ ALAN ‘BELEŞTEPE’YE KAYMAYA KOŞTU

Gürkan Ofis Mobilyaları

TEMA VAKFI ONURSAL BAŞKANI HAYRETTİN KARACA, ADININ VERİLDİĞİ PARKTA ANILDI

“MELİKGAZİ İLÇESİ 2021 YILINDA DAHA YEŞİL BİR ALAN OLACAK”

Geçtiğimiz yıl 20 Ocak’ta hayatını kaybeden TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca, Melikgazi Belediyesi tarafından adının verildiği Hayrettin Karaca Parkı’nda anıldı.

İlçeye bağlı Erenköy Mahallesi’nde gerçekleştirilen anma törenine Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, TEMA Vakfı Kayseri İl Temsilcisi Abdülkadir Dağlı, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı. Türkiye’de Hayrettin Karaca’nın adının ilk defa bir parka verildiğini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Geçtiğimiz sene bu parkı hayata geçirmiştik ve ismini Hayrettin Karaca olarak verdik. Öncelikle Hayrettin Karaca’ya biz Allah’tan rahmet diliyoruz. Kendisi hem bizlere hem de çocuklara yeşillik aşısı yaptı. Herkes ağaç dikmeyi, yeşillendirmeyi onun sayesinde oldukça sevmişti. Ben kendisiyle tanışmadım ama yapılan işi takdir etmek gerekiyor. Dolayısıyla geçen sene bu parkı bitirmiş durumdaydık ve vefatından hemen sonra aklıma geldi. Meclis üyelerimizle toplantı yaptık ve oy birliği ile buranın Hayrettin Karaca Parkı ismini alması kararını verdik. Bu vesile ile de Tema Vakfı İl Temsilcimiz ile görüştüm ve çok mutlu oldu. Türkiye’de ilk defa bir parkın adı Hayrettin Karaca oldu. Bu parkın özelliği tam 4 bin metrekare bir park. Buradaki çınar ağaçlarımız 20 yıllık Hayrettin Karaca’nın istediği gibi büyük ağaçlar. Bunlar da bu yaz yemyeşil olacak ve güzel görünecek. Bu parkın diğer bir özelliği de arkamızda bulunan 1 milyon 500 bin metrekare olarak Büyükşehir Belediyemiz ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi olacak. Dolayısıyla Hayrettin Karaca Parkı’nın tam karşısına yine büyük bir yeşil alan da Kayserimize kazandırılmış olacak” dedi. Başkan Palancıoğlu, 2021 yılında Melikgazi’yi daha yeşil bir hale getireceklerini söyleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Biz sadece bu parkı yapmadık. Aynı zamanda 2020 yılı içerisinde 80 günde 80 park ismi ile yola çıkmıştık ama 2020’de 100’ün üzerinde parkı Melikgazi’ye kazandırdık. Sadece 80 günde yaptığımız 80 park 400 bin metrekare olan park, millet bahçesinin 4’de 1’i alanına tekabül ediyor ve 80 farklı noktada hayata geçirdik. Yeni nesil oyun grupları ve buradaki çınar ağaçları gibi 5, 10 ve 15 yaşındaki ağaçlarla yeşillendirdiğimiz 80parkımız oldu. İsimlerini de vatandaşlarımızla hep birlikte belirleyip, açılışını da ilkbahar ayında yapacağız. Dolayısıyla yeşillendirmeye devam ediyoruz. 2020’de 5 ile 50 yaş arasında 70 bin ağaç diktik. Şu anda alımını yaptığımız ve fidanlığımızda bulunan yaklaşık 20 bin ağacımız daha var. İnşallah 2021’de 2020’den daha fazla ağaç dikeceğiz. İnşallah Melikgazi çok daha yeşil bir alan olacak.”

TEMA Vakfı Kayseri İl Temsilcisi Abdülkadir Dağlı da, “Bugün TEMA Vakfı Onursal Başkanımız Hayrettin Karaca’nın ölüm yıldönümü. Başkanımız geçen yıl bu günlerde Hayrettin Karaca Parkı adında ve Türkiye’de ilk defa adının verildiği parkta anmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Değerli başkanımız Mustafa Palancıoğlu’na bu güzel eseri bizlere armağan ettiği için teşekkür ediyorum” dedi.