TİYATROCULAR
HACILARDA BULUŞTU
Tarih: 1.11.2018 17:05:41/ 849okunma / 0yorum

Kayseri´de faaliyet gösteren Tiyatro grupları Hacılar´da bir araya geldi. Hacılar Tiyatro Topluluğunun (HTT) ev sahipliğinde gerçekleşen programda, Tiyatronun gelişimi ve yaygınlaştırılması için yapılması gerekenler masaya yatırıldı. 

Şehit Polis Ahmet Cihan Kilci Kültür Merkezi´nde, Yönetmen Mustafa Tuna´nın moderatörlüğünde düzenlenen ve Kayseri´de faaliyet gösteren Tiyatro gruplarının temsilcilerinin katıldığı programın açılış konuşmasını yapan HTT Yönetmeni Mustafa Tuna, “Kayseri´de tiyatro sanatının yükünün çeken arkadaşlarımız şuan burada. Bu toplantıdaki amacımız Kayseri´de tiyatroyu ve tiyatrocuyu nasıl geliştirebiliriz. Bizim evet sorunlarımız var. Ancak bunları hem halk tarafından, seyirci tarafından hem de tiyatrocu tarafından nasıl geliştirebiliriz bunu tartışmak için bir araya geldik.” dedi.

Hacılar Tiyatro Topluluğu (HTT), Artizhane Sanat, Kayseri Sahne Tiyatrosu (KAST), AGÜ Sahne, Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Ekibi (GÜFTE), Düşler Sahnesi Sanat Topluluğu, Janti Sahne, Diş Hekimliği Fakültesi Tiyatro Topluluğu (DİFTT), Asr-ı Temaşa Sanat Topluluğu, Kocasinan Çocuk Kulübü ve Kelebek Tiyatrosunun temsilcilerinin yaşadıkları sorunları, görüş ve önerilerini belirttikleri toplantının sonunda, toplantıların tekrar ve devamlılığı, ortak sosyal medya platformunda faaliyet, ortak sosyal medya grubu oluşturulması, gruplar arası iletişimin artırılması ve yardımlaşma, ortak faaliyet ve çalışmaların gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: TİYATROCULAR
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
20 Şubat 2019 Çarşamba
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL