KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAYÜ - DEVELİ SEYRANİ KAMPÜSÜ'NE MODERN SOSYAL TESİS YAPILIYOR

500 METREKARE KAPALI ALANA SAHİP

KAYSERİ’DE 302 BİN 826 ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE GİRDİ

ÇANDIROĞLU: “BURUK BİR GÜN YAŞIYORUZ”

KAYSERİ’DE 3 EBA ARACI UZAKTAN EĞİTİMDE ÇOCUKLARIN SINIFI OLDU

3 EBA ARACI YAHYALI, DEVELİ VE BÜNYAN İLÇELERİNDE ÖĞRENCİLERİN HİZMETİNE SUNULDU

KAYMEK CANLI YAYINLARINA 1 MİLYON TIKLANMA

ONLİNE EĞİTİMLER VATANDAŞLAR TARAFINDAN YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

BU KIŞ BİZİMLE ÜNİVERSİTELİ OLMAYA VAR MISIN?

NNYÜ ONLİNE LİSE KIŞ OKULU AÇACAK

NNYÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ İLE TED KAYSERİ KOLEJİ LİSESİ ARASINDA

İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

ERCİYES ANADOLU HOLDİNG’TEN KAYÜ’YE ATÖLYELER BİNASI DESTEĞİ

KAYÜ’YE ATÖLYELER BİNASI YAPTIRACAK

KAYÜ KÜTÜPHANESİ’NE MEHMET AKİF ERSOY’UN İSMİ VERİLDİ

REKTÖRÜMÜZ KARAMUSTAFA, “MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY’UN İSMİ KÜTÜPHANEMİZE ÇOK YAKIŞTI”

KAYÜ VE KSMMMO İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

TEZSİZ YÜKSEK LİSANS VE EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

KAYÜ’DEN SEMBOLİK MEZUNİYET TÖRENİ

İLK MEZUNLARI İÇİN SEMBOLİK DİPLOMA VE KUŞAK BAĞLAMA TÖRENİ DÜZENLEDİ

GÜRGAN LİSELİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

NNYÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ DEKANI GÜRGAN, BİLFEN LİSELERİ KARİYER GÜNLERİNDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ’NDE YILIN SON ONLİNE SEMİNERİ

SEMİNER İNŞAAT MÜHENDİSİ HALUK TEKİN TARAFINDAN VERİLDİ

ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI'NIN 100.'SÜ KAYSERİ'DE YAPILDI

SELÇUK: GÜCÜMÜZÜ SİZ ÖĞRETMENLERİMİZDEN ALIYORUZ

ÇANDIROĞLU, "OKUL ÖNCESİNİN KIYMETİ BU SÜREÇTE DAHA İYİ ANLAŞILDI"

ÇANDIROĞLU, ÖĞRETMENLERİN SALGIN DÖNEMİNDE KARŞILAŞTIKLARI SORUNLARI DİNLEDİ

BÜYÜKŞEHİR’İN TABLETLERİ ÖĞRENCİLERE ULAŞIYOR

EĞİTİME 6,5 MİLYON LİRALIK KATKI

ERÜ VE ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ ARASINDA ‘İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ’ İMZALANDI

AR-GE VE BİRÇOK ALANDA ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLECEK

Gürkan Ofis Mobilyaları

TOBB’A BAĞLI ODA/BORSA’DAN EĞİTİME TABLET DESTEĞİ

458 ADET TABLET BİLGİSAYARI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE TESLİM EDİLDİ

Pandemi sürecinde zorunlu hale gelen uzaktan eğitime katkı sağlamak amacıyla TOBB’a bağlı Kayseri Ticaret ve Sanayi Odası ile  Kayseri Ticaret Borsası, tedarik ettikleri 458 adet tablet bilgisayarı  ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen tabletlerin teslim törenine Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış ile İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu katıldı.

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy teslim töreninde  yaptığı değerlendirmede TOBB’a bağlı Oda ve Borsa olarak eğitime güzel bir hizmet için bir araya geldiklerinin altını çizerek  “Milli Eğitim Bakanlığınca uzaktan eğitim sürecinde ihtiyaç sahibi öğrencilerimize tablet desteğine bizlerde katkı sağlamak, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz Çandıroğlu’na  görevinde başarılar dilemek istedik. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, her şeyimiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbali gençlerimiz, eğitimlerinden uzak kalmasın. Çocuklarımızın daha donanımlı yetişmesi için Oda ve Borsa olarak elimizden geleni yapmaya, öğrencilerimize ve okullarımıza da imkanlarımız doğrultusunda destek olmaya çalışıyoruz. Rabbim biran önce bu salgını tüm dünya insanı üzerinden yerle yeksan etsin diyoruz. En kötü yüz yüze eğitim, en iyi online eğitimden iyidir. Çünkü yüz yüze eğitimin olmaması bizim ticaretimizi ve ekonomimizi de olumsuz yönde etkiledi. İnşallah bundan biran önce bu salgından kurtulup 2021 yılında yüz yüze eğitime tekrar başlarız. Çocuklarımız da okullarının sıralarını doldurup, arkadaşları ile beraber eğitim hayatlarını devam ettirir.” İfadesini kullandı.

Bilal Yılmaz Çandıroğlu’na görevinde başarılar dileyen Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci’de yaptığı açıklamada, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak her yıl kırtasiye yardımı yapıyorduk. Bu yılın önemine binaen tabletin daha çok işimize yaracağını düşünerek Odalar Birliğinin katkısı ile yönetim kurulu üyelerimiz ve üyelerimizin destekleriyle böyle bir karar aldık. İnşallah bunlar bir başlangıçtır. Çocuklar bizim çocuklarımız. Gelecek bizim geleceğimiz. Bunları kullanacak gençlere hayırlı bir eğitim almalarını diliyorum. Eğitim sistemimin güçlenmesi adına elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Başlamış ise “Sayın Cumhurbaşkanımızın tabletsiz öğrenci kalmasın kampanyasına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde bizlerde Kayseri Ticaret Odamız, Sanayi Odamız ve Borsamız olarak her sosyal projede olduğu gibi bu sosyal projede de yer almak adına bütün gayretleri gösterdik. İnşallah bizimde yapmış olduğumuz katkılarla Türkiye Cumhuriyeti’nde tabletsiz öğrenci kalmayacak diyorum. Öğrencilerimize hayırlı güzel bir eğitim olmasını temenni ediyorum.”  İfadelerini kullandı.

Tablet desteğinden dolayı Oda Başkanlarına teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu’da “Bakanlığımızın öngörmüş olduğu tablet desteği anlamında 450 tabletin öğrencilere dağıtılması noktasında destek gördük. Bunun artarak devam etmesini diliyoruz. Bunlara sadece tablet olarak bakmamak lazım. Bu tabletler çocuklarımızın evdeki sınıfı evdeki okulu olarak değerlendirmek lazım. Tabletlerle birlikte biz okulu, öğretmeni öğrencimizin evine götürüyoruz. Nasıl bir öğrencimiz sınıfa geliyor ise uzaktan eğitim sürecinde bu tabletle erişimini sağlıyoruz. Bu tabletlerin önemi, fiyatından çok daha fazla. Odalarımız olmak üzere katkı veren herkese öğretmen ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Tabletler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere teslim edilecek.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ