EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

YERLİ İLACA ADIM ADIM

Çalış:"Merkezin fiziki altyapısı çok güçlü, insan kaynağımız, araştırmacılarımız kaliteli…”

BAŞKAN ÖZTÜRK’TEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK

Kayseri’nin Yahyalı İlçesinde 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası münasebetiyle etkinlik düzenlendi.

TOMARZA DEVLET HASTANESİNDEN

5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA HİZMET

OBEZİTE AMELİYATI "SON ÇARE OLARAK TERCİH EDİLMELİ" UYARISI

Levent Avtan:"Bu ameliyat, kilo vermek için yapılmaz. “

KIŞ MEVSİMİNDE ÖZELLİKLE ÇOCUKLAR İÇİN YAPRAK IHLAMUR DAHA SAĞLIKLI

Kış aylarının gelmesiyle beraber, vatandaşların aktarlardan aldığı ürünler konusunda bilgiler veren 14 yıllık aktar Recep Lale, ”Kış mevsiminde özellikle çocuklar için yaprak ıhlamur daha sağlıklıdır” dedi.

KTO’DA ‘LÖSEMİ’ HASSASİYETİ

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla lösemiye farkındalık oluşturmak için maske taktı.

TDP’DEN LÖSEV VAKFINA ANLAMLI ZİYARET

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfını  (LÖSEV) ziyaret etti.

LÖSEMİYİ YENEN GENÇLER HASTALARA UMUT OLUYOR

Kayseri'de lösemiyi yenen iki genç arkadaş, kentteki lösemili çocuklara ve ailelere hastalığın tedavi edilebilirliğini anlatıyor.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDE PROMOSYONDA TÜRKİYE REKORU KIRILDI

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü'nde 9 bin 452 sağlık çalışanını ilgilendiren promosyon ihalesinde, kişi başı 6675 TL'de anlaşma sağlanarak Türkiye rekoru kırıldı.

ORGAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

İl Sağlık Müdürlüğü 3-9 Kasım ‘Organ Bağışı Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanına farkındalık standı açıldı.

KAYSERİ’DE 20 KİŞİ SAHTE ALKOLDEN ZEHİRLENDİ

KAYSERİ'de dün gece katıldıkları asker eğlencesinden sonra sahte alkol içerek zehirlenen 20 kişi, hastaneye kaldırıldı.

‘MİNİMAL İNVAZİF CERRAHİDEKİ YENİLİKLER’ SEMPOZYUMU

Prof. Dr. Erdoğan Sözüer: ”Cerrahideki yenilikler ile hastalarımıza daha faydalı olacağız”

HAFTADA EN AZ İKİ DEFA BALIK TÜKETİN

BESLENME VE DİYETETİK  UZMANI ÖZASLAN:”KIŞ AYLARINDA HAFTADA EN AZ İKİ DEFA BALIK TÜKETİN”

ŞEHİR HASTANESİ’NDE HAYATA TUTUNDURAN AMELİYAT

Gübre üretim tesisinde 52 yaşındaki Hüseyin Uğur'un iş makinesine kaptırdığı ve kopan sağ kolu, Kayseri Şehir Hastanesi'nde 12 saat süren operasyonda, bacağından damar, sırtından kas ve deri alınarak yeniden yerine dikildi.

NNYÜ YEŞİLAY KULÜBÜ

MADDE BAĞIMLILIĞINA SAVAŞ AÇTI

ÇOK KALIN GİYİNMEK,

KORUNURLUĞU DÜŞÜRÜP HASTALANMA RİSKİNİ ARTTIRIYOR

TOMARZA´DA SAĞLIK TARAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kayseri il sağlık Müdürlüğü ve Genç Birlik Kayseri Şubesi ortak protokolü ve Kayseri Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu destekleri ile Tomarza İlçesi´nin Akdere Köyü´nde gün boyu Sağlık taraması etkinliği gerçekleştirildi.

Kayseri il sağlık Müdürlüğü ve Genç Birlik Kayseri Şubesi ortak protokolü ve Kayseri Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu destekleri ile  Tomarza İlçesi´nin Akdere Köyü´nde gün boyu Sağlık taraması etkinliği gerçekleştirildi.

Köy içerisinde yer alan Akdere ilk ve ortaokulunda, öğrenciler başta olmak üzere köy halkına yönelik diyabet ölçümü, tansiyon ölçümü, doğru diş fırçalama ve genel sağlık taraması gerçekleştirildi. Köy halkı tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanan etkinlikte öğrenciler için diş macunu ve diş fırçası setleri de dağıtıldı. Sağlık taramasından geçen vatandaşlar ile yakından ilgilenen Dr. Osman Demir: ?Vatandaşlarımız bizleri büyük bir ilgi ile karşıladı, konu sağlık olunca elimizdeki tüm imkanları seferber edeceğiz? dedi.

Etkinliğe katılan vatandaşlara, kış ayına daha dirençli girmenin önemini hissettirmek ve sağlıklı yaşamı teşvik etmek için mandalina ikramı yapıldı.

Genç Birlik Kayseri Şube Başkanı Mustafa Ragıp Adıgüzel : de? Genç Birlik Kayseri şubesi yeni yönetimi olarak ilçelerimizde faaliyetlerimizi hızlandıracağız. Bugün Tomarza ilçemizdeki vatandaşlarımıza yaptığımız sağlık taraması ile köy halkının sağlık okuryazarlığı seviyesini arttırmayı hedefledik. Diyabet taraması, tansiyon ölçümleri ve doğru diş fırçası kullanımı faaliyetlerimiz ile bir farkındalık oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Bugün burada bizlere destek olan il sağlık müdürümüz Sayın Ali Ramazan Benli´ye, Milli Türk Talebe Birliği Kayseri Şubemize ve Kayseri Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu gönüllülerine teşekkür ederim?  dedi.

Sağlık taramasına etkinliğinin çocuklar adına önemine dikkat çeken Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet KURT ise şunları söyledi: ?Bugün İlçemizde gerçekleşen etkinlik aracılığıyla Akdere İlk ve ortaokulumuzda sağlıklı yaşamı teşvik etmeye çalıştık. İlçe milli eğitim olarak okullarımızda bu tür etkinliklerin düzenlenmesi bizleri oldukça mutlu etti?

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ