KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

DEVELİ'DE 27 EV VE 90 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI

Kayseri'nin Develi ilçesinde 27 evde 90 kişi korona virüs nedeniyle karantina altına alındı.

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİNDE "NORMALLEŞME" YOĞUNLUĞU

İLK GÜNDE HASTA SAYISI 4 BİNİ GEÇTİ

BESLENME VE DİYETETİK UZMANI UÇAN:

“GÜNDE 10-15 BARDAK SU TÜKETMELİYİZ”

BELKİ DE YAZ AYLARINDA VİRÜSE HİÇ RASTLAMAYACAĞIZ

Korona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik: "Virüsü birbirimize bulaştırmayı engellersek ikinci dalga gelmeyecek"

SAĞLIK İL MÜDÜRÜ ALİ RAMAZAN BENLİ:

NORMALLEŞME SÜRECİ TAMAMEN NORMALLEŞME OLARAK ALGILANMAMALI

YAHYALI YENİ HASTANESİNE EKİM AYINDA KAVUŞACAK

BAŞKAN ÖZTÜRK İNCELEMEDE BULUNDU

RAMAZANDAN SONRA DAHA SAĞLIKLI ŞEKİLDE BESLENMELİYİZ

MEYVE-SEBZE VE BOL MİKTARDA SU TÜKETİN

KARAYOLLARI LOJMANLARI KARANTİNAYA ALINDI

6 BLOK 120 DAİRE KARANTİNAYA ALINDI

HAVA38 KAHRAMANMARAŞ'TAKİ HASTA İÇİN UÇTU

Kayseri'de bulunan hava ambulansı Hava38, dağlık arazide ekiplerin ulaşamadığı hastaya ulaşarak hastanede tedavi altına alınmasını sağladı.

KAYSERİ'DE BİR MAHALLEDEKİ 4 EV KARANTİNAYA ALINDI

TALAS'DA 4 EV KARANTİNAYA ALINDI

BAYRAMDAN SONRA VAKA KALMAYABİLİR

Korona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik: "Anne sütünden virüs bulaşmaz"

TOMARZA İLÇESİ’NE YENİ SAĞLIK MERKEZLERİ

İl Sağlık Müdürülüğü’nden yazılı bir açıklama yapılarak Tomarza İlçesi’ne yapılması planlanan ‘Aile Sağlığı Merkezi’, ‘112 Acil Sağlık Hizmetleri ve Toplum Sağlığı Merkezi’ nin inşaatına en kısa sürede başlanacağı duyuruldu.

15 AYLIK BEBEK UÇAK AMBULANSLA

ERZURUM'DAN KAYSERİ'YE GETİRİLDİ

KAYSERİ'DE KARANTİNA SÜRESİ DOLAN 157 KİŞİ MEMLEKETLERİNE UĞURLANDI

KARANTİNADAN ÇIKAN VATANDAŞLAR: BELKİ DE HAYATIMDA BU KADAR İLGİ GÖRMEMİŞTİM

AŞI DENEMELERİ BAŞLADI

ERÜ’DE HAYVANLAR ÜZERİNDE COVİD-19 AŞISI DENEMELERİNE BAŞLANDI

DİŞ SAĞLIĞI UYARISI

UZMANINDAN EVDE KALAN ÇOCUKLAR İÇİN DİŞ SAĞLIĞI UYARISI

TOMARZA´DA SAĞLIK TARAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kayseri il sağlık Müdürlüğü ve Genç Birlik Kayseri Şubesi ortak protokolü ve Kayseri Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu destekleri ile Tomarza İlçesi´nin Akdere Köyü´nde gün boyu Sağlık taraması etkinliği gerçekleştirildi.

Kayseri il sağlık Müdürlüğü ve Genç Birlik Kayseri Şubesi ortak protokolü ve Kayseri Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu destekleri ile  Tomarza İlçesi´nin Akdere Köyü´nde gün boyu Sağlık taraması etkinliği gerçekleştirildi.

Köy içerisinde yer alan Akdere ilk ve ortaokulunda, öğrenciler başta olmak üzere köy halkına yönelik diyabet ölçümü, tansiyon ölçümü, doğru diş fırçalama ve genel sağlık taraması gerçekleştirildi. Köy halkı tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanan etkinlikte öğrenciler için diş macunu ve diş fırçası setleri de dağıtıldı. Sağlık taramasından geçen vatandaşlar ile yakından ilgilenen Dr. Osman Demir: ?Vatandaşlarımız bizleri büyük bir ilgi ile karşıladı, konu sağlık olunca elimizdeki tüm imkanları seferber edeceğiz? dedi.

Etkinliğe katılan vatandaşlara, kış ayına daha dirençli girmenin önemini hissettirmek ve sağlıklı yaşamı teşvik etmek için mandalina ikramı yapıldı.

Genç Birlik Kayseri Şube Başkanı Mustafa Ragıp Adıgüzel : de? Genç Birlik Kayseri şubesi yeni yönetimi olarak ilçelerimizde faaliyetlerimizi hızlandıracağız. Bugün Tomarza ilçemizdeki vatandaşlarımıza yaptığımız sağlık taraması ile köy halkının sağlık okuryazarlığı seviyesini arttırmayı hedefledik. Diyabet taraması, tansiyon ölçümleri ve doğru diş fırçası kullanımı faaliyetlerimiz ile bir farkındalık oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Bugün burada bizlere destek olan il sağlık müdürümüz Sayın Ali Ramazan Benli´ye, Milli Türk Talebe Birliği Kayseri Şubemize ve Kayseri Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu gönüllülerine teşekkür ederim?  dedi.

Sağlık taramasına etkinliğinin çocuklar adına önemine dikkat çeken Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet KURT ise şunları söyledi: ?Bugün İlçemizde gerçekleşen etkinlik aracılığıyla Akdere İlk ve ortaokulumuzda sağlıklı yaşamı teşvik etmeye çalıştık. İlçe milli eğitim olarak okullarımızda bu tür etkinliklerin düzenlenmesi bizleri oldukça mutlu etti?

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ