TURİZM HAFTASI KUTLANIYOR
VALİ GÜNAYDIN: “TURİZMDEN ALDIĞIMIZ PAYI ARTIRMAK İÇİN GAYRET İÇİNDEYİZ”
Tarih: 15.4.2019 16:58:12/ 140okunma / 0yorum

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan turizm faaliyetleri konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen ‘Turizm Haftası´ yurt genelinde tertiplenen türlü etkinliklerle kutlanmaya başladı. İlimizdeki kutlamalar Cumhuriyet Meydanı´nda gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ile start verirken hafta vesilesi  ile değerlendirmede  bulunan Vali Şehmus Günaydın “Bizler turizm sektörünün içinde olan herkesle Kayserimize turizm alanında değer katmak için, turizmden aldığımız payı arttırmak için çalışma ve gayret içerisindeyiz” ifadesini kullandı.

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan turizm faaliyetleri konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen ‘Turizm Haftası´ yurt genelinde tertiplenen türlü etkinliklerle kutlanmaya başladı…İlmizde ki kutlamalar  İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş tarafından Cumhuriyet Meydanı´nda bulunan Atatürk Anıtı´na çelenk bırakıldı. Meydandaki törenin ardından Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş Kayseri Valisi Şehmus Günaydın´ı makamında ziyaret ederek kutlama programı hakkında bilgi verdi.

Vali  Günaydın ziyarette yaptığı değerlendirmede Kayseri´nin turizm alanında gerektiğinden çok daha fazla pay alması gerektiğini vurgulayarak  “Turizm, biliyorsunuz ki ülkemiz için çok önemli bir sektör. Turizm, kendisiyle beraber birçok sektöre de katkı veren ve değer veren bir sektördür. Milyonlarca yerli ve yabancı turistin, turizm hareketlerinde ülke ekonomilerine ciddi katkı verdiğini hepimiz biliyoruz. Son yılarda ülkemizde de, turizm alanındaki yatırımlar ve gelişmeler ülke ekonomimize çok ciddi katkılar sağlıyor. Bizler Kayseri olarak, çalışma arkadaşlarımız, bakanlarımız ve acentelerimizle kısacası turizm sektörünün içinde olan herkesle Kayserimize turizm alanında değer katmak için, turizmden aldığımız payı arttırmak için çalışma ve gayret içerisindeyiz. Sahip olduğumuz kültürel ve tarihi değerler, doğal güzellikler ve var olan tesisler bizim turizmden çok daha fazla pay almamızı gerektiriyor. Şöyle bir baktığımız zaman, kayak merkezimize bu sene 2 milyonun üzerinde ziyaretçi gelmiş. Özellikle, Polonya´dan, Ukrayna´dan ve Rusya´dan kayak turizmi için hedeflediğimiz rakam 8 bin iken, şunu memnuniyetle ifade ediyorum ki 20 binleri aştık ve bunlar çok önemli rakamlar. Bugün, Kapadokya´ya gelen turistlerin birçoğu Kayseri havalimanını kullanıyor. Biz de yapacağımız çalışmalarla, bu ziyaretçileri burada bir gün daha nasıl fazla tutarız bunun hesabını yapmak zorundayız. Bunu sektörle, çalışma arkadaşlarımızla, siyasetçilerimizle hep beraber yapacağız. İnşallah 2019´da turizm sektöründe herkes, istediğini elde eder ve hem Kayseri´miz hem de ülkemiz çok güzel bir yıl geçirir” ifadelerini kullandı…

İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş beraberindeki heyet Valiliğin ardından Kayseri Gazeteciler Cemiyeti´ni de ziyaret ederek  medya mensuplarının kutlamalara gösterdiği ilgiye teşekkür ettiler…
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: TURİZM HAFTASI KUTLANIYOR
BÜYÜKKILIÇ: “TEKLİ ÖĞRETİM İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
BÜYÜKKILIÇ: “TEKLİ ÖĞRETİM İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Başkan Büyükkılıç, Kayseri´de tekli öğretime geçilmesini olmazsa olmaz olarak gördüklerini belirtti ve bunun için devlet, hayırseverler ve yerel yönetimler olarak çalıştıklarını kaydetti.
BÜYÜKKILIÇ, YALAN HABER SANAT CAMİASINA YAKIŞMAZ
BÜYÜKKILIÇ, YALAN HABER SANAT CAMİASINA YAKIŞMAZ
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ´Cumhuriyet Sahnesi´ adlı tiyatro grubunun Kayseri´de sahnelemek istediği oyunun Büyükşehir Belediyesi´nce iptal edildiği haberinin gerçekle uzaktan yakından alakasının olmadığını açıkladı.
AHLAKIN KAYNAĞI İNANCIMIZDADIR
AHLAKIN KAYNAĞI İNANCIMIZDADIR
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Bekir Yıldız, Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu öncülüğünde gerçekleştirilen Ufuk Turu programında sosyal sorumluluk ve iş ahlakı konusuyla ilgili bir konuşma yaptı. Başkan Yıldız, ahlakın temel kaynağının inancımız olduğunu belirtti ve batıdaki ahlak anlayışının iflas ettiğini söyledi.
PALANCIOĞLU: “TÜRK İŞARET DİLİ KURSLARINA YOĞUN İLGİ VAR”
PALANCIOĞLU: “TÜRK İŞARET DİLİ KURSLARINA YOĞUN İLGİ VAR”
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Meslek ve Sanat Edindirme kurslarında devam eden Türk İşaret Dili kursuna büyük bir ilgi gösterildiğini söyledi.
PALANCIOĞLU: “ERCİYES SANAT İLE ÇALIŞMALARIMIZA VE PROJELERİMİZE KATKI SAĞLAYACAĞIZ”
PALANCIOĞLU: “ERCİYES SANAT İLE ÇALIŞMALARIMIZA VE PROJELERİMİZE KATKI SAĞLAYACAĞIZ”
Kayseri Erciyes Sanat Dernek Başkanı Hasan Gürpınar ile Yönetim Kurulu Üyeleri Melikgazi Belediye Başkanı seçilen Dr. Mustafa Palancıoğlu‘na tebrik ve başarı dilekleri içerikli ziyarette bulundular.
KOCASİNAN´DAN ÇÖLYAKLILARA ÖZEL GLÜTENSİZ GIDA PAKETİ
KOCASİNAN´DAN ÇÖLYAKLILARA ÖZEL GLÜTENSİZ GIDA PAKETİ
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar´ın eşi Fatma Çolakbayrakdar da çölyaklı aileleri ziyaret edip, glütensiz ürün paketlerini verdi.
HACILAR´DA TSKGV YARARINA YARDIM KERMESİ DÜZENLENDİ
HACILAR´DA TSKGV YARARINA YARDIM KERMESİ DÜZENLENDİ
Hacılar Kaymakamlığı ve Hacılar Belediyesi´nce Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı (TSKGV) yararına yardım kermesi düzenlendi. İlçedeki okullarla kamu kurumları tarafından hazırlanan yiyecekler kermeste satışa sunulurken, elde edilen gelirin TSKGV´ye aktarıldı.
BEM-BİR-SEN´LE DEVELİ BELEDİYESİ ARASINDA
BEM-BİR-SEN´LE DEVELİ BELEDİYESİ ARASINDA
SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI
TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI
Ahmed İslamoğlu Anadolu İmamhatip Lisesi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ilçe protokolünün katılımıyla açıldı.
STK´LARDAN BAŞKAN ALTUN´A ZİYARET
STK´LARDAN BAŞKAN ALTUN´A ZİYARET
Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun´a hayırlı olsun ziyaretleri devam ederken, sivil toplum kuruluşu temsilcileri hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
OKANDAN, ÇOCUKLARI MİSAFİR ETTİ
OKANDAN, ÇOCUKLARI MİSAFİR ETTİ
AK Parti Kocasinan İlçe Başkanlığı tarafından her hafta rutin olarak düzenlenen yönetim kurulu toplantısı bu hafta oldukça farklı geçti.
KOCASİNAN BÖLGESİNE AVM YAPILACAK
KOCASİNAN BÖLGESİNE AVM YAPILACAK
23 NİSAN BAŞKANININ TALİMATI YERİNE GETİRİLİYOR
HES KABLO BAYİLERİ KAYSERİ´DE BULUŞTU
HES KABLO BAYİLERİ KAYSERİ´DE BULUŞTU
3 gün boyunca devam eden “yıllık değerlendirme ve istişare” toplantısına Türkiye´nin dört bir yanından gelen Hes Kablo Bayileri ile Hes Kablo Yönetimi, Yönetim Kurulu üyesi / CEO, Genel Müdür, Üst Düzey Yöneticiler Değerlendirme ve Hedef Toplantısında bir araya geldi.
SEKİZ ÜLKENİN GENÇLERİ BÜYÜKŞEHİR´DE
SEKİZ ÜLKENİN GENÇLERİ BÜYÜKŞEHİR´DE
Avrupa Vatandaşlığı ve Kimliği Derneği´nin organizasyonuyla şehrimize gelen 8 ülkeden 28 genç ve gençlik çalışanı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç´ı ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, misafirlerine Kayseri hakkında bilgi verdi.
TÜRKİYE´NİN NİAGARA´SI KAPUZBAŞI ŞELALELERİ
TÜRKİYE´NİN NİAGARA´SI KAPUZBAŞI ŞELALELERİ
YARIŞMACININ BİLEMEDİĞİ SORU KAYSERİ İÇİN AVANTAJA DÖNÜŞTÜ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
26 Nisan 2019 Cuma
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL