KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KORONAVİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI 108'E, VAKA SAYISI 7402'YE YÜKSELDİ

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün koronavirüsten 16 hastanın hayatını kaybettiğini, vefat eden sayısının 108'e vaka sayısının ise bin 704 kişi artarak 7 bin 402'ye yükseldiğini açıkladı.         

TALAS'TA VATANDAŞLARA HİJYEN ÇANTASI

10 BİN ADET HİJYEN ÇANTASI DAĞITILDI

39 BARO BAŞKANI’NDAN TBB’YE DESTEK ÇAĞRISI

TBB İLE BİRLİKTE OLUNACAĞI DUYURULDU

PANDEMİ KURULU TOPLANDI

VALİ GÜNAYDIN PANDEMİ KURULU’NA BAŞKANLIK YAPTI

BERNA GÖZBAŞI'DAN ANLAMLI BAĞIŞ

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’ne maske yapımında kullanılmak üzere kumaş desteğinde bulundu

MELİKGAZİ’DE KAYAPULU MEZARLIĞINI’NIN TESCİLİ

İMAR PLANLARINA İŞLENDİ

VALİLİK İZİN VERMEDEN ŞEHİRLERARASI SEYEHAT YASAK

ŞEHİRLERARASI SEYAHATLER VALİLİK İZNİNE BAĞLANDI

TOPLU ULAŞIMA SOSYAL MESAFE AYARI

RAYLI SİSTEM VE OTOBÜSLERDE ARALIKLI OTURMA DÜZENİNE GEÇİLDİ

KAYSERİ'DE YENİ KOVİD-19 TEDBİRLERİ UYGULANMAYA BAŞLANDI

Park, mesire alanı, ören yeri gibi noktalarına giriş belediye ekiplerince kapatıldı

THY KAYSERİ DAHİL 14 ŞEHRE UÇACAK

PAZAR 00.01'DEN İTİBAREN SADECE 14 BÜYÜKŞEHİRLERE SEFER YAPILACAK

UMRECİLERDEN DUA VE ALKIŞ

UMRECİLER ALKIŞ VE DUALARLA ŞÜKRANLARINI SUNDULAR

’SUMAK SALGININ ÇARESİR’ DİYEN İMAM BİR ŞARLATANDIR

İl Müftüsü Prof.Dr. Şahin Güven mesnetsiz bilgilere itibar edilmemesi tavsiye etti

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KOVİD 19 İLE MÜCADELEMİZİ MİLLETİMİZLE BİRLİKTE KARARLILIKLA SÜRDÜRÜYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiçbir musibetin bizim gücümüzden büyük olmadığı inancıyla Kovid 19 ile mücadelemizi milletimizle birlikte kararlılıkla sürdürüyoruz." dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞİNDEN AYRILMASINA İZİN VERİLMEYECEK

Pandemi süreci kapsamında 3 ay boyunca, kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında görevli sağlık personelinin ikinci bir duyuruya kadar görevlerinden, işlerinden ayrılmasına izin verilmemesi kararlaştırıldı

SAĞLIK BAKANI KOCA, KORONAVİRÜS BİLİM KURULU TOPLANTISI'NIN ARDINDAN AÇIKLAMADA BULUNDU

"Son 24 saatte 7 bin 533 test yapıldı, toplamda 47 bin 823 test yapılmış oldu. 2 bin 69 pozitif vaka tespit ettik. Toplam vaka sayımız 5 bin 698. Bugün kaybettiğimiz 17 kişiyle toplam can kaybımız 92'yi buldu"

BAKAN SOYLU: SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA GEREK YOK DEMEM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu akşamdan itibaren yeni tedbir kararlarının uygulanacağını duyurdu.

Anahtar Kelimeler: TURİZMİ YAYACAĞIZ

TURİZMİ 12 AYA YAYACAĞIZ

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Erciyes Kayak Merkezi’nin sadece Türkiye’nin değil, dünyanın sayılı kayak merkezlerinden birisi olduğunu söyleyerek, “Kayseri’deki turizmi 12 aya yayacağız” dedi.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Erciyes Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Burada açıklamalarda bulunan Vali Günaydın, Erciyes Kayak Merkezi’nin sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı kayak merkezlerinden bir tanesi olduğunu söyleyerek, “Her geçen günde yaptığımız çalışmalar ile gelen yerli ve yabancı turist sayısında ok ciddi artışlar oluyor. Tabi ki bu tesislerin ilk yapımında büyük katkısı olan Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye de teşekkür etmeden geçemeyeceğiz. Çünkü bugünleri görerek yapılan bir yatırım, ciddi bir yatırım. Bu yatırım ve tesisler yapılırken, dünyanın önemli merkezlerine gidilmiş, oradaki projeler yerinde görülmüş, ilimize ve ülkemize böylesine güzel bir tesis kazandırılmış. Erciyes’e gelen yerli ve yabancı turist sayısında hem ülke bazında hem de sayısal olarak ciddi artışlar var. Örneğin geçen yıl charter seferleri ile Polonya, Ukrayna ve Rusya’dan kayakseverler geliyorken, bu sene bunlara Çekya ve Belarus’ta eklendi. 5 ülkeden direk olarak bu ülkelerden Kayseri’mize charter seferleri ile turistler gelip kayak merkezinde kayak yapıyorlar. Bu çok önemli. Biz Kayseri olarak sadece kış turizmi açısından değil, yaz turizmi ve diğer turizm açısından da son derece önemli bir potansiyele sahibiz. Yapılan çalışmalarla son zamanlarda yaptığımız belediyeler ile diğer sivil toplum örgütleriyle valiliğimizin yapmış olduğu çalışmalar ile yavaş yavaş meyveleri topluyoruz” ifadelerini kullandı.

Kayseri’de turizmi 12 aya yayarak, turizmi de çeşitlendirmek için çalıştıklarını kaydeden Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, şunları söyledi:

“2019’un Ocak ayı içerisinde yerli ve yabancı gelen turist sayısı 38 bin civarındayken, bu senenin Ocak ayında 69 bine yakın yerli ve yabancı turist ve yaklaşık yüzde 80’lik bir artışla çok önemli bir artış kaydedilmiş. Bu çok önemlidir. Biz bunu görüyoruz, buna seviniyoruz ama yeterli değil diyoruz. Çok daha iyisini yapabilecek kapasitemiz var. Çok daha iyi noktalara Kayseri’mizi taşıyacak potansiyelimiz var. Yine belediyelerimizle, Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ve sivil toplum örgütlerimizle bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Geçen sene ilimize Ocak ayında gelip konaklayan yabancı turist sayısı 6 bin civarındayken, bu sene Ocak ayında 12 binin üstüne çıkmış. Bu rakamlar ciddi rakamlar. İlimiz ve ülkemiz açısından çok önemli rakamlar. Şubat’ın ilk 15 günlük rakamlarını da biliyorum. Geçen seneyle karşılaştırdığımız zaman ilk 15 günde de yabancı turist sayısında çok ciddi artışlar var. İnşallah bu böyle devam edecek. Biz Kayseri’mizde turizmi 12 aya yayarak, turizmi çeşitlendirerek hem Kayseri’mizin ekonomisine hem de ülkemizin ekonomisine ciddi katkı sağlayacak noktaya getireceğiz.”

Haber Kaynak : İHA