TÜRK ÖĞRENCİLERLE SURİYELİ ÖĞRENCİLERİ ‘SEVGİ´ İLE KAYNAŞTIRIYORLAR
KAYSERİ´DE 2 ÖĞRETMENİN YÜRÜTTÜĞÜ ‘SEVGİ HEPİMİZE İYİ GELECEK´ PROJESİ MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI
Tarih: 11.1.2018 16:20:39/ 641okunma / 0yorum

Kayseri´de 2 öğretmen tarafından yürütülen ‘Sevgi Hepimize İyi Gelecek´ Projesi kapsamında Türk öğrenciler ile Suriyeli öğrenciler arasındaki ikili ilişkiler güçlendirilmesi hedefleniyor.

Kayseri´de, Melikgazi ilçesinde bulunan Birlik Mensucat İlkokulu Rehber Öğretmeni Sena Merve Göç ve Türkçe Öğreticisi Şeyda Kılıçaslan tarafından yürütülen ‘Sevgi Hepimize İyi Gelecek´ Projesi ile Türk öğrenciler ile Suriyeli öğrencilerin ikili ilişkilerinin güçlendirilmesi için etkinlikler düzenleniyor.

Okul bahçesinde ve kentin farklı noktalarında düzenlenen etkinliklerde bir araya gelen Türk ve Suriyeli öğrenciler, oyunlar oynayarak birbirlerinin kültürlerini öğreniyor. Talas Paraşüt İniş Alanı´nda düzenlenen ve İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı´nın da katıldığı uçurtma şenliğinde, öğrenciler keyifli anlar yaşadı. Çocukların uçurtma uçurmasına yardım eden Elmalı, öğrenciler yakından ilgilendi. Alana inen paraşütleri öğrencilerle beraber izleyen Elmalı, proje koordinatörü öğretmenlerden bilgiler aldı.

Kayseri´de 8 bin civarında Suriyeli öğrenci bulunduğunu kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, “Farklı ülkeler ile beraber 7 bin 700 tane öğrencimiz bulunmaktadır. Kayseri´de bizim öğrencilerimiz ile Suriyeli öğrencileri kaynaştırmak amacıyla bir dizi etkinlikler düzenliyoruz. Bugün de öğrencilerimizle birlikte uçurtma uçurma ve aynı zamanda çuval yarışı yapıyoruz. Suriyeliler ile bizim geleneklerimizde uyum olduğunu ve birbirlerine benzediğini görüyoruz. Bizim buradaki amacımız Suriyeli öğrenciler ile bizim öğrencilerimizi kaynaştırmak ve buradaki kültür ile entegre ederek onları bir arada tutmaktır. Bu çalışmalarından dolayı öğretmenlerimi tebrik ediyorum. Çocuklarımızın sevincini gözlerinden okuyoruz. Biz de çok mutlu olduk” şeklinde konuştu.
Kaynak: İHA

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
16 Aralık 2018 Pazar
Bugün
Bulutlu
10 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
10 °C
2 °C
Salı
Fırtına
7 °C
2 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL