KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

ÖZHASEKİ: PROJELERİ BİRE BİR TAKİP EDİYORUM

"Bütün projeleri birebir takip ediyorum”

İÇ VE DIŞ HATLAR YENİ TERMİNAL BİNALARININ İHALE TARİHİ BELİRLENDİ

BÜYÜKKILIÇ: HAVAALANI İHALESİ ÖNÜMÜZDEKİ AY

BÜYÜKŞEHİR MECLİS TOPLANTISI’NDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘ETİK’ TALİMAT

MELİKGAZİ’NDEN VİRÜS MAĞDURU ESNAFA DESTEK

Melikgazi Belediyesi, yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında mağdur olan ve mülkiyeti belediyeye ait iş yeri sahiplerine ödemeler konusunda yardımcı olacak.

MOBİLYA YÜKLÜ TIR ALEV ALEV YANDI

SÜRÜCÜ YANGINI BÜYÜK ÜZÜNTÜYLE İZLEDİ

İTÜ REKTÖRÜ DOĞA KOLEJİ’NDE

DOĞA KOLEJİ, ANADOLU’NUN HER KÖŞESİNDE OLACAK

ERCİYES ZİRVE TIRMANIŞINDA RAHATSIZLANDI

DAĞCIYI JAK TİMİ KURTARDI

HÜZÜNLÜ CENAZE

BOĞULARAK HAYATINI KAYBEDEN BABA VE ÇOCUKLARI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

UYUŞTURUCU OPERASYONU

4 ZANLI SUÇÜSTÜ YAKALANDI

DİREKSİYON HAKİMİYETİ KAYBOLAN ARAÇ REFÜJE GİRDİ

KAZAYI HAFİF ATLATTI

DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİ BARİYERE ÇIKTI

LÜKS CİP BARİYERE ÇARPTI

ERÜ’DE UZAKTAN EĞİTİM ÇALIŞTAYI

REKTÖR ÇALIŞ’TAN ONLİNE ÇALIŞTAY

VEKİL ÖZDEMİR, KREDİLERİ SORDU

KAYSERİ’DE KULLANILAN KONUT, TAŞIT VE İHTİYAÇ KREDİLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

İNCESU İÇİN ÇALIŞIYORLAR

BAŞKAN İLMEK: KARARLAR HAYIRLI OLSUN

HAYRA AÇILAN KAPI

BAŞKAN YALÇIN: KÖPRÜ VAZİFESİ YAPIYORUZ

KOCASİNAN’DA KIRSAL MESAİSİ

45 MAHALLENİN İHTİYACINA CEVAP VERİYORUZ

Anahtar Kelimeler: SAĞLIK- BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

TÜRK SAĞLIK-SEN ŞUBE BAŞKANI ÜNAL AÇIKLAMA YAPTI

ÜNAL: “ ŞEHİR HASTANESİNİ KİM YÖNETİYOR?”

Türk Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal yaptığı basın açıklamasıyla Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik’e personellerin yer değişikliği hareketlerinin kimler tarafından yapıldığı sorusunu yöneltti? Başkan Ünal açıklamasında; “Bu atamaların başhekim olarak özgür iradenizle sizin tarafınızdan yapıldığına inanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Şehir Hastanesi Başhekimlik binası önünde toplanan Türk Sağlık- Sen Kayseri Şubesi üyeleri adına açıklama yapan Başkan Kamil Ünal, Şehir Hastanesi Başhekimi ve Korona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik’e personellerin yer değişikliği hareketlerinin kimler tarafından yapıldığına dair bazı sorular yöneltti.

Başkan Ünal açıklamasında Anayasa ve yasalarca belirlenen talimatlar çerçevesinde personellere yönelik adaletli olunmasının gerektiğinin altını çizerek şunları kaydetti.“Türk Sağlık-Sen millet sevgisi, vatan sevdası ve hizmet aşkıyla; milli değerlerimizi ve kamu görevlilerinin haklarını koruyup, mutlu, huzurlu ve refah içinde bir kamu çalışanı, birlik, beraberlik ve huzurlu bir toplum için mücadele eden büyük bir sevdanın adıdır.Kahraman Sağlık çalışanları devam eden pandemi sürecinde, üstün gayret ve özveri ile canlarını hiçe sayarak cephede mücadele ederken, idarecilerin de görevlerini adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde yerine getirmelerini beklemekte idiler.Şehir Hastanesi Başhekimi ve Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhami ÇELİK, personellerin yer değişikliği hareketleri hastane idaresi tarafından mı yapılıyor. Türk Sağlık-Sen Kayseri Şubesi, bu atamaların başhekim olarak özgür iradenizle sizin tarafınızdan yapıldığına inanmak istiyoruz. İnsanın en büyüğü, en yüksek mevkide iken tevazu gösteren, kudret sahibi iken affeden ve kuvvetli olduğu vakit adaletle hareket edendir.Ancak Şehir Hastanesi Başhekimi ve Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhami ÇELİK personel hareketlerini yaparken paralel bir yapı tarafından talimat alıyorsa, böyle bir yerde adaletli yönetimden bahsetmek mümkün değildir.Şehir Hastanesi tahakkuk biriminde görev yapan Hizmetli Abdullah ASLAN’ın ülkemizin içinde bulunduğu pandemi sürecinde can siperhane görev yapan kahraman sağlık çalışanlarına “maaş döner sermaye az diye köpek gibi devlete saldırdılar” yorumunu yapmasını ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirerek herhangi bir cezai işlem uygulamadınız. Şimdi sizlerin huzurunda Başhekim Beye soruyorum;*Türk Sağlık-Sen Kayseri Şubemizin sosyal medyadan yapmış olduğu paylaşımlara yorum ve beğeni yapan personellerinize görev yeri değişikliği yaptınız mı ?*Yaptıysanız, sosyal medyadaki yorum ve beğeniler ifade özgürlüğü kapsamına girmiyor mu?*Buradaki yapılan çifte standartı nasıl açıklayacaksınız?

*“Bizim ilkemiz önce ülkemiz” düsturu olan Türk Sağlık-Sen’in Kayseri Şubesi için “çete veya örgüt” benzetmesi yaptınız mı? Yaptıysanız çetenin anlamını biliyoruz ancak örgüt kelimesini kullanmanızdaki amacınız nedir? 28 yıldır hiç taviz vermeden ülkemizin bölünmez bütünlüğü, çocuklarımızın geleceği; ülkemiz insanlarının ve kamu çalışanlarının refaha kavuşmasını sağlamak, hakkı, hukuku ve ücret adaleti için mücadele eden Sivil Toplum Kuruluşunu mu kastettiniz, yoksa terör örgütü manasında mı kulandınız? Cevabınınızı çok merak ediyor, sabırsızlıkla bekliyoruz.

*Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı ve Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi olarak sahada aktif olarak görev yapacak hemşire, ebe, sağlık memuruna ihtiyaç varken; Türk Sağlık-Sen Kayseri Şubesi olarak alanı dışında çalışan geçici görevli sağlık personellerini ısrarlı mücadelemiz sonucunda aktif görevlerine dönderdiğimiz halde, Hemşire Tunay GÜRELİ ve Hemşire Rahime ALAN’ ı İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi Sekreteryasına alanı dışında görevlendirimesini siz mi yaptınız?*Yine alanı dışında çalışan geçici görevli sağlık personellerini ısrarlı mücadelemiz sonucunda aktif görevlerine dönderdiğimiz halde, pandemi sürecinde aktif olarak görev yaparken Hemşire Nurdan ÇAMUR’ u Etik Kurul sekreteryalığına siz mi görevlendirdiniz? Yoksa paralel bir yapı tarafından verilen talimat doğrultusunda mı görevlendirdiniz?*08.03.2010 tarihli ve 27515 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Hemşirelik Yönetmeliği’nin 10. maddesinde Sorumlu Hemşirelik kriterlerininaçıkca belirtilmesine rağmen, Ebe EsaletTAN’ın göğüs hastalıkları servisi tecrübesi olmadığı halde, mevzuatta belirtilen şartları taşımadığı halde ve de kanunen sorumlu hemşirelik yapamayacak olmasına rağmen servis sorumlusu olarak atamasını nasıl yaptınız?*Mesleğe başlamasının 2.-3. ayında sağlık personeline bir sendikaya üye olması karşılığında döner sermayeden %20 ek puan verildi mi?*Türk Sağlık-Sen İşyeri Temsilcilerimiz hakkında soruşturma açtırılıp, disiplin cezası ve yer değişikliği cezası vererek mobbing mi uygulanıyor?*Acil Serviste Sorumlu Hemşire var iken, acil servis tecrübesi olmayan ikinci bir sorumluyu neden atadınız? Pandemi sürecinde hemşire açığı var iken bu atamaya neden gerek duyuldu?*Acil Servis depo birimine yeni atanan sağlık personeli sendika değiştirmesi şartıyla mı atandı? Atama talimatı paralel yapı tarafından mı verildi? *Yoksa paralel yapı atamaların bu şekilde olmasını mı istiyor?Şehir Hastanesi Yöneticileri; Yapılmaması gereken atamaları yapmanız, paralel bir yapı tarafından talimat aldığınız izlenimini oluşturmaktadır. Umut ediyoruz ki bundan sonra sadece anayasa ve yasaların sizlere sağladığı talimatları uygulayarak Kahraman Sağlık Çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu en üst düzeye çıkartıp, hakkaniyetli ve adaletli davranırsınız. “Bir saat veya bir gün adaletle hükmetmek, bir sene veya altmış sene nafile ibadet'ten hayırlıdır.” güzel sözü de sizlere hatırlatıyor, katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum. “


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ