TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI FEYZİOĞLU,
“TÜRKİYE YARGI ELİYLE İŞGAL DENEMESİNE UĞRATILDI”
Tarih: 12.2.2019 18:06:07/ 403okunma / 0yorum

Kayseri Barosu tarafından düzenlenen “CMK´da İstinaf” konulu konferansa katılmak üzere ilimize gelen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye´ye dikenin yargıdan batırıldığına dikkat çekerek “Türkiye, yargı eliyle yabancı istihbarat örgütlerinin kurdurduğu, her türlü desteği verdirdiği örgütlerin işgal denemesine uğratıldı” değerlendirmesinde bulundu…

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Kayseri Barosu tarafından düzenlenen “CMK´da İstinaf” konulu konferansa katıldı. Bir otelde düzenlenen konferansta konuşan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye´de çok önemli bir sürecin işlediğini söyleyerek, Türkiye´ye dikenin yargıdan batırıldığını söyledi. Feyzioğlu, “Doğrudan doğruya mesleğimizi ilgilendiren bir süreç. Ancak mesleğimizin de ötesinde ülkemizi şekillendirecek ve Allah´ın izniyle doğru yönlendirebilmek kaydıyla ülkemizi daha ileriye taşıyacağına inanmak istediğim bir süreç. Türkiye´ye diken yargıdan batırıldı. Türkiye, yabancı istihbarat örgütlerinin kurdurduğu, her türlü desteği verdirdiği örgütlerin işgal denemesine yargı eliyle uğratıldı. Yargı, bunlara bir yol açma makinası olarak çalıştı. Bu acı tecrübeyi hep birlikte yaşadık ve tedbirlerini de bir daha olmamak üzere almak zorundayız” değerlendirmesinde bulundu…

Yargıyı siyasi müdahaleden uzak tutacak, yargının da keyfi davranmasını önleyecek bir anayasal sisteme ihtiyaç olduğunu kaydeden Metin Feyzioğlu, “Zamanı geldiğinde anayasamızdaki HSK düzenlemesini tartışmaya başlamak zorundayız. Mademki olağanüstü bir dönemde, olağanüstü sebeplerle HSK ve yargı düzenlemesi yapıldı, bu olağanüstü dönemi atlatıp tam anlamıyla olağanlaşması ve yargı üzerindeki her türlü şüphenin ortadan kaldırılması için artık zaman gelmiş olmalı. Bunu kavga ederek değil, birbirimizi düşman gibi görerek değil, birbirimize fikirlerimizi anlatıp ortak aklı milletçe üreterek başarmak zorundayız. ‘Ben dedim de dinlemedin´, ‘Senin yüzünden´ gibi birbirimizi savunmaya ve saldırıya geçirecek cümlelerin bizden hizmet bekleyen milletimize faydası yoktur” ifadelerini kullandı.

Siyasi particilik yapmadıklarını söyleyen TBB Başkanı Feyzioğlu, konuşmasını şöyle noktaladı…“Biz siyasi particilik yapmıyoruz. Siyasi particilik yapmadığımız için de biz avukatların, baroların ve Türkiye Barolar Birliği´nin şu süreçte Türkiye´ye çok büyük bir hizmet fırsatı doğmuştur. Kendileri şu veya bu siyasi partinin sözcülüğünü yapıp, onlardan medet umanlar, bizim siyasi particilik yapmadan birleştirici olma gayretimizi siyaset diye suçlayabilirler. Ancak onlar ne derse desin biz toplumu kucaklaştırıp, milletimizin ortak iradesini ve ortak aklını hep birlikte ortaya koymaya çalışmak zorundayız. Biz birleştiriciyiz, ayırıcı değiliz. Biz kucaklayıcıyız, kutuplaştırıcı değiliz. Bu ülkede yeterince kutuplaştıran var. Çok küçük bir azınlık o siyasi partiden ya da bu siyasi partiden siyasi particilik yapıp birbirlerine sövmekte ve bizlerde tribünde onların yanında saf tutup birbirimize sövelim istiyorlar. Bu milletim ezici çoğunluğu birbirine sövmek istemiyor. Birlikte, hangi siyasi düşünceden olursa olsun birlikte yaşamak istiyor.”
Video Tarihi: 12.2.2019 18:06:07
Kaynak: HABER MERKEZİ

ŞEHİT KIZININ İSTEĞİ
ŞEHİT KIZININ İSTEĞİ
KÜÇÜK VALİ HAYVANAT BAHÇESİ ZİYARETLERİNİN DE ÜCRETSİZ OLMASINI İSTEDİ…
BÜYÜKKILIÇ´TAN EĞİTİME BÜYÜK ÖNEM
BÜYÜKKILIÇ´TAN EĞİTİME BÜYÜK ÖNEM
Başkan Büyükkılıç, eğitime verdiği önemi bir kez daha vurguladı ve gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.
YAĞMUR VE ŞÜKÜR DUASI İLE PİLAV ŞENLİĞİ
YAĞMUR VE ŞÜKÜR DUASI İLE PİLAV ŞENLİĞİ
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, ŞÜKÜR SOFRASINDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU
BAŞKAN YALÇIN KAMBER MAHALLESİNDE
BAŞKAN YALÇIN KAMBER MAHALLESİNDE
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 31 Mart seçimlerinin ardından mahallelere gerçekleştirdiği teşekkür ziyaretleri kapsamında Kamber´de vatandaşlarla buluştu. Başkan Yalçın, mahallenin ihtiyaçlarını belirlediklerini belirterek, “Bunları gidermeye çalışacağız.” dedi.
HAVA SICAKLIKLARI MEVSİM NORMALLERİNE DÖNECEK
HAVA SICAKLIKLARI MEVSİM NORMALLERİNE DÖNECEK
Meteoroji Bölge Müdürü Yılmaz: “Salı günü öğleden itibaren sıcaklıkların mevsim normallerine döneceğini belirtirken, soğuk ve yağışlı sistemin ilimizi terk edeceğini kaydetti”
BAŞKAN ÖZTÜRK, 23 NİSAN´DA ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ
BAŞKAN ÖZTÜRK, 23 NİSAN´DA ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ
Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Seydili Şehit Ferhat Kaplangiray İlkokulu´ndan gelen öğrenci ve öğretmenleri makamında kabul etti.
BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOLTUĞUNA MİNİK AYŞE OTURDU
BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOLTUĞUNA MİNİK AYŞE OTURDU
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını Cesarettin Kocatürk İlkokulu öğrencisi Ayşe Güçlü ´ye devretti.
KAZAKİSTAN BÜYÜKELÇİSİ ABZAL SAPARBEKULY KAYSO´YU ZİYARET ETTİ
KAZAKİSTAN BÜYÜKELÇİSİ ABZAL SAPARBEKULY KAYSO´YU ZİYARET ETTİ
BÜYÜKSİMİTÇİ: “İŞBİRLİĞİNE VESİLE OLACAK”
BAŞKAN NURSAÇAN´IN 23 NİSAN MESAJI
BAŞKAN NURSAÇAN´IN 23 NİSAN MESAJI
OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
MHP KAYSERİ İL BAŞKANI TOK´AN 23 NİSAN MESAJI
MHP KAYSERİ İL BAŞKANI TOK´AN 23 NİSAN MESAJI
MHP İl Başkanı Serkan Tok, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
BÜYÜKSİMİTÇİ: “ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR”
BÜYÜKSİMİTÇİ: “ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR”
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile yazılı bir açıklama yaparak tüm çocukların bayramını kutladı.
ERÜ REKTÖRÜ ÇALIŞ´TAN “23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI” MESAJI
ERÜ REKTÖRÜ ÇALIŞ´TAN “23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI” MESAJI
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılışının 99. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle mesaj yayımladı.
KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA´DAN “23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI” MESAJI
KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA´DAN “23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI” MESAJI
Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılışının 99. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamak amacıyla mesaj yayımladı.
ÖVÜÇ´TEN 23 NİSAN MESAJI
ÖVÜÇ´TEN 23 NİSAN MESAJI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle KESOB Başkanı Ahmet Övüç kutlama mesajı yayımladı.
MMO BAŞKANI AKSOY´DAN 23 NİSAN MESAJI
MMO BAŞKANI AKSOY´DAN 23 NİSAN MESAJI
23 NİSAN TÜRK TARİHİNİN DÖNÜM NOKTALARINDAN BİRİDİR
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
23 Nisan 2019 Salı
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL