KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR ZABITA EKİPLERİ ‘GÜVENLİ KAYSERİ’ İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

MASEKE-MESAFE-TEMİZLİK DENETİMLERİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, TBB ENCÜMEN ÜYELİĞİNE YENİDEN SEÇİLDİ

“ŞAHSIMI TEKRAR ÜYE OLARAK SEÇEN KIYMETLİ ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

KAYSERİ ŞEKER DOĞA’YI KORUMAK ADINA VAR GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR

KAYSERİ ŞEKER’İN GELECEĞİ TARIM ALANLARININ KORUNMASINA BAĞLI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, BU KEZ KASKİ’DE YATIRIMLARI MASAYA YATIRDI

2020 ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ, 2021’İN YATIRIMLARI ELE ALINDI

YAHYALI KAPALI SEMT PAZARININ TEMELİNE İLK HARÇ KONULDU

CUMHURBAŞKANIMIZA YAPILAN ÇİRKİN SALDIRIYI KINIYORUZ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 1 MİLYON MASKE DAĞITACAK

“HER ZAMAN VATANDAŞIN YANINDA OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, MEVLİD KANDİLİ’NDE AĞAÇ DİKTİ

“AĞAÇ DİKİM FAALİYETLERİMİZLE GELECEĞE NEFES OLUYORUZ”

YAHYALI BELEDİYESİ'NİN SIFIR ATIK PROJESİ ÖDÜL ALDI

“ÖĞRENCİLERİMİZLE YÜRÜTECEĞİMİZ PROJEMİZLE SIFIR ATIK KONUSUNDA BAŞARI SAĞLAYACAĞIMIZA İNANIYORUM”

VALİ GÜNAYDIN VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ERCİYES’TE FİDAN DİKTİ

“ŞEHRİMİZİ VE ERCİYES’İ DAHA YEŞİL BİR HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

MÜFTÜ GÜVEN DAVET ETTİ

"KANDİL GECESİ BÜTÜN CAMİLER AÇIK OLACAK"

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJLARI

CUMHURİYETİMİZİN 97. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

ENGELLİ ARAÇLARININ BAKIM VE ONARIMI TALAS BELEDİYESİ’NDEN

BUGÜNE KADAR 153 ARACIN BAKIMI YAPILDI

OSB YÖNETİMİ’NDEN ÇOPUROĞLU’NA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

SANAYİNİN İHTİYAÇLARI/BEKLENTİLERİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ KONUŞULDU

KÜRESEL İŞ BİRLİĞİ GİRİŞİMİ GSI’DAN ULUSLARARASI PANEL

PANELDE, AGÜ’YÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MEZUNU HATİCE ZEHRA DOĞRU TEMSİL ETTİ

REKTÖR KARAMUSTAFA’DAN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

“KAYSERİ’Yİ GELİŞTİRMEYE VE GÜZELLEŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

KOCASİNAN’IN HER BİR KÖŞESİNDE KESİNTİSİZ HİZMET

“HİZMET GİTMEYEN CADDE VE SOKAK KALMAYACAK”

Gürkan Ofis Mobilyaları

TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU BAŞKANI YILMAZ KARACA´DAN

KGC´YE ZİYARET

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Kayseri Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek basın açıklaması yaptı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Kayseri Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Karaca, ´Anadolu basınında yangın var´ diye bağırdıklarını ve büyük mücadeleler verdiklerini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu´nun desteğiyle Anadolu basınına ilan da yüzde 20 zam aldıklarını vurgulayan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Haziran ayı itibariyle bu uygulamanın hayata geçeceğini belirtti. Başkan Karaca, internet gazeteciliğinin başlarına dert olduğunu ve tehdide dayalı internet gazeteciliğinin yapıldığını vurgulayarak: ?Haziran ayından itibaren gazetelerimiz yüzde 20 zamlı ilanlarını alacaklardır. Başımızın derdi olan internet gazeteciliği maalesef aldı başını gidiyor. Tabi ki ülkemizde internet gazeteciliği adına ciddi işler yapan gazeteci arkadaşlarımız vardır. Onları bizler tenzil ediyoruz. Büyük bir çoğunluğu sadece tehdide dayalı, sadece baskıya dayalı 200-300 TL´ye bir alan alarak maalesef internet gazeteciliği yapıyor. Bu konuyla ilgili de biz yıllardır büyük mücadeleler veriyoruz. İnternet gazetelerinin mutlaka yasasının çıkması gerekiyor. Bu konuyla ilgili olarak bir yasasının olmasını istediğimiz için bir yasa hazırlandı. 2 yıldır bu yasa bekliyordu. En son Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu bunun bir gün hiç merak etmeyin, hiç olmazsa bir torba yasasının içerisinde bu yasayı çıkaracağız diye söz verdiler. Tam bu işler gerçekleşecek ki yine başımıza bir erken seçim olayı geldi. Bunlar Anadolu basının yaşama olayı belirli yasalarla ilgilidir. Şuan hazırlamış olduğumuz rapor da tüm partilere bir rapor sunduk. Sorunları masaya yatırdık. Yeni gelecek hükümetin bizleri Basın İlan Kurumu´nun baskısından kurtarması gerekiyor. Özerk bir kurum kurularak Anadolu basının yönetilmesi gerekiyor. Anadolu basını olarak Basın İlan Kurumu´ndan çektiğimizi hiç kimseden çekmiyoruz? diye konuştu.

?Anadolu basınında gazetelerin yanı sıra çalışanlarının da sıkıntısı var?

Gazete çalışanlarının bazılarının asgari ücreti bile alamayacak duruma geldiğini ve basın çalışanlarının sendikalaşması yönünde çalışmaları gerektiğinin altını çizen Başkan Karaca, gazete de çalışan meslektaşlarının hak ettiği parayı alması gerektiği ifadelerine yer vererek: ?Gazete çalışanları maalesef bazı iller de asgari ücreti dahi alamayacak durumdadır. Mutlaka basın çalışanlarının sendikalaşması yönünden kesinlikle çalışmalar yapılması lazımdır. Çalışan meslektaşlarımız eğer geçimini sağlayamıyorsa işte o zaman kötü yola gidecektir. Bu manada mutlaka kalite olmalıdır. Gazete sayısı belirli bir rakam üzerine kurulmalıdır. Gazeteler de çalışan meslektaşlarımız hak ettiği parayı mutlaka almalıdır. Bu konuyla ilgili de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yıpranma payımız var. Basın kartın yok bu yıpranma payından faydalanamıyorsun. Geriye dönük herkes haklarını aldı ama Anadolu´da birçok arkadaşımız bu basın kartı alma konusunda biraz ihmal var. Bir çok arkadaşımız yıpranma payından faydalanmadı. Türkiye Gazeteciler Sendikası bir dava açtı. Davanın lehimize sonuçlanacağını öğrendim. Eğer o davayı kazanırsak basın kartı olmayan arkadaşlarımız da bu haklarını almış olacaklardır? dedi.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ise Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca´ya Kayseri basını ile ilgili bilgiler vererek ziyaretlerinden dolayı Başkan Yılmaz Karaca´ya teşekkür etti.


Haber Kaynak : İHA