KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KORONAVİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI 108'E, VAKA SAYISI 7402'YE YÜKSELDİ

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün koronavirüsten 16 hastanın hayatını kaybettiğini, vefat eden sayısının 108'e vaka sayısının ise bin 704 kişi artarak 7 bin 402'ye yükseldiğini açıkladı.         

TALAS'TA VATANDAŞLARA HİJYEN ÇANTASI

10 BİN ADET HİJYEN ÇANTASI DAĞITILDI

39 BARO BAŞKANI’NDAN TBB’YE DESTEK ÇAĞRISI

TBB İLE BİRLİKTE OLUNACAĞI DUYURULDU

PANDEMİ KURULU TOPLANDI

VALİ GÜNAYDIN PANDEMİ KURULU’NA BAŞKANLIK YAPTI

BERNA GÖZBAŞI'DAN ANLAMLI BAĞIŞ

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’ne maske yapımında kullanılmak üzere kumaş desteğinde bulundu

MELİKGAZİ’DE KAYAPULU MEZARLIĞINI’NIN TESCİLİ

İMAR PLANLARINA İŞLENDİ

VALİLİK İZİN VERMEDEN ŞEHİRLERARASI SEYEHAT YASAK

ŞEHİRLERARASI SEYAHATLER VALİLİK İZNİNE BAĞLANDI

TOPLU ULAŞIMA SOSYAL MESAFE AYARI

RAYLI SİSTEM VE OTOBÜSLERDE ARALIKLI OTURMA DÜZENİNE GEÇİLDİ

KAYSERİ'DE YENİ KOVİD-19 TEDBİRLERİ UYGULANMAYA BAŞLANDI

Park, mesire alanı, ören yeri gibi noktalarına giriş belediye ekiplerince kapatıldı

THY KAYSERİ DAHİL 14 ŞEHRE UÇACAK

PAZAR 00.01'DEN İTİBAREN SADECE 14 BÜYÜKŞEHİRLERE SEFER YAPILACAK

UMRECİLERDEN DUA VE ALKIŞ

UMRECİLER ALKIŞ VE DUALARLA ŞÜKRANLARINI SUNDULAR

’SUMAK SALGININ ÇARESİR’ DİYEN İMAM BİR ŞARLATANDIR

İl Müftüsü Prof.Dr. Şahin Güven mesnetsiz bilgilere itibar edilmemesi tavsiye etti

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KOVİD 19 İLE MÜCADELEMİZİ MİLLETİMİZLE BİRLİKTE KARARLILIKLA SÜRDÜRÜYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiçbir musibetin bizim gücümüzden büyük olmadığı inancıyla Kovid 19 ile mücadelemizi milletimizle birlikte kararlılıkla sürdürüyoruz." dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞİNDEN AYRILMASINA İZİN VERİLMEYECEK

Pandemi süreci kapsamında 3 ay boyunca, kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında görevli sağlık personelinin ikinci bir duyuruya kadar görevlerinden, işlerinden ayrılmasına izin verilmemesi kararlaştırıldı

SAĞLIK BAKANI KOCA, KORONAVİRÜS BİLİM KURULU TOPLANTISI'NIN ARDINDAN AÇIKLAMADA BULUNDU

"Son 24 saatte 7 bin 533 test yapıldı, toplamda 47 bin 823 test yapılmış oldu. 2 bin 69 pozitif vaka tespit ettik. Toplam vaka sayımız 5 bin 698. Bugün kaybettiğimiz 17 kişiyle toplam can kaybımız 92'yi buldu"

BAKAN SOYLU: SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA GEREK YOK DEMEM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu akşamdan itibaren yeni tedbir kararlarının uygulanacağını duyurdu.

TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ'NDEN KOCASİNAN'A ÖDÜL

AKILLI ŞEHİRLER FİKİR VE PROJE UYGULAMA ÖDÜLÜ

Kocasinan Belediyesi’nin Akıllı Park Sistemi Projesi, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından ‘Akıllı Şehirler Fikir ve Proje Uygulama Yarışması’nda ödüle layık görüldü. Akıllı şehir uygulamalarını çevreci bir yönetim sistemi olarak yaptıklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi’nin Türkiye genelinde teknolojiyi en iyi kullanan belediyeden biri olduğuna dikkat çekerek, belediye hizmetlerinin dijitalleşmiş bir yönetim sistemine entegre edildiğini söyledi.

“Akıllı şehir uygulamalarını, çağın koşullarında yenileyerek şehrin gelişen teknolojiye ayak uydurması ve geleceğini şekillendirmesi açısından önemli bir adım olarak görüyoruz.” diyen Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi’nin bu alanda 5 yıldır yaptığı yatırımlarla belediye hizmetlerinin akıllı sistemlere entegre edildiğini belirterek;“Akıllı Şehirler ile ilgili Belediyeler Birliği yarışma düzenledi ve Akıllı Park Sistemi Projemiz, yarışmada ödüle layık görüldü. Kocasinan Belediyesi’nin akıllı park, akıllı güvenlik ve akıllı sulamayı içine alan Akıllı Park Sistemi Projesi, çevreci bir yönetim sistemini kapsamaktadır. Belediye olarak 5 yıldır ciddi manada teknoloji tabanlı yatırım yapıyoruz. Şu anda Türkiye genelinde teknolojiyi en iyi kullanan belediyelerden biriyiz. Tamamen dijitalleşmiş bir yönetim sistemimiz var. Yakın zamanda; hem insan hem kaynak hem de gayrimenkul yönetimle ilgili alt yapı çalışmamızı hayata geçireceğiz. Bu projemizde ise otomatik sulama sistemini daha verimli hale getireceğiz. Meteorolojik verilere, toprak ve bitki yapısına göre sistem sulama ihtiyacının olup, olmadığını yönetecek. Böylelikle havanın durumuna göre hem su israfını önlemiş olacağız hem de ekonomik olarak tasarruf etmiş olacağız. Ayrıca parklarımızın güvenlik sistemiyle ilgili bazı parklara güvenlik kameraları yerleştirildi bunu yaygın hale getireceğiz ve parklar daha güvenli olacak. Bir diğer konu ise, aydınlatma sistemidir. Bazı parklar gece bazıları ise sabaha kadar aydınlanıyor. Parklardaki aydınlatma şiddetleri her yerde eşit olmayabilir. Hareket sensörleriyle insanların yoğunluğuna göre bu yoğunluğu algılayabilecek bir sistem kuracağız. Özellikle parkların içerisinde oyun alanları, halı saha ve çim sahaların aydınlatılması konusunda insanların yoğunluğuna göre aydınlatma şiddeti değişecek veya açılıp, kapanacak. Sonuç olarak elektrik enerjisinden tasarruf edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, marka şehir olan Kayseri’yi akıllı şehir teknolojisi uygulamalarıyla daha ileriye taşıyacaklarını da sözlerine ekledi.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ