KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ 7/24 ÇALIŞIYOR

BÜYÜKŞEHİR ZABITASINDAN ‘DENETİM’ TEYAKKUZU

KASKİ’DEN SU BORCU OLANLARA BÜYÜK FIRSAT

SU VE ATIK SU BORÇLARINI YAPILANDIRABİLECEK

ENDÜRLÜK’E SOĞUK GÜNDE SICAK ASFALT

BAŞKAN YALÇIN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ÖZVATAN VE FELAHİYE'DE

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İLÇELERE ZİYARETLERİNİ TÜM HIZIYLA SÜRDÜRÜYOR

MELİKGAZİ'DE 7 AYRI BÖLGEDE MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILACAK

BAŞKAN PALANCIOĞLU, MAHALLE MUHTARLARI İLE BİR ARARA GELDİ

HAFTA SONU MELİKGAZİ VEZNELERİ AÇIK

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. taksit ödemesi 30 Kasım Pazartesi günü mesai bitimine kadar yapılabilecek

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’A ORGANİK ÜRÜNLERİN ÜRETİMİ VE TÜKETİMİNE DESTEK TEŞEKKÜRÜ

ÇOLAKBAYRAKDAR, KAPTAR BAŞKANI VE YÖNETİMİNİ MİSAFİR ETTİ

ULAŞIM A.Ş.’DEN 'KAĞIT BİLET' AÇIKLAMASI

HES KODU EŞLEŞTİRME İŞLEMİ 30 KASIM’DA SONA ERECEK

ÖZHASEKİ'NİN TEDAVİSİNE HASTANEDE DEVAM EDİLECEK

ÖZHASEKİ: HAMDOLSUN Kİ ENDİŞELENECEK BİR DURUMUMUZ YOK

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI

“Yaşam alanlarında ve AVM’lerde hareketliliği azaltmak zorundayız”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 2020’DE ASFALT REKORU KIRDI

150 KİLOMETRE YOL ASFALTLANDI

TOPLU ULAŞIMDA HES KODU EŞLEŞTİRME, 30 KASIM’A UZATILDI

GÜNDE 150-200 CİVARINDA RİSKLİ KİŞİLER TOPLU TAŞIMAYA BİNMEYE TEŞEBBÜS EDİYOR

EN ÇAĞDAŞ NORMLARDA KONFORLU VE GÜVENLİ YOLLAR YAPIYORUZ

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, HIZ LİMİTİNE UYMALARI NOKTASINDA ÇAĞRIDA BULUNDU

TALAS’TAN ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE ÖZEL DESTEK

“YANINIZDA OLMAKTAN MUTLUYUZ”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN KORAMAZ VADİSİ VE TAŞ OCAKLARI AÇIKLAMASI

KAYSERİ SAHİPSİZ DEĞİLDİR

MELİKGAZİ'DE 110 DAİRENİN KURA ÇEKİMİ VE ANAHTAR TESLİMİ YAPILACAK

28 KASIM CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 11.00’DA İL KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ SALONUNDA YAPILACAK

Gürkan Ofis Mobilyaları

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK DAĞ OTELİNİN TEMELİ ATILDI

ÖZHASEKİ: ERCİYES’TE 12 AY DOLU DOLU GEÇECEK

XPERİA Mountain Resort Otelleri’nin Erciyes’te yaptıracağı 5 yıldızlı ve 600 yataklı otelinin temel atam töreni AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin de iştirak ettiği tören ile atıldı. Özhaseki törende yaptığı konuşmada "Kayağı 5 ay gibi devam ettirebiliyoruz. Onun dışında ne olacak? Şimdi bisiklet turları yapılıyor. Spor kampları var işin içerisinde. En az 2 ayı onlar dolduracak. Sonrasında inşallah sıcak su çıkacak ve 12 ay dolu dolu geçecek." değerlendirmesinde bulundu.

XPERİA Mountain Resort Otelleri’nin Erciyes’te yaptıracağı 5 yıldızlı ve 600 yataklı otelinin temel atam törenine Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Genel Başkan Yrd. ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, XPERİA Mountain Resort Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Kayış, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Erciyes A.Ş. Genel Müdürü Murat Cahid Cıngı ve davetliler iştirak etti.

Törene onur konuğu olarak katılan Özhaseki, Erciyes'in önemli bir turizm merkezi haline geldiğinin altını çizip, hiç bir ayrım yapmadan vatandaşa hizmet etme gayretinde olduklarını vurgulayarak şunları kaydetti."Biz burada aklınıza gelebilecek çok büyük projelere imza attık. Bunlardan biri de Erciyes. Bu şehir ileriye doğru giderken ne yapmak gerekir diye çalışırken birçok şey söylendi ama turizm denince birisi 'kayak merkezi olur' dedi. Belediye başkanları her şeyi bilecek diye bir şey yok. Belediye başkanları iyi bilenleri bir araya getirip onları idare eder. Nihayetinde Erciyes'te kayak merkezi olacağı fikrine biz de inandık. Bunu ilk anlatmaya başladığımda bizi 'ti'ye almaya başladılar. 'Allah'ın dağına ne parası ödeyeceksiniz, bu ne iş?' Aynı şeyi raylı sisteme başladığımızda da söylediler. Baktım derdimi anlatamıyorum, yurt dışına götürüp gazeteci arkadaşlarla birlikte, sanayi ticaret odalarına bu çevredeki belediye başkanlarına orada kayak merkezlerini gösterdim. Ondan sonra ses çıkmamaya başladı."

Sözlerinin devamında Erciyes Dağı'na önemli yatırımlar yapıldığını anlatan Özhaseki,"Bu sadece bir spor değil, bir ekonomi, bir şehrin aynı zamanda sosyal yaşamını değiştirecek en önemli bir proje. Sonra da biz bunun altyapısına başladık. Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak şehirden buraya kadar yolu biz yaptık. Suyu, doğal gazı, elektriği getirdik ve daha sonra buradaki tesislere başladık. Modern dükkanlar inşa ettik. Teleferikler, telesiyejler ve çevresinde sosyal tesisler. Sadece projesine 5 yıl harcamıştık. Arkasından altyapı ile ilgili bu yapım işlemleri 10 senedir devam ediyor. Şimdi bunu taçlandıracak olanlar oteller. Bunlar kartopu gibi büyüyerek devam edecek. Erciyes'ten şehre doğru giderken sağlı sollu villalar yarın bir gün belediyeye, 'Çalışma ruhsatı verin' diye müracaat edecekler ve 'Oteller dolu, biz de burayı otel gibi işletelim' diyecekler. Niye? Her bir odası 100 dolar. Kayağı 5 ay gibi devam ettirebiliyoruz. Onun dışında ne olacak? Şimdi bisiklet turları yapılıyor. Spor kampları var işin içerisinde. En az 2 ayı onlar dolduracak. Sonrasında inşallah sıcak su çıkacak ve 12 ay dolu dolu geçecek." değerlendirmesinde bulundu.

Erciyes'teki termal su kaynağı arama çalışmalarına da değinen Özhaseki, "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızla Erciyes'i konuştuk. 15 gün kadar sonra 2 bin 200 metre inecek sondaj makineleri geliyor. Büyük ihtimalle buluruz diyorlar. Bulunmazsa bir kez daha vurulacak." ifadesini kullandı.

Sözlerinin sonunda Erciyes'e 35 kilometre mesafede sıcak su bulunduğunu hatırlatan Özhaseki, "Ben boruların maliyetini de hesaplattım ve buraya gelmesi 1 milyon dolar tutuyor. Bir o kadar da işçilik gitse sıcak suyu buraya getireceğiz ve 12 ay boyunca otellerin dolu dolu olduğu bir ortam başlayacak. Binlerce turist gelecek. Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı derler ki, 'Geçen sene biz hesapladık, Kayseri ekonomisine Erciyes Dağı'nın faydası 100 milyon dolar oldu.' Emin olun, milyar dolara çıkacak. Afaki söylemiyorum, bir hesaba dayalı olarak söylüyorum. Allah'ın izniyle bundan herkes istifade edecek." diye konuştu.

Vali Şehmus Günaydın ‘da Erciyes'in Türkiye'nin önemli bir turizm merkezi olduğunu ve bu anlamda buraya yapılan yatırımların da önem taşıdığının altını çizdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise Erciyes'e sadece kışın değil yılın her günü gelinebilecek yatırımların gerçekleştirildiğini ve bu anlamda yüksek irtifa kamp merkezinin buna en iyi örnek olduğunu belirtti.

XPERİA Mountain Resort Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Kayış’da Kayseri’ye yatırımlarının artarak devam edeceğini vurgulayıp, sıcak suyun da en kısa zamanda çıkartılmasını umduklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından dualarla otelin temeli atıldı.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ