EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

UMMANLI HASTALAR ŞİFA BULMAK İÇİN

ERÜ HASTANELERİNE GELİYOR

ERÜ’DE BAŞARILI KALP OPERASYONU

Uzun zamandır mitral kapak rahatsızlığı sorunu yaşayan iki hasta, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Kalp Hastanesinde aynı anda yapılan ve 30 dakika süren ameliyatsız yöntemle sağlığına kavuştu.

ARI ZEHRİ İLE SAĞLIKLARINA KAVUŞUYORLAR

MS ve iltihaplı romatizma hastaları, arı zehri ile uygulanan 'Apiterapi' adı verilen tedavi yöntemi ile şifa buluyor

AÇILDIĞI GÜNDEN BU YANA 161 BİN HASTAYA HİZMET VERDİ

Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Altıntop, "İlerleyen zamanlarda hem kadın doğumlarında hem çocuk hastalarda çok daha ileri tedavi ve hizmetler verilecektir"

PSİKOTEKNİK TEST RAPORU ZORUNLU OLACAK

TİCARİ ARAÇ SÜRÜCÜLERİNE PSİKOTEKNİK TEST RAPORU ZORUNLU HALE GELİYOR

İNTİHAR HABERLERİ ÖZENDİRİCİ OLMAMALI

Psikiyatrist Bahadır Bostan intihar haberlerinin özendirici üslupla yapılmaması gerektiğinin de altını çizdi

ERÜ VETERİNER FAKİLTESİ’NDE HEDEF BÜYÜK

Prof. Dr. Gültekin Atalan: İç Anadolu bölgesinin en geniş kapsamlı hayvan hastanesi olmak için çalışmalarımız devam ediyor

ESTETİK VE SAĞLIK BİR ARADA

ESTETİK OPERASYONLARDA EN ÇOK RİNOPLASTİ TERCİH EDİLİYOR

YERLİ İLACA ADIM ADIM

Çalış:"Merkezin fiziki altyapısı çok güçlü, insan kaynağımız, araştırmacılarımız kaliteli…”

BAŞKAN ÖZTÜRK’TEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK

Kayseri’nin Yahyalı İlçesinde 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası münasebetiyle etkinlik düzenlendi.

TOMARZA DEVLET HASTANESİNDEN

5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA HİZMET

OBEZİTE AMELİYATI "SON ÇARE OLARAK TERCİH EDİLMELİ" UYARISI

Levent Avtan:"Bu ameliyat, kilo vermek için yapılmaz. “

KIŞ MEVSİMİNDE ÖZELLİKLE ÇOCUKLAR İÇİN YAPRAK IHLAMUR DAHA SAĞLIKLI

Kış aylarının gelmesiyle beraber, vatandaşların aktarlardan aldığı ürünler konusunda bilgiler veren 14 yıllık aktar Recep Lale, ”Kış mevsiminde özellikle çocuklar için yaprak ıhlamur daha sağlıklıdır” dedi.

KTO’DA ‘LÖSEMİ’ HASSASİYETİ

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla lösemiye farkındalık oluşturmak için maske taktı.

TDP’DEN LÖSEV VAKFINA ANLAMLI ZİYARET

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfını  (LÖSEV) ziyaret etti.

LÖSEMİYİ YENEN GENÇLER HASTALARA UMUT OLUYOR

Kayseri'de lösemiyi yenen iki genç arkadaş, kentteki lösemili çocuklara ve ailelere hastalığın tedavi edilebilirliğini anlatıyor.

ÜLKEMİZDE HER 10 KADINDAN 1´İ MEME KANSERİNE YAKALANIYOR

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi hasta bekleme alanına kurulan farkındalık standında doktor adayı öğrenciler, hastane içerisindeki kadınlara broşür dağıtarak meme kanseri ve muayenesi konusunda bilgi verirken, meme kanserine dikk

Meme Kanseri Farkındalık Ayı dolayısıyla kurdukları stant ile kadınları meme kanseri konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı ve Cerrahi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Sözüer, ?Ülkemizde her 10 kadından 1´i meme kanserine yakalanıyor? dedi.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi hasta bekleme alanına kurulan farkındalık standında doktor adayı öğrenciler, hastane içerisindeki kadınlara broşür dağıtarak meme kanseri ve muayenesi konusunda bilgi verirken, meme kanserine dikkat çekmek için de pembe kurdele taktılar.

Kadınların meme kanseri olmamaları için düzenli olarak kendilerini kontrol etmelerini ve en ufak bir şikayette uzmanlara başvurması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Erdoğan Sözüer, ?Bu meme kanseri farkındalık standı, sağlık müdürlüğümüzün startı ile başladı. Son yıllarda Sağlık Bakanlığı ve müdürlükleri kansere dikkat çekiyorlar ve biz de Ekim ayında meme kanseri farkındalıkları doğrultusunda böyle bir stant hazırladık. Burada sağlık müdürlüğü kanser birimi, bizim hastane idaremiz, başhemşiremiz ve öğrencilerimizin de katkılarıyla böyle bir stant hazırlandı. Burada vatandaşı bilgilendiriyoruz. Standımızda meme kanserine dikkat çeken, meme kanserinin tanısında en önemli şey olan hanımların kendi kendini muayenesi ile ilgili broşürler var. Meme ile ilgili bir sıkıntıları olduğu zaman nerelere müracaat etmeliler gibi sorularla ilgili bilgilendirme broşürleri var. Özellikle şunu vurgulamak istiyorum, meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser. Çok daha önemli bir şey var ki, akciğer kanserinden sonra ölüme yol açan 2. kanser türü. Bunun için meme kanseri kadınlar için gerçekten son derece önemli. Yapılan çalışmalarda ülkemizde aşağı yukarı her 10 kadından 1 tanesinde meme kanseri görülüyor. Özellikle 50 yaşından sonraki kadınların daha dikkatli olması lazım çünkü vakaların neredeyse yüzde 90 kadarı 45-50 yaşından sonra görüyoruz. Erken tanı çok önemli çünkü ne kadar erken tanı sağlanırsa hastalarımızın o kadar yayılmadan tedavisi oluyor ve yaşam süresiyle direkt olarak bağlantılı. Bunun için özellikle kadınların belli bir yaşın üzerine geldikleri zaman, düzenli bir şekilde doktor kontrolünde olmaları, kendi kendilerine meme muayenelerini asla aksatmamaları lazım. Çok önemli bir husus da şu, meme ile ilgili en ufak bir şikayet dahi olsa hastanın müracaat edeceği hekim genel cerrahi uzmanı ve ya bir cerrahi onkoloji uzmanıdır. Hastalarımıza son söz olarak şunu söylemek istiyorum, memelerinin mutlaka farkında olsunlar, her ay düzenli olarak kendi kendilerine muayenesini yapsınlar ve en ufak bir şikayette uzmanlara müracaat etsinler? dedi.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ