ÜLKÜ OCAKLARI´NDAN MUHTEŞEM KONSER
Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün gerçekleştirilen “Ali Kınık Konseri”ne katılım oldukça yoğun oldu.
Tarih: 6.11.2017 13:20:42/ 486okunma / 0yorum

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün gerçekleştirilen “Ali Kınık Konseri”ne katılım oldukça yoğun oldu.

15 Temmuz Yerleşkesinde yapılan organizasyona; Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak ve yönetimi, MHP İl Başkanı Baki Ersoy ve yönetimi, Yeşilay Kayseri Şube Başkanı Ömer Faruk Çöl, Erciyes Üniversitesi´nde görev yapan öğretim üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından gerçekleştirilen Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Yeşilay Kayseri Şube Başkanı Ömer Faruk Çöl tarafından katılımcılara uyuşturucu ve madde bağımlılığın zararları hakkında bir sunum yapıldı. Sunumun ardından söz alan Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak “Biliyoruz ki hepinizin geleceğe dair büyük umutları ve idealleri var.  Bizler devletine ve vatanına fedakârca hizmet ederek, Türk Milleti´ni müreffeh bir seviyeye çıkarmak için azim ve kararlılıkla gece uyumadan gündüz yorulmadan mücadele edeceğiz. Bugün bu salonu dolduran kardeşlerim yarın bürokraside, siyasette, ticarette yerlerini alacak, Türkiye “2023 lider ülke” hedefine koşar adımlarla ulaşacaktır. Geçtiğimiz günlerde 94. yılını kutlama şerefine nail olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun şanlı bayrağı altında yaşayan herkesin Türk olduğu inancındayız. Millet adı söylenmeden Türklüğümüzün unutturulmaya çalışıldığı, bölücü hainler ve onların vaftiz babaları tarafından fitne tohumlarının saçıldığı bu günde ülkü ocakları olarak görüşümüz açık ve nettir: Türk Gençliğini birbirine düşürmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Bilinmelidir ki, sabrımız cesaretimizin üzerindedir. “İşgal etse de ülkemizi topuyla tüfeğiyle yedi düvel, geldikleri gibi giderler” iradesiyle bir 19 Mayıs sabahı yeniden çıkarız Samsun´a, Çanakkale´de, Sakarya´da, Ankara´da Mustafa Kemal oluruz. Biz Türk gençleri siper ederiz iman dolu göğsümüzü idam sehpalarında Mustafa Pehlivanoğlu, iftar sofralarında kurşunlanan Ruhi Kılıçkıran, tabutluklarda Başbuğ Alparslan Türkeş oluruz. Yüce yaradan bizlere o günleri yaşatmasın türkü kimse sınamasın. Biz tarih boyunca esaret altına alınamamış, devletler yıkıp devletler kurmuşuz. Türk milliyetçileri var oldukça cumhuriyetimiz ilelebet var olacaktır.Ortak hedefimiz Türkiye´nin istiklali ve istikbali olduğu üniversite gibi eğitim yuvalarında herhangi bir taşkınlığa asla ama asla müsaade edilmeyecektir. Rahmetli Şehidimiz Fırat Çakıroğlu kardeşimiz gibi dramatik olaylara izin verilmeden; bölücüye, haine soysuza geçit vermeden kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde bir eğitim ve öğretim hayatı idame ettirilmesini can-ı gönülden arzu ediyorum.” dedi. 

                Ülkü Ocakları´nın uyuşturucu ve madde bağımlılığına karşı etkin bir mücadele ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Volkan Çolak “ Belirtmek isterim ki çağımızın vebası olarak nitelendirdiğimiz madde ve teknoloji bağımlılığına bu tehlikeye karşı uyanık olmalıyız. Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı olarak, Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Beyefendi´nin talimatlarıyla başlatılan “ Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme! Uyuşturucuya Hayır!” projesi kapsamında; yazılı, görsel ve sosyal medyada aktif çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca Üniversitelerde Öğrenci Konseylerimiz ve Öğrenci Kulüplerimiz tarafından yapılan çalışmalarla, siz kardeşlerimize bir farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Hepinize en samimi duygularımla çağrıda bulunuyorum; gelin muhtaç olduğumuz kudretin damarlarınızdaki asil kanda mevcut olduğunu unutmayın, bu kanı kirletmeyin. Gelin Türk Gençliğine musallat olan bu illeti el birliğiyle yıkalım.” şeklinde konuştu. Daha sonra Mehteran Takımı gösterisinin gerçekleştirildiği gecede sahne alan ünlü sanatçı Ali Kınık´ın şarkılarına hep bir ağızdan eşlik eden katılımcılar doyasıya eğlendiler.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: ÜLKÜ OCAKLARINDAN MUHTEŞEM KONSER
ERÜ´DE 19. GELENEKSEL BOZLAK USTALARI ŞÖLENİ
ERÜ´DE 19. GELENEKSEL BOZLAK USTALARI ŞÖLENİ
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörlüğü tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kırşehir Abdallar Müzik ve Oyun Topluluğunun katkılarıyla 19. Geleneksel Bozlak Ustaları Şöleni düzenlendi.
BÜYÜKŞEHİR´DEN İKİ AYRI TİYATRO
BÜYÜKŞEHİR´DEN İKİ AYRI TİYATRO
Şehir Tiyatrosu´nda yetişkinler için “Zaptiye Televizyon Kabaresi”, çocuklar için ise “Bulutlar Ülkesi” adlı oyunlar sahnelendi.
ÇANAKKALE RUHU YENİDEN CANLANDI
ÇANAKKALE RUHU YENİDEN CANLANDI
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından ÇOGEP kapsamında yürütülen ´Herşey Bir Umutla Başlar Projesi´ kapsamında yapılan Çanakkale Ruhu konulu konferansın ikincisi düzenlendi.
KAYMEK´TEN “OSMANLI TUĞRASI” SERGİSİ
KAYMEK´TEN “OSMANLI TUĞRASI” SERGİSİ
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları tarafından her ay açılan sergilere bir yenisi daha eklendi.
KERKENES KAZISINDA DEMİR ÇAĞI´NA AİT KURT FİGÜRÜ BULUNDU
KERKENES KAZISINDA DEMİR ÇAĞI´NA AİT KURT FİGÜRÜ BULUNDU
Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) tarafından yürütülen Kerkenes kazısında Demir Çağı´na ait olduğu düşünülen kurt figürü bulundu.
SOMUNCU BABA TALAS´TA ANILACAK
SOMUNCU BABA TALAS´TA ANILACAK
Talas Belediyesi ve Hulusi Efendi Vakfı organizasyonu ile Talas´ın manevi değerlerinden Somuncu Baba ve divan şairlerinden mutasavvıf Osman Hulusi Efendi hayatları ve günümüze etkileriyle 18 Kasım Cumartesi günü düzenlenen panelde anılacak.
“KAYSERİ, KALBİMİ BIRAKTIĞIM BİR ŞEHİR”
“KAYSERİ, KALBİMİ BIRAKTIĞIM BİR ŞEHİR”
ÜNLÜ BESTECİ TULUYHAN UĞURLU, TALAS GENÇLİK MERKEZİ´NDE ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ
BÜYÜKŞEHİR´DEN ANMA PROGRAMI
BÜYÜKŞEHİR´DEN ANMA PROGRAMI
Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Atatürk´ün ölüm yıldönümü nedeniyle Ünlü Piyanist Tuluyhan Uğurlu´nun katıldığı bir anma programı düzenlendi. Anma programında Mustafa Kemal´in hayatından kesitler sunuldu.
KÜLTÜR YOLU´NDA FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ
KÜLTÜR YOLU´NDA FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ
Büyükşehir Belediyesi, Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi etkinliklerini sürdürüyor. Profesyonel Fotoğraf Eğitimi hafta sonu Kültür Yolu´nda yapıldı.
MAHMUT FİDANİL
MAHMUT FİDANİL
BEDELİ ÖDENMİŞ HAYAT NECİP FAZIL´ KİTABINI TANITTI…
ŞEHİR KÜLTÜR SANAT DERGİSİ´NİN 11. SAYISI ÇIKTI
ŞEHİR KÜLTÜR SANAT DERGİSİ´NİN 11. SAYISI ÇIKTI
“EKİM AYI EKİN AYI OLDU”
ÇOLAKBAYRAKDAR ÇİFTİ,
ÇOLAKBAYRAKDAR ÇİFTİ,
EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ ...
BÜYÜKŞEHİR İLE 150 FOTOĞRAFÇI SOĞANLI´DA
BÜYÜKŞEHİR İLE 150 FOTOĞRAFÇI SOĞANLI´DA
Büyükşehir Belediyesi´nin Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi bu ay ikinci kez gerçekleştirildi. Daha önce Kültür Yolu´nu fotoğraflayan amatör fotoğrafçılar, bu kez Soğanlı´ya gittiler.
GÖNÜLDEN DİLE TÜRKÜ GECESİ
GÖNÜLDEN DİLE TÜRKÜ GECESİ
Hacılar Belediyesi, Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında “Gönülden Dile Türkü Gecesi 2” isimli şiir ve türkü programı düzenledi.
ERÜ ODA ORKESTRASI
ERÜ ODA ORKESTRASI
CUMHURİYET KONSERİ VERDİ ...
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
23 Kasım 2017 Perşembe
Bugün
Karlı - Yağmurlu
6 °C
0 °C
Cuma
Parçalı bulutlu
7 °C
-3 °C
Cumartesi
Güneşli
9 °C
-7 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL