ÜLKÜ OCAKLARI´NDAN MUHTEŞEM KONSER
Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün gerçekleştirilen “Ali Kınık Konseri”ne katılım oldukça yoğun oldu.
Tarih: 6.11.2017 13:20:42/ 800okunma / 0yorum

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün gerçekleştirilen “Ali Kınık Konseri”ne katılım oldukça yoğun oldu.

15 Temmuz Yerleşkesinde yapılan organizasyona; Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak ve yönetimi, MHP İl Başkanı Baki Ersoy ve yönetimi, Yeşilay Kayseri Şube Başkanı Ömer Faruk Çöl, Erciyes Üniversitesi´nde görev yapan öğretim üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından gerçekleştirilen Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Yeşilay Kayseri Şube Başkanı Ömer Faruk Çöl tarafından katılımcılara uyuşturucu ve madde bağımlılığın zararları hakkında bir sunum yapıldı. Sunumun ardından söz alan Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak “Biliyoruz ki hepinizin geleceğe dair büyük umutları ve idealleri var.  Bizler devletine ve vatanına fedakârca hizmet ederek, Türk Milleti´ni müreffeh bir seviyeye çıkarmak için azim ve kararlılıkla gece uyumadan gündüz yorulmadan mücadele edeceğiz. Bugün bu salonu dolduran kardeşlerim yarın bürokraside, siyasette, ticarette yerlerini alacak, Türkiye “2023 lider ülke” hedefine koşar adımlarla ulaşacaktır. Geçtiğimiz günlerde 94. yılını kutlama şerefine nail olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun şanlı bayrağı altında yaşayan herkesin Türk olduğu inancındayız. Millet adı söylenmeden Türklüğümüzün unutturulmaya çalışıldığı, bölücü hainler ve onların vaftiz babaları tarafından fitne tohumlarının saçıldığı bu günde ülkü ocakları olarak görüşümüz açık ve nettir: Türk Gençliğini birbirine düşürmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Bilinmelidir ki, sabrımız cesaretimizin üzerindedir. “İşgal etse de ülkemizi topuyla tüfeğiyle yedi düvel, geldikleri gibi giderler” iradesiyle bir 19 Mayıs sabahı yeniden çıkarız Samsun´a, Çanakkale´de, Sakarya´da, Ankara´da Mustafa Kemal oluruz. Biz Türk gençleri siper ederiz iman dolu göğsümüzü idam sehpalarında Mustafa Pehlivanoğlu, iftar sofralarında kurşunlanan Ruhi Kılıçkıran, tabutluklarda Başbuğ Alparslan Türkeş oluruz. Yüce yaradan bizlere o günleri yaşatmasın türkü kimse sınamasın. Biz tarih boyunca esaret altına alınamamış, devletler yıkıp devletler kurmuşuz. Türk milliyetçileri var oldukça cumhuriyetimiz ilelebet var olacaktır.Ortak hedefimiz Türkiye´nin istiklali ve istikbali olduğu üniversite gibi eğitim yuvalarında herhangi bir taşkınlığa asla ama asla müsaade edilmeyecektir. Rahmetli Şehidimiz Fırat Çakıroğlu kardeşimiz gibi dramatik olaylara izin verilmeden; bölücüye, haine soysuza geçit vermeden kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde bir eğitim ve öğretim hayatı idame ettirilmesini can-ı gönülden arzu ediyorum.” dedi. 

                Ülkü Ocakları´nın uyuşturucu ve madde bağımlılığına karşı etkin bir mücadele ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Volkan Çolak “ Belirtmek isterim ki çağımızın vebası olarak nitelendirdiğimiz madde ve teknoloji bağımlılığına bu tehlikeye karşı uyanık olmalıyız. Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı olarak, Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Beyefendi´nin talimatlarıyla başlatılan “ Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme! Uyuşturucuya Hayır!” projesi kapsamında; yazılı, görsel ve sosyal medyada aktif çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca Üniversitelerde Öğrenci Konseylerimiz ve Öğrenci Kulüplerimiz tarafından yapılan çalışmalarla, siz kardeşlerimize bir farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Hepinize en samimi duygularımla çağrıda bulunuyorum; gelin muhtaç olduğumuz kudretin damarlarınızdaki asil kanda mevcut olduğunu unutmayın, bu kanı kirletmeyin. Gelin Türk Gençliğine musallat olan bu illeti el birliğiyle yıkalım.” şeklinde konuştu. Daha sonra Mehteran Takımı gösterisinin gerçekleştirildiği gecede sahne alan ünlü sanatçı Ali Kınık´ın şarkılarına hep bir ağızdan eşlik eden katılımcılar doyasıya eğlendiler.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: ÜLKÜ OCAKLARINDAN MUHTEŞEM KONSER
“OSMANCIK” SAHNELENDİ
“OSMANCIK” SAHNELENDİ
Ankara Devlet Tiyatrosu, 14-15 Şubat tarihlerinde iki ayrı gösterim için Osmancık adlı oyunla Kayseri´ye geldi.
KOCASİNAN´IN BAĞLAMA KURSUNA
KOCASİNAN´IN BAĞLAMA KURSUNA
YOĞUN İLGİ
BÜYÜKŞEHİR´DEN ÇOCUKLARA ARMAĞAN
BÜYÜKŞEHİR´DEN ÇOCUKLARA ARMAĞAN
“HAPŞUU” ŞEHİR TİYATROSU´NDA SAHNELENDİ.
´BEDEL´ SAHNELENDİ
´BEDEL´ SAHNELENDİ
Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri “Bedel” adlı oyunla devam etti. Şehir Tiyatrosu´nda sahnelenen oyun büyük ilgi gördü.
İNCESU´DA TİYATRO GÖSTERİSİNE
İNCESU´DA TİYATRO GÖSTERİSİNE
YOĞUN İLGİ
MİLLİ MÜCADELE MÜZESİ TARİHE IŞIK TUTUYOR
MİLLİ MÜCADELE MÜZESİ TARİHE IŞIK TUTUYOR
Gündüz: "2018 yılı için hedefimiz 200 bin ziyaretçi"
“HAYDİ EVİNE KOŞ”
“HAYDİ EVİNE KOŞ”
TİYATRO GÖSTERİSİNE YOĞUN İLGİ
KUDER TÜRKİYE BİRİNCİSİ
KUDER TÜRKİYE BİRİNCİSİ
Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği öğrencilerinin hazırladığı kısa film birincilik ödülüne layık görüldü.
AYDINLI FOTOĞRAFÇILAR
AYDINLI FOTOĞRAFÇILAR
SULTAN SAZLIĞINA HAYRAN KALDI
BÜYÜKŞEHİR İLE FOTOĞRAFÇILAR ERCİYES´TE
BÜYÜKŞEHİR İLE FOTOĞRAFÇILAR ERCİYES´TE
ERCİYES´İN EŞSİZ GÜZELLİĞİNİ FOTOĞRAFLAMA İMKANI BULDULAR.
TYB CUMARTESİ KALEM SOHBETLERİ BAŞLADI
TYB CUMARTESİ KALEM SOHBETLERİ BAŞLADI
Türkiye Yazarlar Birliğinin 40. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle; Kayseri Şubesi´nin etkinliklerinden olan” Cumartesi Kalem Sohbetleri” Kayseri Şubesi toplantı salonunda geniş bir katılım ile başladı.
TALAS´TA EL EMEĞİ GÖZ NURU SERGİSİ
TALAS´TA EL EMEĞİ GÖZ NURU SERGİSİ
2017-2018 yılı eğitim ve öğretim yılında Talas Belediyesi ve Talas Halk Eğitim Merkezince düzenlenen kurslarda yapılan “El Emeği Göz Nuru” ürünlerin ara dönem sergisi yapıldı.
“ROMEO VE JULİET” SAHNELENDİ
“ROMEO VE JULİET” SAHNELENDİ
Şehir Tiyatrosu´nda sahnelenen oyuna tiyatro severler büyük ilgi gösterdi.
ÇOCUKLAR İÇİN İKİ OYUN
ÇOCUKLAR İÇİN İKİ OYUN
Hafta sonu “Keloğlan Kayıp Orman Cücesi” ve “Kahraman Kim?” adlı oyunlar Şehir Tiyatrosu´nda sahnelendi.
BİR GARİP İZDİVAÇ
BİR GARİP İZDİVAÇ
Hacılar Belediyesi Kültür ve Sanat etkinlikleri çerçevesinde, “Bir Garip İzdivaç” isimli tiyatro oyunu sahnelendi.
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
21 Şubat 2018 Çarşamba
Bugün
Parçalı bulutlu
12 °C
1 °C
Perşembe
Parçalı bulutlu
12 °C
1 °C
Cuma
Parçalı bulutlu
14 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL