Emak Asansör

 

KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

OKULLARDA ‘YÜZYÜZE EĞİTİM’ TEMİZLİĞİ

EĞİTİM-ÖĞRETİME HAZIR HALE GETİRİLDİ

NNY ÜNİVERSİTESİ’NDEN EK KONTENJAN FIRSATI

ÖSYM TARAFINDAN YAPILACAK EK YERLEŞTİRME İLE 70 ÖĞRENCİ ALINACAK

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CELALETTİN EKİNCİ İLKÖĞRETİM HAFTASINI DEĞERLENDİRDİ

"OKULLAR, SOKAKLARDAN DAHA GÜVENLİDİR’’

MELİKGAZİ'DE OKULLAR HİJYENİK OLARAK İLAÇLANDI

PALANCIOĞLU; "MELİKGAZİ'DE OKULLAR HİJYENİK OLARAK EĞİTİME HAZIR"

OKULLARDA 21 EYLÜL HAZIRLIĞI SÜRÜYOR

EKİNCİ, MÜDÜRLERLE TOPLANTI YAPTI

NNYÜ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALINACAK

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

ERÜ'DE UZAKTAN EĞİTİM AKSAMAYACAK

REKTÖR ÇALIŞ: "YÜZ YÜZE EĞİTİMİ ARATMAYACAK BİR EĞİTİM OLACAK"

ERÜ REKTÖRÜ ÇALIŞ’TAN ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI’NA ZİYARET

YAPILAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLER ALDI

KAYSERİ'DE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA BURSLULUK SINAVI YAPILDI

ÖĞRENCİLER, 100 SORUYU DOĞRU CEVAPLAMAK İÇİN TER DÖKTÜ

BÜYÜKŞEHİR 'KAYMEK UZEM' İLE EĞİTİMDE YAKIN OLUYOR

Öğrenciler ve kursiyerler istedikleri ortamdan ihtiyaçları olan derslere canlı olarak ve videolar aracılığıyla ulaşabilecekler

ERCİYES KOLEJİ TSE BELGESİ ALAN İLK OKUL OLDU

HASTEKKEŞİN: “ŞU ANDA EN GÜVENLİ OKUL BİZİZ”

İLK DERS ZİLİNİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CELALETTİN EKİNCİ ÇALDI

2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

NNY ÜNİVERSİTESİ’NDE KAYITLAR BAŞLADI

SÜLEYMAN ÇETİNSAYA KÜLTÜR MERKEZİNDE KAYIT MASALARI OLUŞTURULDU

AGÜ’DE HEDEF SANAYİCİNİN İHTİYAÇLARI

TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ’NDE İHTİYAÇLAR KARŞILANACAK

YAHYALI MYO’NUN GELECEĞİ İÇİN İSTİŞARE TOPLANTISI

Yahyalı MYO’nun geleceği için Kayseri Üniversitesi Rektörüne üst düzey ziyaret

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NDE “DIŞ PAYDAŞ TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Rektör Çalış, “Erciyes Üniversitesi 42 yıllık geçmişi olan köklü bir üniversitedir”

Anahtar Kelimeler: ULUBAŞ' HAYIR BİRDEN
Gürkan Ofis Mobilyaları

ULUBAŞ'TAN İKİ HAYIR BİRDEN

ANAOKUL VE ORTAOKUL YAPILACAK

Hayırsever Osman Ulubaş’ın  Beşparmak Mahallesine yaptıracağı ortaokul ve anaokulunun temel atma programı Vali Şehmus Günaydın’ın katıldığı tören ile gerçekleştirildi.

Hayırsever Osman Ulubaş’ın  Beşparmak Mahallesine yaptıracağı ortaokul ve anaokulunun temel atmatörenine Vali Şehmus Günaydın, Garnizon Komutanı Ercan Teke,İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Savruk, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Büyükşehir Belediye eski Başkanı Mustafa Çelik, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, hayırsever Osman Ulubaş ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, hayırsever Osman Ulubaş’ın adının yaşayacağı yedinci ve sekizinci okulun temelini attıklarının altını çizerken şunları kaydetti.“Demokrasiye sahip çıkacak olan çocuklarımızı yetiştirecek olan bu ilim ve irfan yuvasının temel atma töreninde beraber olmaktan dolayı ben çok gururluyum ve mutluyum. Bugün yine ülkemizde herhalde bir ilk gerçekleşiyor. Adına bu kadar sayıda okul yapılan büyüğümüz Osman Ulubaş’ın adıyla yaşayacak olan yedinci ve sekizinci okulumuzun temelini atıyoruz. Osman Ulubaş Ortaokulu ancak bunun yanında Osman Ulubaş Anaokulu da bunun yanında yükselecek. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise konuşmasında Kayseri’nin birçok güzelliğinin yanında hayırseverliği ile anılan bir şehir olduğuna dikkat çektiği konuşmasında  “Şehrimizin birçok güzelliğinin yanında hayırseverliği ile anılan bir şehir. Bu işte de en önde giden isimlerden bir tanesi kıymetli büyüğümüz Osman Ulubaş amcamız. Allah hayrını kabul etsin, bereketini artırsın. Bugün burada kendi ismiyle yedinci ve sekizinci okulun temelini atıyoruz. Osman amca nasip ederse inşallah bir düzine okul yapacaktır. Özelikle sayın Valimizin tekli eğitime geçme istemesi noktasında destekleri yadsınamaz. Şehrimizi tekli eğitime geçme noktasında şehrimizin her köşesinde büyük bir gayret ve çabası var. Önümüzdeki günlerde yine hayırseverlerimizin katkısıyla Uğurevler mahallesinde bir okulumuzun daha temelini atacağız.  Ben kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Şehmus Günaydın ise konuşmasında yaptıkları çalışmalar sayesinde 2023 yılında Kayseri’yi tekli eğitime geçme noktasında hazır hale getireceklerini ifade ederken şunları kaydetti. “Bugün gerçekten hepimiz için sevinçli bir gün. Kayseri eğitimi, ülkemiz eğitimi açısından önemli bir gün. Bir hayırsever düşünün ki ömrünü bu işlere adamış. Düşünün ki bir okul bitme aşamasına geldiğinde hemen yeni bir okulun yapımına başlamak için belediyelerimizle ve bizlerle temasa geçip bana hemen bir yer bulun, yeni bir okulun temelini atacağım diyen bir hayırsever. Allah razı olsun, Osman amcamızın yaptığını ülkemizde yapan çok az hayırsever var. Bu yaptığı hayırların örnek teşkil etmesini diliyorum. 2023 yılında Kayseri’yi tekli eğitime geçme noktasında hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Arsa konusunda belediyelerimiz çalışıyor. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz çalışıyor. Arsa sorununu çözdükten sonra 2021-2022 yılında inşallah hedeflerimizin %80’nini gerçekleştirmiş olacağız. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen dua sonrası törene katılan protokol mensuplarının butonlara basması ile Osman Ulubaş Ortaokulu ve Anaokulu’nun temel atma çalışmaları başlarken, okulların 2021 Haziran ayında tamamlanacağı öğrenildi.               


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ