KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

PROF. DR. RUHİ ERSOY, KAYÜ’DE ONLİNE AKADEMİK YIL AÇIŞ DERSİ VERDİ

“DİJİTAL BAĞIMLILIĞIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN YENİ POLİTİKALAR ÜRETİLMESİ GEREKİYOR”

KAYÜ’YE SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ KURULDU

“KAYÜ’NÜN EĞİTİM-ÖĞRETİM YELPAZESİ GENİŞLİYOR”

GENÇ MİMARLAR ÖĞRENCİLERİN GÖNÜLLERİNİ FETHETTİ

Hol Platform üyelerinin yeniden dizayn ettiği köy okulunun sınıfı hizmete girdi

TEV’ DEN UZAKTAN EĞİTİMDE EŞİT FIRSAT HAREKETİ

HEDEF BİN ÖĞRENCİ

UZAKTAN EĞİTİMLE YKS'YE HAZIRLIYORLAR, DİL ÖĞRETİYORLAR

12 BRANŞTA DA 750 KİŞİYE UZAKTAN EĞİTİM

NNYÜ’DE 2020-2021 AKADEMİK YILI AÇILIŞ ETKİNLİĞİ

SALGIN SEBEBİYLE ONLİNE OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AYDIN KALKAN OKULLARLA İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

“OKULLAR SOKAKTAN, PARKLARDAN DAHA GÜVENLİ”

KADEMELİ EĞİTİMDE 2,3,4, 8 VE 12.SINIF ÖĞRENCİLERİ DE OKULLARINA KAVUŞTU

ÖĞRENCİLER 2 GRUP HALİNDE OKULLARINDA YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM EDECEK

‘GELECEĞE NEFES’

OKUL MÜDÜRÜ GELECEĞE NEFES OLMAK İÇİN FİDAN DİKTİ, CAN SUYU VERDİ

BİLGENESİL OKULLARI YENİ DÖNEME HAZIR

DÖNGEL, “COVİD 19’A KARŞI TÜM ÖNEMLER ALINDI”

URAP ARAŞTIRMA LABORATUVARI’NIN 2020-2021 ÜNİVERSİTE SIRALAMALARI AÇIKLANDI

AGÜ, AKADEMİK PERFORMANSTA 4’ÜNCÜ SIRADA

TALAS’TAKİ OKULLARDA ‘YÜZYÜZE EĞİTİM’ TEMİZLİĞİ

EĞİTİM İÇİN ÇOCUKLAR BEKLENİYOR

BAŞKAN KALKAN ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERE BİLGİSAYAR KONUSUNDA KONUŞTU

“ÖĞRENCİLERE VE ÖĞRETMENLERE BİLGİSAYAR ALIMINDA VERGİ İNDİRİMİ YAPILMALI”

BÜYÜKŞEHİR, SANAT VE MESLEKİ EĞİTİMDE DE ‘ONLİNE’

KAYMEK UZEM 12 BRANŞTA ONLİNE DERS BAŞLATACAK

KAYÜ SEYRANİ MYO PEYZAJ ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

ÜNİVERSİTE BAHÇESİ’NE BÜYÜKŞEHİR DOKUNUŞU

EĞİTİM BİR SEN ŞUBE BŞK. KALKAN İDARECİLERİN SORUŞTURMA OLAYINA TEPKİ GÖSTERDİ

“ÇALIŞAN İNSANLARI RAHAT BIRAKIN”

Anahtar Kelimeler: ULUBAŞ' HAYIR BİRDEN
Gürkan Ofis Mobilyaları

ULUBAŞ'TAN İKİ HAYIR BİRDEN

ANAOKUL VE ORTAOKUL YAPILACAK

Hayırsever Osman Ulubaş’ın  Beşparmak Mahallesine yaptıracağı ortaokul ve anaokulunun temel atma programı Vali Şehmus Günaydın’ın katıldığı tören ile gerçekleştirildi.

Hayırsever Osman Ulubaş’ın  Beşparmak Mahallesine yaptıracağı ortaokul ve anaokulunun temel atmatörenine Vali Şehmus Günaydın, Garnizon Komutanı Ercan Teke,İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Savruk, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Büyükşehir Belediye eski Başkanı Mustafa Çelik, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, hayırsever Osman Ulubaş ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, hayırsever Osman Ulubaş’ın adının yaşayacağı yedinci ve sekizinci okulun temelini attıklarının altını çizerken şunları kaydetti.“Demokrasiye sahip çıkacak olan çocuklarımızı yetiştirecek olan bu ilim ve irfan yuvasının temel atma töreninde beraber olmaktan dolayı ben çok gururluyum ve mutluyum. Bugün yine ülkemizde herhalde bir ilk gerçekleşiyor. Adına bu kadar sayıda okul yapılan büyüğümüz Osman Ulubaş’ın adıyla yaşayacak olan yedinci ve sekizinci okulumuzun temelini atıyoruz. Osman Ulubaş Ortaokulu ancak bunun yanında Osman Ulubaş Anaokulu da bunun yanında yükselecek. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise konuşmasında Kayseri’nin birçok güzelliğinin yanında hayırseverliği ile anılan bir şehir olduğuna dikkat çektiği konuşmasında  “Şehrimizin birçok güzelliğinin yanında hayırseverliği ile anılan bir şehir. Bu işte de en önde giden isimlerden bir tanesi kıymetli büyüğümüz Osman Ulubaş amcamız. Allah hayrını kabul etsin, bereketini artırsın. Bugün burada kendi ismiyle yedinci ve sekizinci okulun temelini atıyoruz. Osman amca nasip ederse inşallah bir düzine okul yapacaktır. Özelikle sayın Valimizin tekli eğitime geçme istemesi noktasında destekleri yadsınamaz. Şehrimizi tekli eğitime geçme noktasında şehrimizin her köşesinde büyük bir gayret ve çabası var. Önümüzdeki günlerde yine hayırseverlerimizin katkısıyla Uğurevler mahallesinde bir okulumuzun daha temelini atacağız.  Ben kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Şehmus Günaydın ise konuşmasında yaptıkları çalışmalar sayesinde 2023 yılında Kayseri’yi tekli eğitime geçme noktasında hazır hale getireceklerini ifade ederken şunları kaydetti. “Bugün gerçekten hepimiz için sevinçli bir gün. Kayseri eğitimi, ülkemiz eğitimi açısından önemli bir gün. Bir hayırsever düşünün ki ömrünü bu işlere adamış. Düşünün ki bir okul bitme aşamasına geldiğinde hemen yeni bir okulun yapımına başlamak için belediyelerimizle ve bizlerle temasa geçip bana hemen bir yer bulun, yeni bir okulun temelini atacağım diyen bir hayırsever. Allah razı olsun, Osman amcamızın yaptığını ülkemizde yapan çok az hayırsever var. Bu yaptığı hayırların örnek teşkil etmesini diliyorum. 2023 yılında Kayseri’yi tekli eğitime geçme noktasında hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Arsa konusunda belediyelerimiz çalışıyor. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz çalışıyor. Arsa sorununu çözdükten sonra 2021-2022 yılında inşallah hedeflerimizin %80’nini gerçekleştirmiş olacağız. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen dua sonrası törene katılan protokol mensuplarının butonlara basması ile Osman Ulubaş Ortaokulu ve Anaokulu’nun temel atma çalışmaları başlarken, okulların 2021 Haziran ayında tamamlanacağı öğrenildi.               


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ