ULUSLARARASI FUAR VE KONGRE MERKEZİ,
TİCARETİN ADRESİ
Tarih: 4.1.2019 17:17:03/ 715okunma / 0yorum

Başta ilimiz olmak üzere civar iller için önem arz eden ve bölgemize önemli bir canlılık getirecek ve Kayseri OSB himayesinde yapımına devam edilen Kayseri Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi inşaatında ilk bölümün sonuna gelindi.

Kayseri OSB tarafından yapımı devam eden Kayseri Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi inşaatı tamamlanacağı günü bekliyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Mart 2019´da hizmete sunmaya hazırlandıkları fuar ve kongre merkezinin 18.000 m2´lik ilk etap bölümünün tamamlanmasıyla ilimizin ticaret potansiyeline katkı vereceğini belirtti.

Toplamda 30.000 m2 kapalı alan olarak tasarlanan ve yapımına 18.000m2´lik ilk etap ile başlanan fuar inşaatı hakkında açıklamalarda bulunan Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan şunları söyledi: “Mart 2019´da hizmete sunmayı planladığımız fuar ve kongre merkezi birinci etap 18.000 m2 kapalı alana tamamlanmasıyla ilimizin ticaret potansiyeline çok şey katacaktır. İkinci hol olarak planlanan ilave 12.000 m2 fuar holünün inşaatının temeli 2019 yılı başında atılacaktır.

Kayseri Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi İkinci hol inşaatı için 11.572.600 TL Orta Anadolu Kalkınma Ajansı´ndan (ORAN) destek alınmıştır. OSB tarihinde ilk kez OSB Yönetimi tarafından yürütmekte olduğumuz muhtelif projeler için devlet hibe ve teşviklerinden büyük ölçüde katkılar sağlanmış olup, bundan sonra ki projelerde de ilgili desteklerden yararlanılacaktır.

Kayseri tarihinde hep ticareti ile anılmış, Ticareti başarıları ile tüm dünyada bilinir hale gelmiştir. Geçmişinde Yabanlu Pazarı gibi dünyanın ilk uluslararası fuarını barındıran şehrimize, bu fuar alını kazandırmak boynumuzun borcudur. Günümüzde tüm sektörlerde yaşadığımız gelişmeler ve pazarda meydana gelen yeni oluşumlar rekabetin yoğun bir şekilde yaşadığı ortam doğurmuştur.

Bugün artık sadece kaliteli mal üretip pazara sürmek başarı elde etmek ve satış yapabilmek için yeterli görülmemektedir. Çünkü günümüz koşullarında tüketiciler aynı malın değişik fiyat kalite ve biçimleri ile karşılaşabilmekte ve ihtiyacı olan mal ya da hizmetin değişik alternatifler arasından seçme şansına sahip olmaktadır. Artık tüketicilerin zihninde fark ve değer yaratabilen işletmeler pazardaki paylarını koruyabilmekte ve ilerleme kaydedebilmektedir. Bu noktada firmaların yürüttükleri pazarlama ve tanıtım aktivitelerinin çok önemli bir rolü bulunmaktadır. Böylesi bir pazar ortamında da ticari fuarlar, firmalara oldukça önemli avantajlar sunmakta ve hem pazarlama hem de tanıtım aktivitelerini bir arada yürütmelerine olanak sağlamaktadır. Fuar organizasyonları sadece organizatör firmalar ya da katılımcı firmalar açısından değil, aynı zamanda düzenlendikleri kent, bölge hatta ülkeler için olumlu sonuçlar doğurmakta, yöre halkının sosyal ve kültürel gelişimlerine önemli katkılarda bulunmaktadırlar. Fuar Merkezi´nin tamamlanabilmesi için yoğun tempoyla çalışan ekiplerimize teşekkür ediyorum. “ dedi.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: ULUSLARARASI FUAR KONGRE MERKEZİ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
26 Mart 2019 Salı
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL