UMUT VE BARIŞIN SERGİSİ
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK, Anadolu´nun en büyük sergisini bu yıl “Umut ve Barış” temasıyla Kayseri Dünya Ticaret Merkezi´nde açtı.
Tarih: 19.5.2017 17:40:37/ 803okunma / 0yorum

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK, Anadolu´nun en büyük sergisini bu yıl “Umut ve Barış” temasıyla Kayseri Dünya Ticaret Merkezi´nde açtı. Sergide bu yıl 4 bin 600 eser yer alıyor. Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, KAYMEK ve Genç KAYMEK´in 15 binin üzerinde insana hizmet verdiğini söyledi.
KAYMEK´in Geleneksel büyük yılsonu sergisinin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve eşi İkbal Çelik´in yanı sıra Vali Süleyman Kamçı´nın eşi Ayşe Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke´nin eşi Sevil Teke, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, bürokratlar, vatandaşlar, KAYMEK eğitmenleri ve kursiyerler katıldı.
Serginin açılışında konuşan KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları Müdiresi Mürşide Gonca Aslan, sergiye adını verdikleri umut ve barışın daim olması temennisinde bulundu.
Açılışta kursiyerler adına konuşmayı 78 yaşındaki İsmail Karaca yaptı. Osmanlı Türkçesi, Dekoratif Ahşap Süsleme, Butik Pastacılık ve Ebru Kurslarını başarıyla bitiren ve halen Hüsn-i Hat kursu öğrencisi olan İsmail Karaca gençlere seslenerek, “Sokakta boş vakit geçirmeyin, herhangi bir kursa girerek bir diploma alın” ifadelerini kullandı.


“KAYMEK EN ÖNEMLİ YATIRIMCI KURULUŞLARIMIZDAN BİRİ”
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasına başlamadan önce 78 yaşındaki öğrenme azmi bitmeyen İsmail Karaca´yı tebrik etti. Anadolu´da bir marka haline gelen KAYMEK´in Büyükşehir Belediyesi´nin en önemli yatırımcı kuruluşlarından birisi olduğunu ifade eden Başkan Çelik, “KAYMEK, Yatırım denince ilk akla gelen yol, kaldırım, tesis ya da alt yapı gibi işleri yapmıyor; ama bunlardan çok daha önemli olan insana yatırım yapıyor. Bugün itibarıyla 14 kurs merkezimizde ve 85 branşta 7 bin 800 kursiyere hizmet veren KAYMEK hemen her alanda insan kalitemizin artması için gayret gösteriyor. İlimizde bulunan yabancılar için Türkçe kursları, hemşehrilerimiz için de dünyanın en çok kullanılan dilleri olan İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça gibi dillerin kurslarını veriyor. Bir taraftan Hasta ve Yaşlı Refakatçiliği, Butik Pastacılık, Yönetici Asistanlığı gibi kurslarla insanlarımızı meslek sahibi yaparak istihdama katkı sağlarken, diğer taraftan da İş Hayatında İletişim, Grup İletişimi, İş Organizasyonu gibi kurslarla iş hayatının işçi ve işveren açısından çok daha sağlıklı yürümesine vesile oluyor. Bir taraftan İşaret Dili gibi kurslarla dezavantajlı bireylerimizin halinden anlayan insan sayısını artıran KAYMEK, bir taraftan da Girişimcilik gibi kurslarla işveren sayısının artmasını sağlıyor. Bir taraftan Bilgisayar Programları, İnternet Programcılığı gibi kurslarla çağı yakalamamızı sağlayan KAYMEK, diğer taraftan Ebru, Hüsn-i Hat, Filografi gibi daha pek çok kursla geçmişimizi yaşatıyor. Bu kurslarımız sadece kent merkezinde değil yaptığımız kadın ve gençlik merkezleri sayesinde ilçelerde de veriliyor. Görüldüğü gibi KAYMEK, dünü de yaşatıyor, bugünü de. Görüldüğü gibi KAYMEK, insanlarımızı geçmişten koparmadan geleceğe hazırlıyor. Görüldüğü gibi KAYMEK, geçmişten bugüne geniş bir zaman diliminden bizlere ulaşan zanaatların zarif ürünlerini ortaya koyuyor. Ayrıca KAYMEK bünyemizde Genç KAYMEK´lerimiz var. Genç KAYMEK´lerimizde de 10 ayrı tesisimizde 7 bin 800 öğrenciye hizmet veriyoruz” dedi.


“SERGİDE BİNLERCE İNSANIN EMEĞİ VAR”
Sergide 4 bin 600 eserin yer almasının altını da çizen Başkan Mustafa Çelik sözlerini şöyle sürdürdü: “4 bin 600 eserin hepsi birbirinden güzel hepsi birbirinden özel. Dünyada eşi benzeri olmadığı için de bana göre şaheser. Bu rakam bir sergi için olağanüstü denilebilecek bir rakamdır ve bu anlamda Türkiye´nin en büyük sergilerinden birisidir. Bu rakam aynı zamanda bu sergide ne kadar çok insanın emeğinin olduğunun da göstergesidir. Üzerine emek sinmiş her eser bizim için özeldir. Emek veren, katkı sunan tüm idarecilerimize, eğitmenlerimize ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizi, kent merkezinin yanı sıra kadın ve gençlik merkezlerimiz vasıtasıyla ilçelerimizde de başlattığımız KAYMEK kurslarımızdan yararlanmaya davet ediyorum.”
KAYMEK´in bu yılki bütçesinin 25 milyon TL olduğunu ifade eden ve insana yatırım için büyük bütçeler ayırdıklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “KAYMEK´ler sayesinde bir gencimizin geleceğini, dağılacak bir aileyi, psikolojik bunalıma girmiş bir kişiyi kurtarabiliyorsak bu bize yeter. Sizlerin duasını alabiliyorsak da bu her şeye yeter. Rabbim ömür verdikçe sizlerin duasını almak için gece gündüz hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, konuşmaların ardından bir grup kursiyere sertifikalarını verdi. Daha sonra İl Müftüsü Şahin Güven´in dualarıyla Büyük KAYMEK Sergisi´nin açılışı yapıldı. Açılışın ardından davetliler birbirinden güzel eserlerin yer aldığı sergiyi gezdiler.
Video Tarihi: 19.5.2017 17:40:37
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: UMUT BARIŞIN SERGİSİ
KAYSERİ TEK SES OLDU!
KAYSERİ TEK SES OLDU!
İŞGALCİ İSRAİL HÜKÜMETİ VE TRAMP´I LANTELEDİ…
PAZARÖREN BESİ ÇİFTLİĞİ VE ÇİFTÇİ EĞİTİM MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI…
PAZARÖREN BESİ ÇİFTLİĞİ VE ÇİFTÇİ EĞİTİM MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI…
BAKAN ÖZHASEKİ, “BU KADAR KÖTÜLÜK YAPTIKLARI ÜLKE NASIL BÜYÜYOR AKILLARI ALMIYOR“
TALAS MEDİNE SAMİ ELMACIOĞLU CAMİİ TÖRENLE İBADETE AÇILDI…
TALAS MEDİNE SAMİ ELMACIOĞLU CAMİİ TÖRENLE İBADETE AÇILDI…
BAKAN ÖZHASEKİ: "BAŞARILI OLAMADIKLARI TEK ÜLKE TÜRKİYE"
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
2018 YILI BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ…
ESKİ KOMANDOLAR KAYSERİ ŞEHİTLERİNİ ANDI
ESKİ KOMANDOLAR KAYSERİ ŞEHİTLERİNİ ANDI
Kayseri gazisi Hakan Şimşekyakar: “Ufak tefek şeylerle yıkılmayarak, kanımızın son damlasına kadar vatanımızı koruyacağız"
GÖÇ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ
GÖÇ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ
BAŞKAN ÇELİK : “TÜRKİYE´NİN GÖNLÜ DÜNYADAN BÜYÜK”
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,
ASKON´UN ‘BİZ BİZE´ TOPLANTISINA KONUK OLDU…
ERCİYES KAYAK MERKEZİ ARAPLARA TANITILDI
ERCİYES KAYAK MERKEZİ ARAPLARA TANITILDI
ARABİSTAN´DAN ERCİYES´E UÇAK MÜJDESİ
BAŞKAN ÇELİK: “HAFTA SONU YOĞUN GEÇECEK”
BAŞKAN ÇELİK: “HAFTA SONU YOĞUN GEÇECEK”
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, hafta sonu yapılacak etkinliklerle ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.
“HER ZAMAN ZULÜM GÖRENİN YANINDA OLDUK”
“HER ZAMAN ZULÜM GÖRENİN YANINDA OLDUK”
BAŞKAN ÇELİK, DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ VESİLESİYLE BİR AÇIKLAMA YAPTI.
HAYIRSEVER ŞEHRİN HAYIRSEVER BÜYÜKŞEHİR´İ
HAYIRSEVER ŞEHRİN HAYIRSEVER BÜYÜKŞEHİR´İ
VALİ KAMÇI: “2018 OKUL YAPIMI KONUSUNDA SEFERBERLİK YILI OLACAK”
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,
ERCİYES DAĞI´NDAKİ ESNAFI ZİYARET ETTİ...
KAYMESKOM YÖNETİMİ
KAYMESKOM YÖNETİMİ
MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ´I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ…
KOCASİNAN´IN ‘KÜÇÜK DOSTLAR AMBULANS´INA
KOCASİNAN´IN ‘KÜÇÜK DOSTLAR AMBULANS´INA
VATANDAŞTAN TAM NOT
BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ´IN ENİŞTESİ
BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ´IN ENİŞTESİ
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI …
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
17 Aralık 2017 Pazar
Bugün
Parçalı bulutlu
12 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
11 °C
2 °C
Salı
Sağanak
9 °C
3 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL