UMUT VE BARIŞIN SERGİSİ
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK, Anadolu´nun en büyük sergisini bu yıl “Umut ve Barış” temasıyla Kayseri Dünya Ticaret Merkezi´nde açtı.
Tarih: 19.5.2017 17:40:37/ 659okunma / 0yorum

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK, Anadolu´nun en büyük sergisini bu yıl “Umut ve Barış” temasıyla Kayseri Dünya Ticaret Merkezi´nde açtı. Sergide bu yıl 4 bin 600 eser yer alıyor. Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, KAYMEK ve Genç KAYMEK´in 15 binin üzerinde insana hizmet verdiğini söyledi.
KAYMEK´in Geleneksel büyük yılsonu sergisinin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve eşi İkbal Çelik´in yanı sıra Vali Süleyman Kamçı´nın eşi Ayşe Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke´nin eşi Sevil Teke, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, bürokratlar, vatandaşlar, KAYMEK eğitmenleri ve kursiyerler katıldı.
Serginin açılışında konuşan KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları Müdiresi Mürşide Gonca Aslan, sergiye adını verdikleri umut ve barışın daim olması temennisinde bulundu.
Açılışta kursiyerler adına konuşmayı 78 yaşındaki İsmail Karaca yaptı. Osmanlı Türkçesi, Dekoratif Ahşap Süsleme, Butik Pastacılık ve Ebru Kurslarını başarıyla bitiren ve halen Hüsn-i Hat kursu öğrencisi olan İsmail Karaca gençlere seslenerek, “Sokakta boş vakit geçirmeyin, herhangi bir kursa girerek bir diploma alın” ifadelerini kullandı.


“KAYMEK EN ÖNEMLİ YATIRIMCI KURULUŞLARIMIZDAN BİRİ”
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasına başlamadan önce 78 yaşındaki öğrenme azmi bitmeyen İsmail Karaca´yı tebrik etti. Anadolu´da bir marka haline gelen KAYMEK´in Büyükşehir Belediyesi´nin en önemli yatırımcı kuruluşlarından birisi olduğunu ifade eden Başkan Çelik, “KAYMEK, Yatırım denince ilk akla gelen yol, kaldırım, tesis ya da alt yapı gibi işleri yapmıyor; ama bunlardan çok daha önemli olan insana yatırım yapıyor. Bugün itibarıyla 14 kurs merkezimizde ve 85 branşta 7 bin 800 kursiyere hizmet veren KAYMEK hemen her alanda insan kalitemizin artması için gayret gösteriyor. İlimizde bulunan yabancılar için Türkçe kursları, hemşehrilerimiz için de dünyanın en çok kullanılan dilleri olan İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça gibi dillerin kurslarını veriyor. Bir taraftan Hasta ve Yaşlı Refakatçiliği, Butik Pastacılık, Yönetici Asistanlığı gibi kurslarla insanlarımızı meslek sahibi yaparak istihdama katkı sağlarken, diğer taraftan da İş Hayatında İletişim, Grup İletişimi, İş Organizasyonu gibi kurslarla iş hayatının işçi ve işveren açısından çok daha sağlıklı yürümesine vesile oluyor. Bir taraftan İşaret Dili gibi kurslarla dezavantajlı bireylerimizin halinden anlayan insan sayısını artıran KAYMEK, bir taraftan da Girişimcilik gibi kurslarla işveren sayısının artmasını sağlıyor. Bir taraftan Bilgisayar Programları, İnternet Programcılığı gibi kurslarla çağı yakalamamızı sağlayan KAYMEK, diğer taraftan Ebru, Hüsn-i Hat, Filografi gibi daha pek çok kursla geçmişimizi yaşatıyor. Bu kurslarımız sadece kent merkezinde değil yaptığımız kadın ve gençlik merkezleri sayesinde ilçelerde de veriliyor. Görüldüğü gibi KAYMEK, dünü de yaşatıyor, bugünü de. Görüldüğü gibi KAYMEK, insanlarımızı geçmişten koparmadan geleceğe hazırlıyor. Görüldüğü gibi KAYMEK, geçmişten bugüne geniş bir zaman diliminden bizlere ulaşan zanaatların zarif ürünlerini ortaya koyuyor. Ayrıca KAYMEK bünyemizde Genç KAYMEK´lerimiz var. Genç KAYMEK´lerimizde de 10 ayrı tesisimizde 7 bin 800 öğrenciye hizmet veriyoruz” dedi.


“SERGİDE BİNLERCE İNSANIN EMEĞİ VAR”
Sergide 4 bin 600 eserin yer almasının altını da çizen Başkan Mustafa Çelik sözlerini şöyle sürdürdü: “4 bin 600 eserin hepsi birbirinden güzel hepsi birbirinden özel. Dünyada eşi benzeri olmadığı için de bana göre şaheser. Bu rakam bir sergi için olağanüstü denilebilecek bir rakamdır ve bu anlamda Türkiye´nin en büyük sergilerinden birisidir. Bu rakam aynı zamanda bu sergide ne kadar çok insanın emeğinin olduğunun da göstergesidir. Üzerine emek sinmiş her eser bizim için özeldir. Emek veren, katkı sunan tüm idarecilerimize, eğitmenlerimize ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizi, kent merkezinin yanı sıra kadın ve gençlik merkezlerimiz vasıtasıyla ilçelerimizde de başlattığımız KAYMEK kurslarımızdan yararlanmaya davet ediyorum.”
KAYMEK´in bu yılki bütçesinin 25 milyon TL olduğunu ifade eden ve insana yatırım için büyük bütçeler ayırdıklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “KAYMEK´ler sayesinde bir gencimizin geleceğini, dağılacak bir aileyi, psikolojik bunalıma girmiş bir kişiyi kurtarabiliyorsak bu bize yeter. Sizlerin duasını alabiliyorsak da bu her şeye yeter. Rabbim ömür verdikçe sizlerin duasını almak için gece gündüz hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, konuşmaların ardından bir grup kursiyere sertifikalarını verdi. Daha sonra İl Müftüsü Şahin Güven´in dualarıyla Büyük KAYMEK Sergisi´nin açılışı yapıldı. Açılışın ardından davetliler birbirinden güzel eserlerin yer aldığı sergiyi gezdiler.


Video Tarihi: 19.5.2017 17:40:37

Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: UMUT BARIŞIN SERGİSİ
BAKAN EROĞLU:
BAKAN EROĞLU:
“KAYSERİLİ ÇİFTÇİLERİN CEBİNE YILDA 450 MİLYON TL PARA GİRECEK”
FUZULİ KATLI KAVŞAĞI´NIN
FUZULİ KATLI KAVŞAĞI´NIN
TEMELİ ATILDI
KOCASİNAN´IN
KOCASİNAN´IN
YAMULA PATLICAN FESTİVALİ TAMAMLANDI ...
200 MİLYONLUK PROJENİN
200 MİLYONLUK PROJENİN
TEMELİ ATILDI
ERCİYES´TE
ERCİYES´TE
SEVGİ KAMPI
ÖZKAYA AİLESİNİN
ÖZKAYA AİLESİNİN
MUTLU GÜNÜ
MERSİN MUHTARLARINDAN
MERSİN MUHTARLARINDAN
BAŞKAN CABBAR´A ZİYARET
KAYSERİNİN TEK DOĞA , ÇOCUK , AİLE TEMALI PROJESİ
KAYSERİNİN TEK DOĞA , ÇOCUK , AİLE TEMALI PROJESİ
ARVEN FLORA…
ÇİFTE  BAKAN,
ÇİFTE BAKAN,
749 MİLYONLUK 6 TESİSİN TEMELİNİ ATACAK …
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İLE DASK´TAN
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İLE DASK´TAN
İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ …
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ,
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ,
"İnsan eliyle yapılanlar etrafa baktığımızda yürek kaldırıyor, doğru bir yapılaşma değil, doğru bir planlama değil, belediye başkanımızın işi zor epeyce uğraşması lazım"
BAŞKAN ÇELİK,
BAŞKAN ÇELİK,
KAYSERİ´Yİ GELECEĞE TAŞIYACAK PROJE ALANINI İNCELEDİ …
BÜYÜKŞEHİR SAĞLIK VE EĞİTİMDE YENİ ATILIMLAR YAPACAK
BÜYÜKŞEHİR SAĞLIK VE EĞİTİMDE YENİ ATILIMLAR YAPACAK
Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı meclis toplantısının üçüncü bileşimini yaptı. Toplantıda şehrin doğusuna yapılacak olan yeni hastane ve tam gün eğitim ihtiyacı için, yapılacak yeni okullar için önemli kararlar aldı.
KESİNTİSİZ TRAFİK İÇİN ALT GEÇİT ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
KESİNTİSİZ TRAFİK İÇİN ALT GEÇİT ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
Büyükşehir Belediyesi, Kocasinan Bulvarı´ndaki trafiği kesintisiz hale getirmek için yaptığı köprülü kavşaklardan sonra alt geçitlere de başlıyor.
BÜYÜKŞEHİR´DEN İNCESU´YA BİR YATIRIM DAHA
BÜYÜKŞEHİR´DEN İNCESU´YA BİR YATIRIM DAHA
Büyükşehir Belediyesi tarafından İncesu´da 26 Mayıs´ta temeli atılan kesimhane, üç ay geçmeden tamamlanarak hizmete sunuldu.
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
21 Ağustos 2017 Pazartesi
Bugün
Güneşli
33 °C
16 °C
Salı
Güneşli
29 °C
15 °C
Çarşamba
Güneşli
27 °C
15 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-6/16/1033434095171.jpg

KANALIMIZA ABONE OL