UMUT VE BARIŞIN SERGİSİ
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK, Anadolu´nun en büyük sergisini bu yıl “Umut ve Barış” temasıyla Kayseri Dünya Ticaret Merkezi´nde açtı.
Tarih: 19.5.2017 17:40:37/ 745okunma / 0yorum

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK, Anadolu´nun en büyük sergisini bu yıl “Umut ve Barış” temasıyla Kayseri Dünya Ticaret Merkezi´nde açtı. Sergide bu yıl 4 bin 600 eser yer alıyor. Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, KAYMEK ve Genç KAYMEK´in 15 binin üzerinde insana hizmet verdiğini söyledi.
KAYMEK´in Geleneksel büyük yılsonu sergisinin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve eşi İkbal Çelik´in yanı sıra Vali Süleyman Kamçı´nın eşi Ayşe Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke´nin eşi Sevil Teke, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, bürokratlar, vatandaşlar, KAYMEK eğitmenleri ve kursiyerler katıldı.
Serginin açılışında konuşan KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları Müdiresi Mürşide Gonca Aslan, sergiye adını verdikleri umut ve barışın daim olması temennisinde bulundu.
Açılışta kursiyerler adına konuşmayı 78 yaşındaki İsmail Karaca yaptı. Osmanlı Türkçesi, Dekoratif Ahşap Süsleme, Butik Pastacılık ve Ebru Kurslarını başarıyla bitiren ve halen Hüsn-i Hat kursu öğrencisi olan İsmail Karaca gençlere seslenerek, “Sokakta boş vakit geçirmeyin, herhangi bir kursa girerek bir diploma alın” ifadelerini kullandı.


“KAYMEK EN ÖNEMLİ YATIRIMCI KURULUŞLARIMIZDAN BİRİ”
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasına başlamadan önce 78 yaşındaki öğrenme azmi bitmeyen İsmail Karaca´yı tebrik etti. Anadolu´da bir marka haline gelen KAYMEK´in Büyükşehir Belediyesi´nin en önemli yatırımcı kuruluşlarından birisi olduğunu ifade eden Başkan Çelik, “KAYMEK, Yatırım denince ilk akla gelen yol, kaldırım, tesis ya da alt yapı gibi işleri yapmıyor; ama bunlardan çok daha önemli olan insana yatırım yapıyor. Bugün itibarıyla 14 kurs merkezimizde ve 85 branşta 7 bin 800 kursiyere hizmet veren KAYMEK hemen her alanda insan kalitemizin artması için gayret gösteriyor. İlimizde bulunan yabancılar için Türkçe kursları, hemşehrilerimiz için de dünyanın en çok kullanılan dilleri olan İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça gibi dillerin kurslarını veriyor. Bir taraftan Hasta ve Yaşlı Refakatçiliği, Butik Pastacılık, Yönetici Asistanlığı gibi kurslarla insanlarımızı meslek sahibi yaparak istihdama katkı sağlarken, diğer taraftan da İş Hayatında İletişim, Grup İletişimi, İş Organizasyonu gibi kurslarla iş hayatının işçi ve işveren açısından çok daha sağlıklı yürümesine vesile oluyor. Bir taraftan İşaret Dili gibi kurslarla dezavantajlı bireylerimizin halinden anlayan insan sayısını artıran KAYMEK, bir taraftan da Girişimcilik gibi kurslarla işveren sayısının artmasını sağlıyor. Bir taraftan Bilgisayar Programları, İnternet Programcılığı gibi kurslarla çağı yakalamamızı sağlayan KAYMEK, diğer taraftan Ebru, Hüsn-i Hat, Filografi gibi daha pek çok kursla geçmişimizi yaşatıyor. Bu kurslarımız sadece kent merkezinde değil yaptığımız kadın ve gençlik merkezleri sayesinde ilçelerde de veriliyor. Görüldüğü gibi KAYMEK, dünü de yaşatıyor, bugünü de. Görüldüğü gibi KAYMEK, insanlarımızı geçmişten koparmadan geleceğe hazırlıyor. Görüldüğü gibi KAYMEK, geçmişten bugüne geniş bir zaman diliminden bizlere ulaşan zanaatların zarif ürünlerini ortaya koyuyor. Ayrıca KAYMEK bünyemizde Genç KAYMEK´lerimiz var. Genç KAYMEK´lerimizde de 10 ayrı tesisimizde 7 bin 800 öğrenciye hizmet veriyoruz” dedi.


“SERGİDE BİNLERCE İNSANIN EMEĞİ VAR”
Sergide 4 bin 600 eserin yer almasının altını da çizen Başkan Mustafa Çelik sözlerini şöyle sürdürdü: “4 bin 600 eserin hepsi birbirinden güzel hepsi birbirinden özel. Dünyada eşi benzeri olmadığı için de bana göre şaheser. Bu rakam bir sergi için olağanüstü denilebilecek bir rakamdır ve bu anlamda Türkiye´nin en büyük sergilerinden birisidir. Bu rakam aynı zamanda bu sergide ne kadar çok insanın emeğinin olduğunun da göstergesidir. Üzerine emek sinmiş her eser bizim için özeldir. Emek veren, katkı sunan tüm idarecilerimize, eğitmenlerimize ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizi, kent merkezinin yanı sıra kadın ve gençlik merkezlerimiz vasıtasıyla ilçelerimizde de başlattığımız KAYMEK kurslarımızdan yararlanmaya davet ediyorum.”
KAYMEK´in bu yılki bütçesinin 25 milyon TL olduğunu ifade eden ve insana yatırım için büyük bütçeler ayırdıklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “KAYMEK´ler sayesinde bir gencimizin geleceğini, dağılacak bir aileyi, psikolojik bunalıma girmiş bir kişiyi kurtarabiliyorsak bu bize yeter. Sizlerin duasını alabiliyorsak da bu her şeye yeter. Rabbim ömür verdikçe sizlerin duasını almak için gece gündüz hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, konuşmaların ardından bir grup kursiyere sertifikalarını verdi. Daha sonra İl Müftüsü Şahin Güven´in dualarıyla Büyük KAYMEK Sergisi´nin açılışı yapıldı. Açılışın ardından davetliler birbirinden güzel eserlerin yer aldığı sergiyi gezdiler.


Video Tarihi: 19.5.2017 17:40:37

Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: UMUT BARIŞIN SERGİSİ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANI ÖZGÖNCÜ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANI ÖZGÖNCÜ
KİTAP FUARI´NI HİÇ KİMSENİN PROVOKE ETMEYE HAKKININ OLMADIGINI SÖYLEDİ
DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİ
DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİ
KALDIRIMDA YÜRÜYEN ÇOCUKLARI EZDİ
PROF. DR. CANAN KARATAY,
PROF. DR. CANAN KARATAY,
"EN SAĞLIKLI YİYECEK PASTIRMA ”
KİTAP FUARI´NDAN YAZARLARDA MEMNUN, OKUYUCULARDA
KİTAP FUARI´NDAN YAZARLARDA MEMNUN, OKUYUCULARDA
Büyükşehir Belediyesi´nin en önemli kültür hizmetlerinden olan 1. Kayseri Kitap Fuarı, ünlü yazarların katılımıyla devam ediyor. Fuarın yedinci gününe Aşkım Kapışmak, Mehmet Ali Bulut ve Şermin Yaşar gibi önemli yazarlar katıldı.
MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ,
MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ,
"MUHTARLAR BİZİM GÖNÜL ELÇİMİZ, MAHALLELİ İLE GÖNÜL KÖPRÜMÜZ "
BAKAN ÖZHASEKİ, KOCASİNAN BELEDİYESİ´NDE
BAKAN ÖZHASEKİ, KOCASİNAN BELEDİYESİ´NDE
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kocasinan Belediyesini ziyaret ederek hem Çözüm Merkezi´nin işleyişi hakkında bilgi edindi hem de Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ile birlikte 116 mahalle muhtarıyla bir araya geldi.
BAKAN ÖZHASEKİ,
BAKAN ÖZHASEKİ,
“BÜTÜN ŞEHİRLERİ 7/24 İZLİYORUZ ”
BAKAN ÖZHASEKİ,
BAKAN ÖZHASEKİ,
“KAYYUM BELEDİYELERİNİN BÜTÇESİ DEVLETTEN ”
PLANLI GELİŞMENİN ÖRNEĞİ KAYSERİ
PLANLI GELİŞMENİN ÖRNEĞİ KAYSERİ
BAŞKAN ÇELİK, TURKUVAZ MEDYA GRUBU´NUN DÜZENLEDİĞİ İNŞAAT KURULTAYI´NA KATILDI...
BAŞKAN PALANCIOĞLU, AVRUPA KONSEYİ´NDE TÜRKİYE´NİN SESİ OLDU
BAŞKAN PALANCIOĞLU, AVRUPA KONSEYİ´NDE TÜRKİYE´NİN SESİ OLDU
Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kayseri´den Türkiye´yi temsilen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Genel Kurulu´na katıldı.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN DÜZENLEDİĞİ 1. KAYSERİ KİTAP FUARI
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN DÜZENLEDİĞİ 1. KAYSERİ KİTAP FUARI
BİRBİRİNDEN ÜNLÜ YAZARLARIN KATILIMIYLA DEVAM EDİYOR ...
BAŞKAN ÇELİK, MUHTARLAR GÜNÜ´NDE MUHTARLARLA GÖRÜŞTÜ
BAŞKAN ÇELİK, MUHTARLAR GÜNÜ´NDE MUHTARLARLA GÖRÜŞTÜ
Başkan Çelik, muhtarlardan gelen talepleri her zaman dikkate aldıklarını kaydetti.
TÜRK DÜNYASI 3. GAZETECİLER ŞURASI KAZAKİSTAN´DA YAPILACAK
TÜRK DÜNYASI 3. GAZETECİLER ŞURASI KAZAKİSTAN´DA YAPILACAK
Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı, “Türk Dünyası 3. Gazeteciler Şurası”nı, bu yıl Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanını taşıyan Kazakistan´ın Türkistan şehrinde gerçekleştiriyor. Şura´ya Kayseri´den Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Veli Altınkaya ve Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ da katılacak.
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,
“YATIRIMLAR SAYESİNDE KOCASİNAN DAHA DA BÜYÜYOR "
BİLİM MERKEZİ´NDE YENİ ATÖLYELER
BİLİM MERKEZİ´NDE YENİ ATÖLYELER
Bilimsel bilgiyi geniş toplum kitlelerine aktarmak hedefini ilke edinen ve Anadolu´nun en kapsamlı bilim merkezi olan Kayseri Bilim Merkezi´nde yeni dönem atölye çalışmaları bu hafta sonundan itibaren başlıyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
22 Ekim 2017 Pazar
Bugün
Güneşli
22 °C
0 °C
Pazartesi
Güneşli
22 °C
2 °C
Salı
Parçalı bulutlu
22 °C
4 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL