UMUT VE BARIŞIN SERGİSİ
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK, Anadolu´nun en büyük sergisini bu yıl “Umut ve Barış” temasıyla Kayseri Dünya Ticaret Merkezi´nde açtı.
Tarih: 19.5.2017 17:40:37/ 506okunma / 0yorum

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK, Anadolu´nun en büyük sergisini bu yıl “Umut ve Barış” temasıyla Kayseri Dünya Ticaret Merkezi´nde açtı. Sergide bu yıl 4 bin 600 eser yer alıyor. Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, KAYMEK ve Genç KAYMEK´in 15 binin üzerinde insana hizmet verdiğini söyledi.
KAYMEK´in Geleneksel büyük yılsonu sergisinin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve eşi İkbal Çelik´in yanı sıra Vali Süleyman Kamçı´nın eşi Ayşe Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke´nin eşi Sevil Teke, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, bürokratlar, vatandaşlar, KAYMEK eğitmenleri ve kursiyerler katıldı.
Serginin açılışında konuşan KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları Müdiresi Mürşide Gonca Aslan, sergiye adını verdikleri umut ve barışın daim olması temennisinde bulundu.
Açılışta kursiyerler adına konuşmayı 78 yaşındaki İsmail Karaca yaptı. Osmanlı Türkçesi, Dekoratif Ahşap Süsleme, Butik Pastacılık ve Ebru Kurslarını başarıyla bitiren ve halen Hüsn-i Hat kursu öğrencisi olan İsmail Karaca gençlere seslenerek, “Sokakta boş vakit geçirmeyin, herhangi bir kursa girerek bir diploma alın” ifadelerini kullandı.


“KAYMEK EN ÖNEMLİ YATIRIMCI KURULUŞLARIMIZDAN BİRİ”
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasına başlamadan önce 78 yaşındaki öğrenme azmi bitmeyen İsmail Karaca´yı tebrik etti. Anadolu´da bir marka haline gelen KAYMEK´in Büyükşehir Belediyesi´nin en önemli yatırımcı kuruluşlarından birisi olduğunu ifade eden Başkan Çelik, “KAYMEK, Yatırım denince ilk akla gelen yol, kaldırım, tesis ya da alt yapı gibi işleri yapmıyor; ama bunlardan çok daha önemli olan insana yatırım yapıyor. Bugün itibarıyla 14 kurs merkezimizde ve 85 branşta 7 bin 800 kursiyere hizmet veren KAYMEK hemen her alanda insan kalitemizin artması için gayret gösteriyor. İlimizde bulunan yabancılar için Türkçe kursları, hemşehrilerimiz için de dünyanın en çok kullanılan dilleri olan İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça gibi dillerin kurslarını veriyor. Bir taraftan Hasta ve Yaşlı Refakatçiliği, Butik Pastacılık, Yönetici Asistanlığı gibi kurslarla insanlarımızı meslek sahibi yaparak istihdama katkı sağlarken, diğer taraftan da İş Hayatında İletişim, Grup İletişimi, İş Organizasyonu gibi kurslarla iş hayatının işçi ve işveren açısından çok daha sağlıklı yürümesine vesile oluyor. Bir taraftan İşaret Dili gibi kurslarla dezavantajlı bireylerimizin halinden anlayan insan sayısını artıran KAYMEK, bir taraftan da Girişimcilik gibi kurslarla işveren sayısının artmasını sağlıyor. Bir taraftan Bilgisayar Programları, İnternet Programcılığı gibi kurslarla çağı yakalamamızı sağlayan KAYMEK, diğer taraftan Ebru, Hüsn-i Hat, Filografi gibi daha pek çok kursla geçmişimizi yaşatıyor. Bu kurslarımız sadece kent merkezinde değil yaptığımız kadın ve gençlik merkezleri sayesinde ilçelerde de veriliyor. Görüldüğü gibi KAYMEK, dünü de yaşatıyor, bugünü de. Görüldüğü gibi KAYMEK, insanlarımızı geçmişten koparmadan geleceğe hazırlıyor. Görüldüğü gibi KAYMEK, geçmişten bugüne geniş bir zaman diliminden bizlere ulaşan zanaatların zarif ürünlerini ortaya koyuyor. Ayrıca KAYMEK bünyemizde Genç KAYMEK´lerimiz var. Genç KAYMEK´lerimizde de 10 ayrı tesisimizde 7 bin 800 öğrenciye hizmet veriyoruz” dedi.


“SERGİDE BİNLERCE İNSANIN EMEĞİ VAR”
Sergide 4 bin 600 eserin yer almasının altını da çizen Başkan Mustafa Çelik sözlerini şöyle sürdürdü: “4 bin 600 eserin hepsi birbirinden güzel hepsi birbirinden özel. Dünyada eşi benzeri olmadığı için de bana göre şaheser. Bu rakam bir sergi için olağanüstü denilebilecek bir rakamdır ve bu anlamda Türkiye´nin en büyük sergilerinden birisidir. Bu rakam aynı zamanda bu sergide ne kadar çok insanın emeğinin olduğunun da göstergesidir. Üzerine emek sinmiş her eser bizim için özeldir. Emek veren, katkı sunan tüm idarecilerimize, eğitmenlerimize ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizi, kent merkezinin yanı sıra kadın ve gençlik merkezlerimiz vasıtasıyla ilçelerimizde de başlattığımız KAYMEK kurslarımızdan yararlanmaya davet ediyorum.”
KAYMEK´in bu yılki bütçesinin 25 milyon TL olduğunu ifade eden ve insana yatırım için büyük bütçeler ayırdıklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “KAYMEK´ler sayesinde bir gencimizin geleceğini, dağılacak bir aileyi, psikolojik bunalıma girmiş bir kişiyi kurtarabiliyorsak bu bize yeter. Sizlerin duasını alabiliyorsak da bu her şeye yeter. Rabbim ömür verdikçe sizlerin duasını almak için gece gündüz hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, konuşmaların ardından bir grup kursiyere sertifikalarını verdi. Daha sonra İl Müftüsü Şahin Güven´in dualarıyla Büyük KAYMEK Sergisi´nin açılışı yapıldı. Açılışın ardından davetliler birbirinden güzel eserlerin yer aldığı sergiyi gezdiler.


Video Tarihi: 19.5.2017 17:40:37

Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: UMUT BARIŞIN SERGİSİ
BÜYÜKŞEHİR, FİZYOTERAPİ MERKEZİ AÇIYOR
BÜYÜKŞEHİR, FİZYOTERAPİ MERKEZİ AÇIYOR
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. daha sağlıklı bireyler ve toplum sağlığı için sporu çeşitlendirerek tüm topluma yayarken tedaviye yönelik yatırımlar da yapmaya başladı.
MODERN SAHABİYE İÇİN YIKIM SÜRÜYOR
MODERN SAHABİYE İÇİN YIKIM SÜRÜYOR
BAŞKAN ÇELİK, “TÜM HAK SAHİPLERİNİN RIZASINI ALDIK” ...
SEYYİD BURHANEDDİN TÜRBESİ
SEYYİD BURHANEDDİN TÜRBESİ
RAMAZAN´A HAZIRLANIYOR ...
KENT EKMEK
KENT EKMEK
25 MAYIS PERŞEMBE GÜNÜ AÇILIYOR ...
VALİ KAMÇI
VALİ KAMÇI
PINARBAŞI´NDA MUHTARLARLA BULUŞTU ...
METEOROLOJİ BÖLGE MÜDÜRÜ YILMAZ,
METEOROLOJİ BÖLGE MÜDÜRÜ YILMAZ,
“RAMAZAN´IN İLK HAFTASI SERİN VE YAĞIŞLI GEÇECEK” ...
BAŞKAN AKAY,
BAŞKAN AKAY,
“GENEL KURULA KADIN ÇİFTÇİLER DAMGASINI VURACAK” .
BAKAN ÖZHASEKİ,
BAKAN ÖZHASEKİ,
MEMURİYETE BAŞLAYAN 15 TEMMUZ GAZİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ ...
VALİ KAMÇI ÇALIŞMA YEMEĞİNE KATILDI
VALİ KAMÇI ÇALIŞMA YEMEĞİNE KATILDI
Vali Süleyman Kamçı, Macaristan Büyükelçiliği işbirliğinde düzenlenen çalışma yemeğine katıldı .
BÜYÜKŞEHİR´E İKİ ÖDÜL BİRDEN
BÜYÜKŞEHİR´E İKİ ÖDÜL BİRDEN
Uluslararası toplu taşımacılar birliğinin iki yılda bir verdiği toplu taşımanın Oscarları olarak da bilinen UITP ödülleri sahiplerini buldu.
ÇOLAKBAYRAKDAR´DAN BRİFİNG ALAN GAZETECİLERİN
ÇOLAKBAYRAKDAR´DAN BRİFİNG ALAN GAZETECİLERİN
DİKİLİ AĞAÇLARI OLDU ...
TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
170. YAŞINI KUTLUYOR …
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İHTİYACI OLANIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEK
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İHTİYACI OLANIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEK
YAŞLILARIMIZ YALNIZ DEĞİL ...
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,
BAŞKAN ÇELİK´İ AĞIRLADI ...
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,
"AÇILAN İŞ YERLERİ BÜYÜMENİN, GELİŞMENİN VE TİCARET HACMİNİN BİR İFADESİDİR"
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
25 Mayıs 2017 Perşembe
Bugün
Parçalı bulutlu
22 °C
4 °C
Cuma
Sağanak
20 °C
8 °C
Cumartesi
Sağanak
20 °C
7 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74