EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

REKOR KIRDIK

487 BİN 500 ADET FİDAN DİKİLDİ

ÖZHASEKİ’DEN ÇOLAKBAYRAKDAR’A TAM DESTEK

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ı ziyaret etti.

YERALTI ÇARŞISI’NA ÖNEMLİ HİZMET

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak çalışmalarla çarşının tesisat ve bakımı ile ilgili eksiklikleri giderilecek

SAĞLIKLI TOPLUM BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Kansere Karşı Birlikte Derneği Başkanı Prof. Dr. Musa Karakürkçü ile yönetimi ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu'nu makamında ziyaret etti.

TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

Kocasinan Belediyesi tarafından Kocasinan Gönüllüsü Platformu üyelerinin katılımıyla ‘Çevremizi Temiz Tutmaya Kapımızın Önünden Başlıyoruz’ sloganıyla temizlik etkinliği düzenlendi.

TALAS’TA ANTİKA GÜNLERİ

Talas Belediyesi tarafından Kayseri’de ilk defa geçen ay başlatılan Antika Günleri’nin ikincisi gerçekleştirildi.

ŞEKER’E 58,6 MİLYON TL CEZA

58,6 Milyon TL idari para cezasını, 2019 yılında şu andaki yönetim ödeyecek

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

‘GELECEĞE BİR NEFES’ KAPMASINA KAYSERİ’DEN TAM DESTEK

ULU ÖNDER ATATÜRK

ÖLÜMÜNÜN 81. YILINDA TÖRENLERLE ANILDI

ERCİYES ÜNİVERSİTESİNDE

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

AGÜ’DE ANILDI

KAZAKİSTAN BAŞBAKANI ASKAR MAMİN

ŞEHİR HASTANESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ

ÖNCE PARKTA SONRA İTFAİYEDE

GENÇ STK TEMSİLCİLERİ

GÜÇ BİRLİĞİ YAPMA KARARI ALDI

ERCİYES PLATFORMU BAŞKANI ALKAN:

“BİZ BU TOPRAKLARA OLAN BORCUMUZU ÖDEMENİN GAYRETİNDEYİZ”

ERCİYES PLATFORMU

HACILAR’DA BAŞKAN ÖZDOĞAN’I ZİYARET ETTİ

https://www.dailymotion.com/video/x7mkrfb Kayseri Haber Gazetesi Video Haber


(12 Ekim 2019) UYGUR TÜRKLERİ´NDEN
BARIŞ PINARI HAREKÂTI´NA DESTEK?

Kayseri Haber Gazetesi

UYGUR TÜRKLERİ´NDEN BARIŞ PINARI HAREKÂTI´NA DESTEK?

Türk Silahlı Kuvvetleri´nin Fırat´ın doğusunu terörden temizlemek için başlattığı ?Barış Pınarı Operasyonu´nda görev yapan Mehmetçiklerimizin başarısı için Fetih Suresi okuyup dua ettiler.

Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetleri´nin Barış Pınarı Operasyonu´nda görev yapan askerler için Fetih Suresi okuyup, dua ettiler. Dernek Başkanı Seyit Tümtürk Uygur Türkleri olarak devletsizliğin ve vatansızlığın nekadar acı gerçekler olduğunu çok iyi bildiklerinin altını çizerek? Türkiye Cumhuriyetinin mazlumun yanında zalime karşı tavrını sürdürmesini diliyoruz? ifadesini kullandı?

Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri Başkanı Seyit Tümtürk öncülüğünde dernek binasında bir araya gelerek Türk Silahlı Kuvvetleri´nin Fırat´ın doğusunu terörden temizlemek için başlattığı ?Barış Pınarı Operasyonu´nda görev yapan Mehmetçiklerimizin başarısı için Fetih Suresi okuyup dua ettiler?

Dernek Başkanı Seyit Tümtürk gerçekleştirilen Kur´an- Kerim tilaveti ve duaların ardından yaptığı değerlendirmede Uygur Türkleri olarak devletsizliğin ve vatansızlığın nekadar acı gerçekler olduğunu çok iyi bildiklerinin altını çizerek şunları kaydetti? ?Burada bulunmamızın sebebi kahraman Türk Ordusu iki gün önce Fırat´ın Doğusuna Suriye´de ki terör örgütlerine karşı bir operasyon başlattı. Bu operasyon kapsamında Hakk´a yürüyen şehitlerimize Allah´tan rahmet, ederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyoruz. Bunu dilerken de 35 milyon Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz adına Doğu Türkistan Milli Meclisi Başkanı olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türk Milletinin Türk Ordusunun yanında olduğumuzu ve her türlü bedeli ödemeye razı olduğumuzu biz devletsizliğin ve vatansızlığın ne olduğunu çok iyi bilen Doğu Türkistanlılar olarak Türkiye Cumhuriyetinin mazlumun yanında zalime karşı tavrını sürdürmesini diliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği, Dünya beşten büyüktür sözü çok isabetli bir sözdür. Bugün dünyadaki bu zulmün, adaletsizliğin maalesef Doğu Türkistan´da da diğer İslam coğrafyalarında da Birleşmiş Milletlerin sebep olduğunu çok iyi biliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti haklı olduğu tezinde sahaya inerek haklılığını bir kez daha ispatlamıştır. Devletimiz var olsun, milletimiz var olsun. ?

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ