KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BAŞKAN AKAY TOKAT’TA

BUĞDAY İLE KOYUN GERİSİ OYUN

KOCASİNAN'DA 'TEMİZ TARLA, TEMİZ ÜRÜN' KAMPANYASI BAŞLATILDI

AMAÇ, ÜRETİMDE KALİTEYİ ARTIRMAK

KTO’DA TURİZM SEKTÖRÜ KREDİLERİ KONUŞULDU

TURİZM TEMSİLCİLERİ İLE KAMU BANKALARI KTO’DA TOPLANDI

HAVALAR ISINDI MEYVE FİYATLARI DÜŞTÜ

KAYISININ KİLOSU 10 TL’DEN SATILIYOR

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA, KKTC KANAL T’DE ‘TURİZMİ’ ANLATTI

KARAMUSTAFA: TÜRKİYE, TURİZM SEKTÖRÜYLE, GÜÇLÜ VE LİDER BİR ÜLKE KONUMUNDADIR

DAĞITIMI YAPILAN TOHUMLAR BOY VERDİ

“CUMHURBAŞKANIMIZIN TALİMATINI YERİNE GETİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

KAYSERİ MODEL FABRİKA’NIN MAKİNE TESLİM ALMA PROSEDÜRÜ TAMAMLANDI

FABRİKA, KTO, KAYSO VE AGÜ ORTAKLIĞINDA KURULDU

TÜRK TOHUMLARI 80 ÜLKENİN TARIM ARAZİLERİNDE FİLİZLENİYOR

TSÜAB YÖNETİM KURULU BAŞKANI AHMET YILMAZ: BUGÜN DÜNYADA 11'İNCİ SIRADA YER ALAN BİR TOHUM SEKTÖRÜMÜZ VAR

TÜİK KAYSERİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLADI

ENFLASYON %1,16 ARTTI

TARIMDA ÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ

İLÇE TARIMININ BUGÜNÜ VE GELECEĞİ ELE ALINDI

KTO MAYIS VE HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

PROF. DR. ÇELİK: PANDEMİ İÇİN ÖN GÖRÜLEN SÜRE 2022

KAYSERİ OSB'YE TSE COVID – 19 GÜVENLİ ÜRETİM/HİZMET BELGESİ

ULAŞ’TAN NURSAÇAN’A BELGE

KAYSERİGAZ, DOĞALGAZ TÜKETİM RAKAMLARINI AÇIKLADI

KOVİD-19, KONUTTA DOĞALGAZ TÜKETİMİNİ ARTIRDI

KAYSO’DA MECLİS TOPLANDI

TEDBİRİ ELDEN BIRAKMADAN ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

TARIM ARAZİLERİNDE HUMMALI ÇALIŞMA SÜRÜYOR

HASAT ZAMANI BAŞLIYOR

BAKAN VARANK, DENER MAKİNA'YI ZİYARET ETTİ

BAKAN VARANK, 5 KITADA 86 ÜLKEYE İHRACAT YAPAN DENER MAKİNA'YI ZİYARET ETTİ

VALİ GÜNAYDIN, KTO MECLİSİNDE KONUŞTU

FAİZ DÜŞÜŞÜ UMUTLANDIRDI

Kayseri Ticaret Odası Meclisi Temmuz ayı toplantısını gerçekleştirdi. Vali Şehmus Günaydın´ın da onur konuğu olarak iştirak ettiği toplantıda konuşan Başkan Ömer Gülsoy ekonomideki iyiye gidişin devam edeceğine inandıklarını vurgulayarak ?Enflasyondaki düşüş eğilimi, finansal konulardaki kısmi iyileşme ile birlikte,  ekonomideki kademeli toparlanmanın devam edeceğine inanıyoruz? değerlendirmesinde bulundu.

Kayseri Ticaret Odası Meclisi Temmuz ayı toplantısını gerçekleştirdi. Vali Şehmus Günaydın´ın da onur konuğu olarak  iştirak ettiği toplantıya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Bekir Yıldız, KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy,  Meclis Başkanı ve Meclis Üyelerinin yanı sıra Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya´da katıldı.

Tüm şehitlerimizin aziz ruhu için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile start veren toplantı da meclis başkanı Cengiz Hakan Arslan açılış konuşmasını gerçekleştirip gündem maddelerini üyelerin oylarına sundu?

Toplantıda katılımcılara seslenen Kto Başkanı Ömer Gülsoy geçtiğimiz hafta sonu ebediyete uğurladığımız şehit polis Taha Uluçay´ın ailesine başsağlığı dileklerini ileterek sözlerine başladı ve ekonomideki iyiye gidişin devan edeceğine inandıklarını vurgulayarak şunları kaydetti:

?Biz, Kayseri´nin en büyük meslek örgütü olarak, resmi veya özel toplantılarda yaptığımız değerlendirmelerde bardağın hem dolu tarafını, hem de boş tarafını birlikte görüyor ve yorumluyoruz. Geçtiğimiz yıl ağustos ayından itibaren ağırlıklı olarak dış müdahaleler ve son 5 yılda yaşadığımız 8 seçim nedeniyle ekonomimizde yaşanan daralmada kısmen iyiye doğru gidiş gördüğümüzü ifade etmek isterim. Son dönemde açıklanan ekonomik verilerin ılımlı bir toparlanma eğilimi sergilediğini, küresel büyüme eğilimindeki zayıflamaya rağmen,  rekabet gücündeki gelişmelerin etkisiyle  mal ve hizmet ihracatındaki artışın sürdüğünü, genel ithalatta gerilemede olduğunu, özellikle turizmdeki güçlü seyrin,  doğrudan ve bağlantılı sektörler kanalıyla, ekonomik göstergeleri iyiye doğru desteklediğini görüyoruz. Enflasyondaki düşüş eğilimi, finansal konulardaki kısmi iyileşme ile birlikte,  ekonomideki kademeli toparlanmanın devam edeceğine inanıyoruz. Bu noktada hiç şüphesiz ki en önemli adım geçtiğimiz hafta içerisinde atıldı. Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu 4.5 yıl aradan sonra,  politika faizini 425 baz puan aşağı çekerek,  faiz oranını yüzde 24´den, yüzde 19.75´e indirdi. Bu kararın akabinde hükümetimizin alacağı yeni önlemlerle birlikte, reel sektörün rekabet edebilirliğinin artacağına, yeni üretim ve yatırımlar için fırsat doğacağına inanıyoruz. Özellikle yatırımların önünü açacak bu önemli karardan sonra, bankaların da bu indirimi ivedi şekilde kredi maliyetlerine yansıtması gerektiğinin altını çizmek isterim. Kamu veya özel bankalar, Merkez Bankası´nın faiz indiriminin yanı sıra, finansal raporlama ile ilgili aldığı kararlar doğrultusunda süratle piyasanın finansman ihtiyacına karşılık vermeli ve mutlaka kredileri hızlı bir şekilde yeniden yapılandırmalıdır. Ülke menfaatlerini gözeterek, ülke ekonomisine katkı sunmak için, canla başla çalışan iş dünyası, hiçbir şart karşısında bu çabasından vazgeçmemiş, mücadeleye devam etmiştir. Çalışan, üreten, ürettiğini yatırıma dönüştürerek ülke kalkınmasına katkı sağlayan iş insanları için, bu karar finansal sıkıntı çekilen şu günlerde yeni bir umut daha olmuştur. Sonbahardaki Para Politikaları Kurulu toplantısında da faizlerin yine 2 ? 3 puan kadar daha düşürülmesini bekliyoruz. Değerli misafirler; faizlerin düşürülmesi noktasında en büyük çaba şüphesiz ki Sayın Cumhurbaşkanımızındır. Bu vesile ile üyelerimiz adına kendisine teşekkür etmek isterim.?

Toplantıya onur konuğu olarak iştirak eden Vali Günaydın ise birlik beraberlik içerisinde Kayseri´yi çok daha iyi noktalara taşıma çağrısında bulunarak ?Gelin hep birlikte ülkemiz için yeni şeyler üretelim. Ürettiğimizi ülke ülke dolaşıp değerinde satalım. Kayseri´de dünyanın her ülkesine satılacak bir ürün mevcut. Bu potansiyelimizi doğru şekilde kullanıp ilimiz ve ülkemiz ekonomisine artı katma değer oluşturalım? ifadesini  kullandı.

HABER: CEYHUN ÜSTEN


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ