EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KAYSERİ’DE İLK DEFA SİYAH HAVUÇ HASADI YAPILDI

ŞAHİN: “KAYSERİ SİYAH HAVUCU ALTERNATİF OLARAK DEĞERLENDİRMELİ”

KAYSO’DAN İŞVEREN VE İŞÇİ SEMİNERİ

KAYSO ÜYELERİNE İŞÇİ İŞVEREN UYUŞMAZLIKLARI VE HUKUKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER ANLATILDI

ORAN VE MÜSİAD PROJE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

ORTA Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından teknik destek faaliyeti kapsamında desteklenen MÜSİAD Akademi Vizyoner Lider Eğitimi başlıklı projenin imza töreni 11 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşti.

MÜSİAD HEYETİ YURDA DÖNDÜ

KÜTAHNECİ: “TUNUS GEZİSİ VERİMLİ GEÇTİ”

KAYSERİ ŞEKER FABRİKASINDA, YÜZDE 10 VERİM ARTIŞI SAĞLANDI

KÖMÜR KAZANLARINDA MODERNİZE ÇALIŞMALARI İLE YÜZDE 10 VERİM ARTIŞI SAĞLANDI

TÜRMOB GENEL BAŞKANI EMRE KARTALOĞLU'NDAN DİJİTAL HİZMET VERGİSİ DEĞERLENDİRMESİ

“ULUSLARARASI VERGİ ANLAŞMASI YENİDEN YAPILMALI”

UGANDA MECLİS BAŞKANI KAYSERİ’DE

UGANDA’YA YATIRIM BEKLİYORUZ

“2020 YILI ASGARİ ÜCRETİ “EN AZ” NET 3 BİN 200 TL OLMALI”

DİSK Kayseri bölge  temsilcisi Cumali Sağlam: “2020 yılı asgari ücret tespit çalışmaları başladı”.

ARSLAN, ERCİYES ANADOLU HOLDİNG’TE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ MÜZAKERELERİNE KATILDI

CEO BAKİ ERTEKİN: “BAŞARIYI İŞÇİLERİMİZLE YAKALAYACAĞIZ”

GÜLSOY’DAN BÜYÜME YORUMU

“ÖNLEMLER SONUÇ VERDİ”

BAŞKAN GÜLSOY, TATSO YÖNETİM KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Berlin’de düzenlenen Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) 14. Genel Kurul Toplantısına katıldı.

SULTAN SAZLIĞINDA MEŞAKKATLİ MESAİ BAŞLADI

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Sultan Sazlığı'nda kamış hasadı başladı

KAYSO KASIM AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ: “YÜKSEK TEKOLOJİYE DAYALI ÜRETİM YAPMALIYIZ”

BOĞAZLIYAN BELEDİYE BAŞKANINDAN ŞEKER’E ZİYARET

“BİZLER GEMİMİZİN KAPTANINA GÜVENİYORUZ”

DEVLET ALIRKEN KARTAL VERiRKEN KANARYA GiBi

KAYSERİ'DEN YILIN İLK 10 AYINDA 2,1 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT YAPILDI

KAYSERİ ŞEKER'İN 3 FABRİKASI BİRBİRİYLE YARIŞIYOR

RANDEVULU SİSTEMLE EKONOMİYE 10 MİLYON TL KATKI

VALİ GÜNAYDIN, KTO MECLİSİNDE KONUŞTU

FAİZ DÜŞÜŞÜ UMUTLANDIRDI

Kayseri Ticaret Odası Meclisi Temmuz ayı toplantısını gerçekleştirdi. Vali Şehmus Günaydın´ın da onur konuğu olarak iştirak ettiği toplantıda konuşan Başkan Ömer Gülsoy ekonomideki iyiye gidişin devam edeceğine inandıklarını vurgulayarak ?Enflasyondaki düşüş eğilimi, finansal konulardaki kısmi iyileşme ile birlikte,  ekonomideki kademeli toparlanmanın devam edeceğine inanıyoruz? değerlendirmesinde bulundu.

Kayseri Ticaret Odası Meclisi Temmuz ayı toplantısını gerçekleştirdi. Vali Şehmus Günaydın´ın da onur konuğu olarak  iştirak ettiği toplantıya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Bekir Yıldız, KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy,  Meclis Başkanı ve Meclis Üyelerinin yanı sıra Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya´da katıldı.

Tüm şehitlerimizin aziz ruhu için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile start veren toplantı da meclis başkanı Cengiz Hakan Arslan açılış konuşmasını gerçekleştirip gündem maddelerini üyelerin oylarına sundu?

Toplantıda katılımcılara seslenen Kto Başkanı Ömer Gülsoy geçtiğimiz hafta sonu ebediyete uğurladığımız şehit polis Taha Uluçay´ın ailesine başsağlığı dileklerini ileterek sözlerine başladı ve ekonomideki iyiye gidişin devan edeceğine inandıklarını vurgulayarak şunları kaydetti:

?Biz, Kayseri´nin en büyük meslek örgütü olarak, resmi veya özel toplantılarda yaptığımız değerlendirmelerde bardağın hem dolu tarafını, hem de boş tarafını birlikte görüyor ve yorumluyoruz. Geçtiğimiz yıl ağustos ayından itibaren ağırlıklı olarak dış müdahaleler ve son 5 yılda yaşadığımız 8 seçim nedeniyle ekonomimizde yaşanan daralmada kısmen iyiye doğru gidiş gördüğümüzü ifade etmek isterim. Son dönemde açıklanan ekonomik verilerin ılımlı bir toparlanma eğilimi sergilediğini, küresel büyüme eğilimindeki zayıflamaya rağmen,  rekabet gücündeki gelişmelerin etkisiyle  mal ve hizmet ihracatındaki artışın sürdüğünü, genel ithalatta gerilemede olduğunu, özellikle turizmdeki güçlü seyrin,  doğrudan ve bağlantılı sektörler kanalıyla, ekonomik göstergeleri iyiye doğru desteklediğini görüyoruz. Enflasyondaki düşüş eğilimi, finansal konulardaki kısmi iyileşme ile birlikte,  ekonomideki kademeli toparlanmanın devam edeceğine inanıyoruz. Bu noktada hiç şüphesiz ki en önemli adım geçtiğimiz hafta içerisinde atıldı. Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu 4.5 yıl aradan sonra,  politika faizini 425 baz puan aşağı çekerek,  faiz oranını yüzde 24´den, yüzde 19.75´e indirdi. Bu kararın akabinde hükümetimizin alacağı yeni önlemlerle birlikte, reel sektörün rekabet edebilirliğinin artacağına, yeni üretim ve yatırımlar için fırsat doğacağına inanıyoruz. Özellikle yatırımların önünü açacak bu önemli karardan sonra, bankaların da bu indirimi ivedi şekilde kredi maliyetlerine yansıtması gerektiğinin altını çizmek isterim. Kamu veya özel bankalar, Merkez Bankası´nın faiz indiriminin yanı sıra, finansal raporlama ile ilgili aldığı kararlar doğrultusunda süratle piyasanın finansman ihtiyacına karşılık vermeli ve mutlaka kredileri hızlı bir şekilde yeniden yapılandırmalıdır. Ülke menfaatlerini gözeterek, ülke ekonomisine katkı sunmak için, canla başla çalışan iş dünyası, hiçbir şart karşısında bu çabasından vazgeçmemiş, mücadeleye devam etmiştir. Çalışan, üreten, ürettiğini yatırıma dönüştürerek ülke kalkınmasına katkı sağlayan iş insanları için, bu karar finansal sıkıntı çekilen şu günlerde yeni bir umut daha olmuştur. Sonbahardaki Para Politikaları Kurulu toplantısında da faizlerin yine 2 ? 3 puan kadar daha düşürülmesini bekliyoruz. Değerli misafirler; faizlerin düşürülmesi noktasında en büyük çaba şüphesiz ki Sayın Cumhurbaşkanımızındır. Bu vesile ile üyelerimiz adına kendisine teşekkür etmek isterim.?

Toplantıya onur konuğu olarak iştirak eden Vali Günaydın ise birlik beraberlik içerisinde Kayseri´yi çok daha iyi noktalara taşıma çağrısında bulunarak ?Gelin hep birlikte ülkemiz için yeni şeyler üretelim. Ürettiğimizi ülke ülke dolaşıp değerinde satalım. Kayseri´de dünyanın her ülkesine satılacak bir ürün mevcut. Bu potansiyelimizi doğru şekilde kullanıp ilimiz ve ülkemiz ekonomisine artı katma değer oluşturalım? ifadesini  kullandı.

HABER: CEYHUN ÜSTEN

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ