KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

SADECE KAYSERİ’NİN DEĞİL, ÜLKENİN GELECEĞİNİ İLGİLENDİREN PROJE: ‘BEYDEĞİRMENİ’

"BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, PROJE HAYVANCILIĞA NEFES ALDIRACAK”

MELİKGAZİ’DE İKİ MAHALLEDE İHTİYAÇLAR TESPİT EDİLDİ

SAKARYA VE ESENTEPE MAHALLESİ’NDE ÇALIŞMALAR PAZARTESİ BAŞLAYACAK

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDEN İKİ AÇILIŞ

BARIŞPINARI PARKI VE NASRULLAHZADE CAMİİ AÇILDI

TALAS’TA BÜYÜK GÜN

7/24 KÜTÜPHANE AÇILIYOR

KARANTİNA İHLALİNE 1 YIL HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

TALAS'TA CUMHURİYET BAYRAMI BİR BAŞKA YAŞANDI

“FARKLILIKLARIMIZ GÜZELLİKLERİMİZ”

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, GENÇLERİN GÖNLÜNÜ FETHETTİ

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN ORUÇREİS MAHALLESİ’NE HALI SAHA

BAŞKANLARDAN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİREN ÜÇ GAZETEYE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

“KENTİMİZDE NE KADAR GÜÇLÜ BASINIMIZ OLURSA, BİZLER DE O KADAR GÜÇLÜYÜZ”

BU PROJE TARIM İŞÇİLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK

TALAS’A GELEN TARIM İŞÇİLERİ İÇİN YENİ YAŞAM ALANI OLUŞTURULUYOR

CUMHURİYET 97 YAŞINDA

KUTLAMALARA YER TARTIŞMASI GÖLGE DÜŞÜRDÜ

MELİKGAZİ'DEN İKİ YENİ AÇILIŞ DAHA

BARIŞ PINARI ETKİNLİK ALANI VE NASRULLAHZADE CAMİ'NİN AÇILIŞI YAPILACAK

KOCASİNAN’DA DOLU DOLU 29 EKİM COŞKUSU

“TÜM HEMŞERİLERİMİN CUMHURİYET BAYRAM'INI EN İÇTEN DUYGULARLA KUTLUYORUM”

BÜYÜKŞEHİR ZABITA EKİPLERİ ‘GÜVENLİ KAYSERİ’ İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

MASEKE-MESAFE-TEMİZLİK DENETİMLERİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, TBB ENCÜMEN ÜYELİĞİNE YENİDEN SEÇİLDİ

“ŞAHSIMI TEKRAR ÜYE OLARAK SEÇEN KIYMETLİ ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

KAYSERİ ŞEKER DOĞA’YI KORUMAK ADINA VAR GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR

KAYSERİ ŞEKER’İN GELECEĞİ TARIM ALANLARININ KORUNMASINA BAĞLI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, BU KEZ KASKİ’DE YATIRIMLARI MASAYA YATIRDI

2020 ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ, 2021’İN YATIRIMLARI ELE ALINDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

VALİ GÜNAYDIN VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN PANDEMİ İLE MÜCADELEDE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

VALİ GÜNAYDIN: "15 GÜNLÜK GAYRET VAKA SAYISINI AZALTTI”

Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Korona Virüs denetimlerine devam etti. Gevher Nesibe Mahallesi’nden başlattıkları denetimlerinde esnaf ve vatandaşlara maske, mesafe ve temizlik konusunda uyarılarda bulunup ; pandemi sürecinde uyulması gereken kuralları anlatan ikili tedbirleri elden bırakmamak gerektiğinin altını kalın çizgiler ile çizdiler. Vali Günaydın denetim sonrası yapığı değerlendirmede "15 günde vatandaşlarımızın yapmış olduğu gayret ve destek vakaların durmasını sağladı. Bu kararlılıkla devam edip mecbur kalmadıkça evden çıkmaz isek, 15 gün sonra bu trendin hızla aşağı doğru indiğini görürüz” ifadesini kullandı.

Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç denetimlerine Gevher Nesibe Mahallesi’nden başlayarak, Kurşunlu Parkı, Düvenönü Meydan dahil olmak üzere Sur Caddesi’nde devam ettirdiler.

Esnaf ve vatandaşlara maske, mesafe ve temizlik konusunda uyarılarda bulunarak, pandemi sürecinde uyulması gereken kuralları anlatan Vali Günaydın ve Başkan Büyükkılıç tedbirli olmak gerektiğinin altını kalın çizgilerle çizdiler.

Vali Günaydın denetim uygulamasını takip eden medya mensuplarına yaptığı değerlendirmede maske ve mesafe kurallarına uymanın önemine dikkat çekerek "Bildiğiniz gibi bizler, haftanın bir günü hayatımızın hemen hemen bütün alanlarında denetimler yapıyoruz. Bu denetimlerdeki amacımız da vatandaşımızdaki duyarlılık olayını daha üst seviyelere çıkartmak, vatandaşımızı bilgilendirmek ve bunu canlı tutmak. Virüsle mücadeleyi her saniye çok üst seviyede tutmak zorundayız. bizim bu mücadelede duraksamamız söz konusu olduğunda olumsuz etkilerini hep beraber görüyoruz. Bu olumsuz etkilerle karşılaşmamak adına mücadele ruhunu üst seviyede tutmak için bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız Kayserimizde bu denetimler yapıyoruz. Her geçen gün vatandaşımızın bu konudaki hassasiyeti artıyor. Bundan 15 gün önce bir çağrıda bulunmuştuk vatandaşlarımıza; gerekmedikçe evden çıkmıyoruz. Çağırımıza uyan vatandaşlarımıza ve basın mensuplarımıza teşekkür ediyoruz" ifadesini kullandı.

Sözlerinin devamında son 15 günde alınan tedbir ve vatandaşların gösterdiği gayretlerin vaka artışını durdurduğunu, bu günden itibaren amaçlarının vaka sayısını daha da azaltmak olduğunu belirten Vali Günaydın; "Her şey bittiği, riskin bittiği anlamına gelmiyor. Ama hastanelerimize, vaka sayılarımıza baktığımız zaman bu 15 günde vatandaşlarımızın yapmış olduğu gayret ve destek vakaların durmasına neden oldu. Şimdi hepimize düşen görev, bizim hızlı bir şekilde aynı kararlılık ve hassasiyetle gerekmedikçe evden çıkmayacağız, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyacağız. 15 gün sonra bu trendin hızla aşağı doğru indiğini görelim. Riskimiz bitmedi, henüz işimiz bitmedi. Yine aynı kararlılık ve hassasiyetle devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın hastaneye gelme oranında azalmalar başladı. Yani şuan için söylüyorum, vaka sayılarının artışını durdurduk. Bu ileride artmayacağı anlamına gelmiyor. Tedbiri elden bıraktığımız zaman bu vaka sayıları tekrar artışa geçer. Ama bizim süratle bu vaka sayılarına aşağı çekebilmemiz için, sağlık çalışanlarına daha fazla katkı ve destek verebilmemiz için mutlaka ve mutlaka bizim aynı hassasiyetle tedbirlere uymamız, gerekmedikçe dışarı çıkmamamız lazım" şeklinde konuştu.

Açıklamasında Sağlık Bakanlığınca belirlenen kurallara uymayan işyerlerine de cezai işlem uygulandığını hatırlatan Vali Günaydın, "Risk alanlarını tek tek analiz ediyoruz, arkadaşlarımız raporlar hazırlıyor. Biliyorsunuz geçen hafta piknik alanlarını kapattık, park ve bahçeleri kapattık, oyun alanlarını kapattık, bazı bölgelerde de çay ocaklarını kapattık. Esnafımıza seslenmek istiyorum, hiçbir işletmeyi kapatmadan, hayatın normal akışı ve seyri için tedbirler alıyoruz. Bu tedbirlere uyulduğu takdirde işletmeler kapatılmayacak. Ama maalesef bazı işletmelerimizde yapılan denetimlerde Sağlık Bakanlığınca belirtilen kurallara uyulmadığını maalesef gördük ve cezai işlemler uyguladık. Maske takma konusunda ihmali olanlara da cezaları yazıyoruz. Herkes belirlenen alanlarda maskesini takmak, mesafesini korumak, temizliğe uymak zorunda. Bunlar olmazsa olmazlarımız. Bunları titizlikle uygulamalıyız" değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Büyükkılıç, değerlendirmesinde, “Kayseri’ye yakışına yapmak azmiyle”, en doğru kararları, en doğru zamanda vererek, ulaşım filosuna 24 yeni otobüsü eklediklerini ifade etti. Pandemi süresince hem şehir içi yolcu trafiğini rahatlatmayı, hem de ulaşım hizmetlerini en üst seviyeye taşımayı hedeflediklerini belirten Başkan Büyükkılıç, vatandaşların sağlığının her şeyden önemli olduğunu ve ulaşımla ilgili fedakarlıklara devam edecekleri mesajını verdi.

“Kayseri’deki vatandaşlarımızın konforunu önemsiyoruz” diyen Başkan Büyükkılıç, vaka artış hızının sonlanmasının sevindirici olduğunu dikkati çekerek, bunun rehavete yol açmaması gerektiğini ve aynı duyarlılıkla tedbirlerin alınması gerektiğine işaret etti.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ