KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR’DEN HASTA YAKINLARINA SICAK VE KONFORLU HİZMET

HASTA YAKINI MİSAFİRHANESİ’NİN TEMELİ ATILDI

BÜYÜKŞEHİR'DEN 15 MİLYON TL'LİK YENİ YOL, 15 GÜNDE HAZIR

"ŞEHİR MERKEZİNDEN MALATYA YOLUNA KESİNTİSİZ YENİ BİR ALTERNATİF YOL OLACAK"

TOPLU ULAŞIMDA HES KODU EŞLEŞTİRMEDE SON İKİ GÜN!

633 BİN KİŞİ HALEN EŞLEŞTİRME YAPMADI

MELİKGAZİ'DE İNTERNET İLE VERGİ ÖDEME KOLAYLIĞI

VERGİ ÖDEMELERİ, www.melikgazi.bel.tr ADRESİNDEN YAPILABİLECEK

KOCASİNAN, GERİ DÖNÜŞÜM ATIKLARINI KAYNAĞINDAN AYRIŞTIRILMIŞ OLARAK TOPLUYOR

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “TÜRKİYE’DE İLK OLAN SİSTEMLE GERİ DÖNÜŞÜME BÜYÜK KATKI SAĞLADIK”

BAŞKAN YALÇIN VERGİSİNİ ÖDEDİ

VATANDAŞLARA ÇAĞRI YAPTI

BÜNYAN – ELBAŞI'DA TIBBİ SÜLÜK ÜRETİM TESİSİ KURULDU

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Elbaşı Mahallesi'nde bir girişimcinin kurduğu tıbbi sülük üretim tesisini ziyaret edip incelemelerde bulundu.

TÜKETİCİLER BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI ŞAHİN BELEDİYE UYGULAMALARINI DEĞERLENDİRDİ

“BELEDİYELER 18 YILDIR KALDIRILMIŞ BİR CEZA İÇİN TAHSİLAT YAPIYOR”

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

MELİKGAZİ'DE ASFALT ÇALIŞMALARINA TAM GAZ DEVAM

Melikgazi Belediyesi Yeni Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğünün yol ve otopark çalışmasını tamamladı.

ÇOLAKBAYRAKDAR UĞUREVLER’DEKİ KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

ÇOLAKBAYRAKDAR: MAHALLELERİN SORUNLARINI, KENTSEL DÖNÜŞÜMLE ÇÖZÜYORUZ

BAŞKAN YALÇIN ‘100 AĞARTMAYA’ DEVAM EDİYOR

1,5 yılda 100 projeden 35’ini Talas’a kazandıran Başkan Yalçın önemli bir başarıya imza atmış oldu.

KAYSERİ'DE KADIN CİNAYETLERİ PROTESTO EDİLDİ

BİZ ÖLMEK DEĞİL YAŞAMAK İSTİYORUZ

8 ARACIN KARIŞTIĞI ZİNCİRLEME KAZA

ŞANS ESERİ YARALANAN OLMADI

KAYSERİ HAVALİMANI’NIN YENİ TERMİNAL BİNASININ TEMELİ ATILDI

BAKAN AKAR: “ERMENİLER HER TÜRLÜ BARBARLIĞI YAPTILAR”

TALAS’IN KAVŞAKLARINA IŞIKLI REFLEKTÖRLER KONUYOR

Talas’ın önemli arterlerinde bulunan kavşaklarda yol güvenliğini arttırmak amacıyla ışıklı reflektörler yerleştirildi.

Gürkan Ofis Mobilyaları

VALİ GÜNAYDIN’DAN ’AKRABA ZİYARETİ’ UYARISI

"BULAŞ KAYNAĞININ EN ÖNEMLİ BİR YERLERİNDEN BİR TANESİ DE EŞ, DOST VE AKRABA ZİYARETLERİDİR"

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, havaların soğumasıyla birlikte girilen kapalı ortamların risk haline geldiğini söyleyerek, vatandaşlara ev ve akraba ziyaretleri konusunda uyarılarda bulundu. Vali Günaydın, "Bulaş kaynağının en önemli bir yerlerinden bir tanesi de eş, dost ve akraba ziyaretleridir" dedi.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, İhlas Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Kayseri’de pandemi süreci ile ilgili bilgiler verdi. Kentte bütün kurumlarla pandemi ile mücadelenin tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Vali Günaydın, "Kayseri’de pandemi ile mücadelemiz bütün kurumlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle, muhtarlarımızla ve belediyelerimizi ile devam ediyor. Bu mücadele bütün kurumların işbirliği ve dayanışması ile sonuç alınabilecek bir mücadeledir. Hepimizin sağlık çalışanlarına destek ve katkı vermesi için kurallara ve tedbirlere uyması gerekiyor. Bu çok basit bir şeydir. Maskemizi takacağız, mesafemizi koruyacağız, temizliğe dikkat edeceğiz, gerekmedikçe dışarıda kalabalıklara çıkmayacağız. Bulunduğumuz umuma açık yerlerle ilgili belirlenen kurallara uyacağız. Kafeler ve restoranlar da oturma düzeniyle ilgili ve sayılarla ilgili Sağlık Bakanlığımızın çıkarmış olduğu bir rehber var. Biz kurallara uyduğumuz süre içerisinde sonuç alıyoruz. Olumlu gelişmeler olduğunu söylediğimizde rehavete düşülmesin, çünkü bu mücadele bitmedi. Bu sonuçlanıncaya kadar aynı kararlılıkla, aynı hassasiyetle bizim devam etmemiz lazım. Şuanda hassasiyetimizden kesinlikle taviz vermememiz lazım. Taviz verdiğimiz zaman biliyorsunuz ki bu sıkıntılar ortaya çıkıyor ve sayılar artıyor. Sağlık sektöründe çalışan arkadaşlarımızın yükünü ağırlaştırmış oluyoruz. Şuanda bizim yapacağımız şey; kurallara, kaidelere ve Sağlık Bakanlığımızın belirlediği tedbirlere harfiyen uymaktır. Buradan kesinlikle en ufak bir taviz vermememiz gerekiyor. Bunu sağladığımız zaman biz mücadelede başarılı oluruz" ifadelerini kullandı.

Vatandaşların gerekmedikçe dışarı çıkmaması gerektiğini kaydeden Günaydın, "İçişleri Bakanlığımızın bir genelgesi geldi. Bu genelge doğrultusunda hayatımızın her alanındaki faaliyetlerde bizler temalı denetim yapacağız. Bu denetimler bugün başlıyor ve Pazar gününe kadar devam ediyor. Bizler bu denetimler sırasında yine bütün kurumlarımızla sahada olacağız. Bugün başlıyoruz ve arkadaşlarımız sahaya çıktı. Bizim özellikle vatandaşlarımızdan isteğimiz kendi kendilerini de denetlesinler. Her gün kendi kendilerini denetlesinler. Biz bu mücadelede üzerimize düşeni yapıyor muyuz? Görevimizi yapıyor muyuz? Biz bunlara dikkat ettiğimiz zaman bu denetimlerden sonuç almamız daha kolay olacak. Çünkü bu mücadele tedbirlerle sonuç alınacak bir mücadeledir. Bu bilinçle olduğumuz takdirde biz başarılı oluruz ve en az maliyetle de inşallah bu süreci geçirmiş oluruz. Vatandaşlarımız lütfen gerekmedikçe dışarı çıkmasınlar. İhtiyaçları var ise, dışarı çıkmaları gerekiyorsa hemen dışarı çıksınlar işlerini görsünler ve evlerine dönsünler" şeklinde konuştu.

"Bulaş kaynağının en önemli bir yerlerinden bir tanesi de eş, dost ve akraba ziyaretleridir"

Havaların soğumasıyla beraber girilen kapalı ortamların risk haline geldiğini kaydeden Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, ev ve akraba ziyaretlerini önermediklerini söyleyerek, "Havalar soğudu, artık kapalı ortamlarda da kalmak riskli hale geliyor. Bunun için ev oturmalarını ve akraba ziyaretlerini kesinlikle önermiyoruz. Çünkü bulaş kaynağının en önemli bir yerlerinden bir tanesi de eş, dost ve akraba ziyaretleridir. Biz bu ziyaretleri pandemi sürecinde ertelersek çok daha faydalı bir davranış olur. Çünkü virüs kapalı ortamlarda daha hızlı ve daha etkin yayılıyor. Bunun için eğer büyüklerimizin ihtiyaçları nedeniyle bir ziyaret olacaksa hemen ihtiyacı görelim, sıkıntıyı giderelim ve kalabalık ortam oluşturmadan evimize gelelim. Eğer bu şekilde davranırsak biz bu mücadeleyi kısa sürede sonuçlandırırız. Havalar iyiyken dışarıda oturabiliyordu ama artık içeriye geçiyoruz. Buralarda da kurallara ve tedbirlere uymak zorundayız. Buralarda da özellikle belirlenenin dışında müşteri almamalıyız. Eğer orada standartların üstünde müşteri alırsak o zaman müşterilerimizin hepsini riske atmış oluruz. Vatandaşlarımızdan aynı kararlılıkla ve aynı hassasiyetle bu mücadeleyi devam ettirmelerini bekliyoruz. Risk devam ediyor. Bizim oturup hep beraber bu riskleri minimize edebilmemiz için gayret göstermesi gerekiyor" dedi.


Haber Kaynak : İHA