KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

GÜNAYDIN VE BÜYÜKKILIÇ PINARBAŞI’DA

6 KIRSAL BÖLGEDE YOL ÇALIŞMASI

2022 YILI BÜTÇESİ 750 MİLYON TL

KOCASİNAN'DAN TAKSİTLİ YATIRIM FIRSATI

BAŞKAN YALÇIN KURUKÖPRÜ VE ÇATAKDERE'DE GÖNÜL ALDI

300 MİLYON TL’LİK “EK BÜTÇE”

ÜRETKEN GENÇLERE DESTEK SÖZÜ

FUHUŞ EVLERİ MÜHÜRLENDİ

KASKİ’DEN ALT YAPI ATAĞI

ÇOLAKBAYRAKDAR:  “ŞEHİRDEN KÖYE GÖÇÜ SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

HİNDİSTAN’DAN GELDİLER

KİRACIOĞLU: “DUBAİ'DE 16 MİLYON DOLAR ZARAR VAR”

NURSAÇAN: “AĞIR CEZALIK DOSYA OLUŞTURMAK İSTENİYOR”

 ÇOLAKBAYRAKDAR: “YENİ BİR ŞEHİR KURUYORUZ”

ORUÇREİS’ TE  UZLAŞMA GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

KAZIM KARABEKİR’ DE KURA ÇEKİMİ

Anahtar Kelimeler: 0
Gürkan Ofis Mobilyaları

VEFAKAR DOKTOR

VAN'IN VEFAKAR DOKTORU - DEPREM GÜNÜ KAYSERİ'DEKİ EĞİTİMİNİ BIRAKARAK VAN'A GELEN DOKTOR FATMA BAYRAM: - "BOŞ OTURDUĞUM ZAMAN KENDİMİ VİCDANEN ÇOK RAHATSIZ HİSSEDİYORUM"

Van'ın Gürpınar ilçesi Kırgeçit Sağlık Ocağı'nda görevliyken eğitim için gittiği Kayseri'den Van Depremi nedeniyle geri dönen doktor Fatma Bayram, yaptığı özverili çalışmalarla depremzedelerin gönlünde taht kurdu.

 23 Ekim günü yaşanan depremi duyar duymaz eğitimini bırakarak Van'a dönen Dr. Fatma Bayram, hasarlı olan evinden aldığı birkaç parça eşyayla birlikte 112 Komuta Kontrol Merkezi'ne geçti. Burada iki gün 112 Acil Servis ekiplerine gönüllü olarak yardımcı olan Dr. Bayram, ardından Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan ekiplere katılarak hasar gören köylerde sağlık taramasına çıktı. Depremzede köylüleri muayene ederek ilaçlarını veren Dr. Bayram, 9 yaşındaki kızı Sevcan Yörük'ü kaybeden hamile Gülfer Yörük

için de hemen ambulans istedi. Götürüldüğü hastanede Muhammed ismi verilen bir erkek bebek dünyaya getiren anne Yörük, Dr. Fatma Bayram'ın girişimleriyle tahsis edilerek Dağönü köydeki evlerinin önüne bırakılan konteynıra yerleştirildi.

 6 çocuk annesi Gülfer Yörük'ü (30) belli aralıklarla ziyaret ederek yardımda bulunan Dr. Bayram, "2010 yılında ilk tayinim Van'ın Gürpınar ilçesindeki Kırkgeçit Sağlık Ocağı'na çıktı. Bölgeye ilk defa gelen her kamu görevlisi gibi önce korkular ve tereddütler yaşadım. Ama bugün iyi ki gelmişim diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Şu an merkezde aile hekimliği yaparak hizmetine devam ettiğini de ifade eden Dr. Bayram, doktor sayısının yetersiz olması nedeniyle akşamları Gürpınar ilçe merkezinde nöbet tuttuğunu, gündüzleri ise tekrar hasar gören köylerde sağlık taramasına çıktığı belirtti. Dr. Bayram, "Boş oturduğum zaman kendimi vicdanen çok rahatsız hissediyorum. Ben doktorum ve bu dönemde en çok hizmet etmesi gereken kişi benim. Ancak benim yaşadıklarımdan daha fazla zorluk yaşayan, fedakarlık yapan meslektaşlarım da var"

ifadelerini kullandı.