KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÇOPUROĞLU GENİŞLETİLMİŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

AK PARTİ İL BAŞKANI ​​​​​​​ÇOPUROĞLU: KENDİMİZİ KÜRESEL DEĞİŞİMİN TAM MERKEZİNE YERLEŞTİRMEYİ BAŞARDIK

ATAŞ MECLİS KÜRSÜSÜNDEN EKONOMİK SIKINTILARA DEĞİNDİ

“34 MİLYON KİŞİ BANKALARA BORÇLU HÂLE GETİRİLDİ”

ÖZHASEKİ’DEN EMEKLİ AMİRALLERİN BİLDİRİSİNE TEPKİ

“HİÇBİR GÜÇ MİLLET İRADESİNİN ÜSTÜNDE DEĞİL ARTIK”

AK PARTİ GENEL BŞK. YRD. ÖZHASEKİ

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ

“EMEKLİLER ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA MAAŞ ALIYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK:

“BAŞBUĞ TÜRKEŞ’İN EVLADI OLMANIN ONURUNU YAŞIYORUZ”

ARIK BİR KEZ DAHA OTİZME DİKKAT ÇEKTİ

“BİR GÜN DEĞİL HER GÜN FARKINDA OLUN!

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KONYA’DA

BİRLİK BAŞKANLARI İSTİŞARE TOPLANTISI’NA KATILDI

ÖZDEMİR GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI’NA ATANDI

MEDYA, TANITIM VE HALKLA İLİŞKİLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÖREVİNE GETİRİLDİ

ÖZHASEKİ KONGREYİ DEĞERLENDİRDİ

“MKYK LİSTESİ TOPLUMUN HER KESİMİNDEN İSİMLERDEN OLUŞTU”

BU KONGRE 2023 YILININ MANİFESTOSUYDU

ÇOPUROĞLU:YENİ MKYK İLE SEÇİMLERE HAZIRLANMAYA BAŞLADIK

ATAŞ’TAN AK PARTİ KONGRESİNE ELEŞTİRİ

“HER BİR VATANDAŞIMIZIN VEBALİ ÜZERİNİZDEDİR”

AK PARTİ'DE KAYSERİ'DEN İKİ ÖNEMLİ GÖREV

ELİTAŞ YENİDEN GRUP BAŞKAN VEKİLİ OLDU

ÖZHASEKİ MKYK’YA GİRDİ

AK PARTİ 7.OLAĞAN BÜYÜK KONGRESİ ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BAŞKAN PALANCIOĞLU AK PARTİ 7. OLAĞAN KONGRESİ'NE KATILDI

“Cumhurbaşkanımızın yerel yönetimler ile ilgili övgü dolu söylemleri bizi son derece mutlu etmiştir”

AK PARTİ'DE KONGRE HEYECANI SÜRÜYOR

Çopuroğlu: “AK Parti Kayseri İl Teşkilatı olarak milletimiz adına 7. Olağan Büyük Kongre heyecanını ve coşkusunu yaşamaktayız”

Anahtar Kelimeler: VEKİL ULAŞTIRMA BAKANI’ SESLENDİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

VEKİL ARIK YHT İÇİN ULAŞTIRMA BAKANI’NA SESLENDİ

“KAYSERİ ARTIK KANDIRILMAK İSTEMİYOR!”

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na Ankara-Kayseri Yüksek Hızlı Tren çalışmalarının durumunu sordu. Kayserinin 13 yıldır YHT beklediğini belirten Arık, “Sayın Bakan, Kayseri artık hak ettiği kamu yatırımlarını almak istiyor; kandırılmak, aldatılmak istemiyor” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda söz alan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 3 yıl önce aynı komisyonda yaptığı konuşmayı hatırlatarak, Kayseri’ye verilen sözlerin tutulmadığını belirtti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı İsmail Adil Karaismailoğlu’nun Kayseri’ye YHT sözü veren 7. Bakan olduğunu ifade eden Arık, “Sayın Bakan, bundan tam üç yıl önce, 3 Kasım 2017 Cuma günü yine Plan ve Bütçe Komisyonunda dönemin Ulaştırma Bakanı Sayın Ahmet Arslan’a sordum. ‘Kayseri’ye on yıl önce söz verdiğiniz yüksek hızlı tren ne zaman gelecek? Ankara’dan yola çıkan kaplumbağa Kayseri’ye ulaştı ancak Kayseri’ye yüksek hızlı tren bir türlü gelmedi. Kayseri’ye yüksek hızlı tren ne zaman gelecek?’ diye sordum. Sayın Bakanın cevabı da aynen şöyle: ‘Kayıtlara geçmesi bakımından önemli; proje bitti, aralık ayı içerisinde yapım ihalesine çıkacağız, inşallah üç yıl içerisinde de bitirmiş olacağız.’ Sayın Bakan, aradan üç yıl geçti. Sayın Bakanın söylemine göre yüksek hızlı trene Kayserili çoktan binmiş olacaktı ama ortada ne tren var ne de atılan somut bir adım var. Sayın Bakan, Kayseri yüksek hızlı tren konusunda tam on üç yıldır iktidar tarafından kandırılıyor, aldatılıyor. Tam 2 Cumhurbaşkanı, 3 Başbakan, 6 Ulaştırma Bakanı, sayısız milletvekili Kayseri’ye yüksek hızlı tren sözünü verdi. Hafta sonu sizin de Kayseri’de olacağınızı öğrendik. Siz de yüksek hızlı tren sözü veren 7’nci Ulaştırma Bakanı olacaksınız.” dedi.

SANKİ ÇOK ÇALIŞIYORLARMIŞ GİBİ…

AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’nin Çevre ve Şehircilik Bakanı olduğu dönemde yapılan bir haberi paylaşan Arık, her seçim dönemi böyle haberlerin yaptırıldığını belirterek, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Sayın Bakan, gazeteye atılan şu manşete bakar mısınız? Bakınız, ‘Ankara-Kayseri arası bir buçuk saat olacak.’ deniliyor. Bu manşet her seçim döneminde Kayseri’de vaat olarak verilir. Sayın Bakan, ben de size tekrar soruyorum: Kayseri’ye yüksek hızlı tren ne zaman gelecek? Sanki çok çalışılıyormuş gibi, çok kafa yoruluyormuş gibi bu poz, her seçim döneminde Kayseri’de verilen poz. Ama bugün Plan ve Bütçe Komisyonunda bu pozu verenlerin hiçbiri yok. Sayın Bakan, size de yazılı olarak sorduk: ‘Kayseri’ye yüksek hızlı tren ne zaman gelecek?’ diye. Teşekkür e diyorum, siz de büyük bir samimiyetle cevap vermiştiniz, ‘Proje bitti, para yok ve dış kaynak bulabilirsek yapacağız.’ demiştiniz. Sayın Bakan, dış kaynak bulabildiniz mi? Kayseri sizden somut bir cevap bekliyor. Kayseri yüksek hızlı trene ne zaman binecek?”

YOL YOK AMA BELEDİYE BAŞKANINA ÖDÜL VAR

HAT YOK AMA DURAK VAR

Kayseri’ye 2014 yılında sözü verilen banliyö hatlarının duraklarının yapıldığını ancak ortada böyle bir hattın olmadığını ifade eden Arık, “Yeşilhisarlı hemşehrilerim ne zaman banliyöyle Kayseri’ye gelecek? Sayın Bakan, Kayseri, Orta Anadolu’nun metropol şehri ama yüksek hızlı tren Kayseri’yi teğet geçiyor. Ankara-Niğde arasında otoyol yapılıyor ama Kayseri hiç akla gelmiyor. Kayseri-Ankara arasında ne zaman otoyol yapılacak, böyle bir çalışmanız var mı?”

Felahiye’nin Göğdere yolunun 2018 yatırım programına alındığının söylendiğini ama 2020 yılının tamamlanmasına rağmen hiçbir çalışma yapılmadığını belirten Arık, “ Felahiye ilçemizin Göğdere yolu yılan hikâyesine döndü, bir türlü yapılmadı. Felahiye’nin AK PARTİ’li Belediye Başkanı Vural Coşkun, Göğdere yolu için ‘Proje bitti, ihale tamamlandı 2018 yılının yatırım programına alındı.’ demişti. 2020 yılı bitiyor ortada yol yok, çalışma da yok ama Felahiye Belediye Başkanı Göğdere yolu için yerel yönet iciler ödül alıyor, güler misiniz ağlar mısınız? Sayın Bakan, Kayseri artık hak ettiği kamu yatırımlarını almak istiyor; kandırılmak, aldatılmak istemiyor.” diye konuştu.

Soruları yanıtlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da Kayseri Ankara YHT projesi ile ilgili olarak, Kayseri-Yerköy yüksek hızlı tren hattı etüt proje çalışmalarının tamamlandığını, proje dış finansmanlı olarak gerçekleştirilmek üzere yatırım programına edildiğini söyledi.