Emak Asansör

 

KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÜNSÜR, OKULLAR AÇILDIKTAN SONRA PANDEMİ KURALLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Yrd. Doç. Dr. Emel Ünsür: "okulda temas kurmadan oynayacakları oyunlar oynatılmalı"

UZMANLARA  GÖRE EN FAYDALI  10 MEYVE

SAĞLIK MUCİZESİ 10 MEYVE

BU HASTALIK HAFİFE ALINACAK BİR HASTALIK DEĞİL

KAYSERİ TABİP ODASI BAŞKANI ŞAHİN: "YAZ DÖNEMİNDEKİ REHAVETİN ACI MEYVELERİNİ YİYORUZ"

FİLYASYON ÇALIŞMALARI EV EV DEVAM EDİYOR

SAĞLIK SEN BAŞKANI KESER: ZORUNLU OLMADIKÇA DIŞARIYA ÇIKMAYALIM

SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ'YE TEŞEKKÜR

BAKAN KOCA, İL SAĞLIK MÜDÜRLERİ İLE PANDEMİ SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ, SU ÜRÜNLERİ SATAN YERLERİ DENETLEDİ

YASAĞI İHLAL EDENLERE CEZA KESİLDİ

OKUL MÜDÜRÜ COVİD HASTALARINA ŞİFA DAĞITIYOR

HEM OKUL MÜDÜRÜ HEM FİLYASYON EKİBİNDE

“ZATÜRRE AŞISI YAPTIRALIM DERKEN SALGINA YAKALANMAYIN”

TÜRKİYE AİLE HEKİMLERİ UZM. DRN. KAYSERİ ŞB. GEN. SEKRETERİ UZM. DR. KADİR ÖZDEMİR AŞI BAŞVURULARI HAKKINDA KONUŞTU

BÖBREK HASTALARINA 'YERLİ VE MİLLİ' TEDAVİ İLE ÇÖZÜM

TIKANIKLIĞA BAĞLI BÖBREĞİ ÇALIŞMAYAN HASTALARA ERÜ’DEN ÇÖZÜM

TABİP ODASI BAŞKANI’NIN KORONA İSYANI

“HEKİMLER, SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE TEDBİR ALMASINA RAĞMEN HASTALIĞA YAKALANANLAR O BEDELİ CANIYLA ÖDÜYOR"

BU SAVAŞIN GİZLİ KAHRAMANLARINDAN BİRİ DE FİLYASYON EKİPLERİ

Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Keser, "Salgının yükünü sadece sağlık çalışanlarının omuzlarına yüklemeyelim"

LÖSEMİ HASTASI ARIN'IN BABASINDAN KÖK HÜCRE BAĞIŞI ÇAĞRISI

Baba Yıldırım: - "Sadece oğlum için değil bütün lösemili çocuklar için tüm Türkiye'yi kök hücre bağışı yapmaya çağırıyorum"

ŞİFA KAYNAĞI DOMATES

“7 GÜN BOYUNCA DOMATES TÜKETİN”

POZİTİF VATANDAŞLAR TEMASTA BULUNDUKLARI İSİMLERİ DOĞRU VERMİYOR

Benli: "Bu dönemde temas içinde olan kişileri izole edemezsek, kontrol etme şansımız olmaz"

KORONAVİRÜS BİLİM KURULU ÜYESİNDEN VAKA SAYILARI ARTIŞ GÖSTEREN İLLER İÇİN "SICAK HAVA" UYARISI

Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz: ”Önümüzdeki hafta sonu da vaka sayılarının artış olduğu illerde Ankara, Konya, İstanbul, Kayseri, Diyarbakır'da dikkat edelim"

BAKAN KOCA KAYSERİ’DEKİ TEHLİKEYİ AÇIKLADI

KAYSERİ’NİN EN FAZLA HASTA OLAN 5 İL ARASINDA

Anahtar Kelimeler: VİRÜSE KURBAN GİTMEYELİM!
Gürkan Ofis Mobilyaları

VİRÜSE KURBAN GİTMEYELİM!

KAYSERİ’DE VAKA ORANLARI ARTTI

Kayseri’de Kovid 19 vakaları arttı. Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışanlar başta, bir çok işyerinde binlerce kişi evlerinde karantinaya alındı. Şehir Hastanesi’ne özel durumu olmayan Kovid hastaları dışında hastalar alınmıyor. Sağlık ekipleri yoğun bir çalışma ortaya koyarken, vatandaşların maske,mesafe ve hijyene, kurban bayramı süresince daha dikkat etmeleri istendi.

Türkiye bu bayrama da Kovid’le girdi. Geçtiğimiz ramazan bayramında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı ülkemizde, ‘Yeni normalleşmeye’ bağlı olarak hazirandan itibaren kapalı olan işyerleri yeniden açıldı. Cenaze ve düğün gibi toplu organizasyonlar ve tüm işyerlerinin yeniden faaliyete geçmesi nedeniyle ülke genelinde vaka oranı düşerken Kayseri’de ise arttı.

Salgının ülkemizde görüldüğü mart ortasından itibaren mücadeleyi iyi yürüten şehrimizde vaka oranları ülke ortalamasının yarısının da altındaydı. Özellikle son 15 günde Kayseri’de vaka oranlarında yüzde 40 düzeyinde artış görüldü. Çoğunluğu 60 binin üzerinde kişinin çalıştığı Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere binlerce çalışan filyasyon ekiplerinin raporları doğrultusunda evlerinde karantinaya alındı. pozitif ve yüksek dereceye şüphe taşıyan vatandaş ise Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı…

Evlerinde karantinada olması gereken yüzlerce kişi Valiliğin talimatı ile kolluk kuvvetleri tarafından ‘sondaj- yoklama metodu’ ile denetleniyor. Evlerinde bulunamayanlara 3 bin 150 lira para cezası uygulanıyor.

SGK’nın ay başında özel hastaneleri pandemi dışına çıkartmasından sonra Erciyes Üniversitesi Hastanesi yönetimi de İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ile görüşerek pozitif vakaları kabul etmeyerek şüphe halinde Şehir Hastanesi’ne yönlendiriyor.Bazı acil ve özel durumlar hariç normal hastalar Şehir Hastanesi’ne kabul edilmeyerek Devlet hastanesi ERÜ hastaneleri veya özel hastanelere yönlendiriliyor.

Yetkililer vatandaşların maske, mesafe ve hijyene eskisinden daha fazla özen göstermesi gerektiğinin altını çizerek, ‘Cenaze ve düğün gibi organizasyonlar ile kalabalıkların katıldığı toplantılardan zorunlu olmadıkça uzak durulmasını’ istediler. Ev oturmaları, arkadaş toplantılarında da herkesin kurullara uymasını isteyen uzmanlar bu toplantıların mümkünse açık havada yapılmasını, değilse havalandırma ve kurullara herkesin özenle riayet edilmesi gerektiğine vurgu yaptılar.

Yetkililer ve uzmanlar Kurban bayramında herkesin virüsle ilgili kararlara uymada daha dikkatli olmasını istediler. Kurban kesim yerlerinde belediyelerin ve Tarım Müdürlüğünün her türlü önlemi aldığının altı çizilen değerlendirmede, ‘Herkes bu krallara uysun. Eskiden olduğu gibi toplu kurban eti paylaşımları vs yasak.

Bayramlaşmalarda da zorunlu olmadıkça çekirdek ailelerin dışına çıkılmamalı’ uyarısında bulunan uzmanlar siyasi partiler, meslek örgütleri ve diğer grupların toplu bayramlaşma yapmamalarını da istedi. Bayramlaşmaların istenmesi halinde online olarak yapılabileceği belirtildi.

Bayram süresince kolluk kuvvetleri ve sağlık çalışanları her türlü denetimi artıracaklar. Sağlık çalışanların salgının yoğun yaşandığı nisan ve mayıs ayına kıyasla daha yoğun ve sıkıntılı bir çalışma süreci geçirdiği ifade ediliyor…


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ