KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

SOLUNUM SIKINTISI ÇEKEN BEBEK İÇİN HAVA AMBULANSI

BEBEK KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ'NDE TEDAVİ ALTINA ALINDI

GİLABURU ALMANIN TAM ZAMANI

BÖBREK TAŞI DÜŞÜRÜYOR, AĞRI KESİYOR

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ’NİN SÖZLEŞMESİ UZATILDI

ALİ RAMAZAN BENLİ’NİN GÖREV SÜRESİ 14.04.2021 TARİHİNE KADAR UZATILDI

ERÜ’DE ‘GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ’ DÜZENLENDİ

AMAÇ HALKIN BİLİNÇLİ OLMASINI HATIRLATMAK

İLK FAZ 3 GÖNÜLLÜSÜ SERVİS ÇALIŞANI

“HİÇBİR AŞI, COVİD KADAR HAYATIMIZI RİSKE ATAMAZ”

VATANDAŞLARIN TEDBİRLERE UYMASI, SALGININ KISMEN KONTROL ALTINA ALINMASINI SAĞLADI

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ, "OKULLARIN AÇILACAK OLMASI TEDBİRLERİN ÖNEMİNİ DAHA DA ÖNE ÇIKARDI"

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ KKKA İLE MÜCADELE İÇİN 16 İLÇEYE İLAÇ DAĞITTI

Covid-19 pandemi süreci devam ederken, Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı ile mücadele için 16 ilçeye 10 bin kutu ilaç dağıtımı yaptı.

KAFASINI TRAKTÖR PULLUĞUNA ÇARPTI, KAFATASI ÇATLADI

TALİHSİZ ADAM SARIZ’DAN HAVA AMBULANSI İLE KENT MERKEZİNE GETİRİLDİ

YAHYALI’DA DOĞAN BEBEK İÇİN HAVA AMBULANSI

DOĞUMDAN SONRA AĞLAMADI VE MORARDI

COV-2 AŞISI TÜRKİYE’DE 13 BİN GÖNÜLLÜYE UYGULANACAK

“GÖNÜLLÜLER 18-50 YAŞ ARASINDA KRONİK HASTALIĞI OLMAYAN KİŞİLERDEN SEÇİLECEK”

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ ÇALIŞMALARIYLA TÜM ŞEHİR HASTANELERİ İÇİN ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR

TEKİRDAĞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ HAKKINDA BİLGİ ALDI

TABİP ODALARI’NDAN ORTAK SES

“TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI BİZİ TEMSİL ETMİYOR”

KINA DOĞAL AĞRI KESİCİ OLARAK KULLANILIYOR!

EFSANEVİ MISIR KRALİÇESİ KLEOPATRA’NIN KINA YAĞINDAN ELDE EDİLEN BİR KOKU KULLANDIĞI BİLİNMEKTEDİR.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ALİ RAMAZAN BENLİ, KORONA VİRÜSLE MÜCADELE HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

BENLİ: "KURBAN BAYRAMI'NDAKİ HAREKETLİLİĞİ 1,5 AYDA TOPARLAYABİLDİK”

VATANDAŞLAR TEMASLILARI SAKLIYOR, KORONA VİRÜS VAKA SAYISI ARTIYOR

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli: "Pozitif vakaların bazıları, evdeki temaslıları bile yazdırmaktan çekiniyor"

KORONA VİRÜSÜ YENEN DOKTOR

"ÇILDIRMAK İŞTEN BİLE DEĞİLDİ"

Anahtar Kelimeler: VİRÜSE KURBAN GİTMEYELİM!
Gürkan Ofis Mobilyaları

VİRÜSE KURBAN GİTMEYELİM!

KAYSERİ’DE VAKA ORANLARI ARTTI

Kayseri’de Kovid 19 vakaları arttı. Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışanlar başta, bir çok işyerinde binlerce kişi evlerinde karantinaya alındı. Şehir Hastanesi’ne özel durumu olmayan Kovid hastaları dışında hastalar alınmıyor. Sağlık ekipleri yoğun bir çalışma ortaya koyarken, vatandaşların maske,mesafe ve hijyene, kurban bayramı süresince daha dikkat etmeleri istendi.

Türkiye bu bayrama da Kovid’le girdi. Geçtiğimiz ramazan bayramında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı ülkemizde, ‘Yeni normalleşmeye’ bağlı olarak hazirandan itibaren kapalı olan işyerleri yeniden açıldı. Cenaze ve düğün gibi toplu organizasyonlar ve tüm işyerlerinin yeniden faaliyete geçmesi nedeniyle ülke genelinde vaka oranı düşerken Kayseri’de ise arttı.

Salgının ülkemizde görüldüğü mart ortasından itibaren mücadeleyi iyi yürüten şehrimizde vaka oranları ülke ortalamasının yarısının da altındaydı. Özellikle son 15 günde Kayseri’de vaka oranlarında yüzde 40 düzeyinde artış görüldü. Çoğunluğu 60 binin üzerinde kişinin çalıştığı Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere binlerce çalışan filyasyon ekiplerinin raporları doğrultusunda evlerinde karantinaya alındı. pozitif ve yüksek dereceye şüphe taşıyan vatandaş ise Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı…

Evlerinde karantinada olması gereken yüzlerce kişi Valiliğin talimatı ile kolluk kuvvetleri tarafından ‘sondaj- yoklama metodu’ ile denetleniyor. Evlerinde bulunamayanlara 3 bin 150 lira para cezası uygulanıyor.

SGK’nın ay başında özel hastaneleri pandemi dışına çıkartmasından sonra Erciyes Üniversitesi Hastanesi yönetimi de İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ile görüşerek pozitif vakaları kabul etmeyerek şüphe halinde Şehir Hastanesi’ne yönlendiriyor.Bazı acil ve özel durumlar hariç normal hastalar Şehir Hastanesi’ne kabul edilmeyerek Devlet hastanesi ERÜ hastaneleri veya özel hastanelere yönlendiriliyor.

Yetkililer vatandaşların maske, mesafe ve hijyene eskisinden daha fazla özen göstermesi gerektiğinin altını çizerek, ‘Cenaze ve düğün gibi organizasyonlar ile kalabalıkların katıldığı toplantılardan zorunlu olmadıkça uzak durulmasını’ istediler. Ev oturmaları, arkadaş toplantılarında da herkesin kurullara uymasını isteyen uzmanlar bu toplantıların mümkünse açık havada yapılmasını, değilse havalandırma ve kurullara herkesin özenle riayet edilmesi gerektiğine vurgu yaptılar.

Yetkililer ve uzmanlar Kurban bayramında herkesin virüsle ilgili kararlara uymada daha dikkatli olmasını istediler. Kurban kesim yerlerinde belediyelerin ve Tarım Müdürlüğünün her türlü önlemi aldığının altı çizilen değerlendirmede, ‘Herkes bu krallara uysun. Eskiden olduğu gibi toplu kurban eti paylaşımları vs yasak.

Bayramlaşmalarda da zorunlu olmadıkça çekirdek ailelerin dışına çıkılmamalı’ uyarısında bulunan uzmanlar siyasi partiler, meslek örgütleri ve diğer grupların toplu bayramlaşma yapmamalarını da istedi. Bayramlaşmaların istenmesi halinde online olarak yapılabileceği belirtildi.

Bayram süresince kolluk kuvvetleri ve sağlık çalışanları her türlü denetimi artıracaklar. Sağlık çalışanların salgının yoğun yaşandığı nisan ve mayıs ayına kıyasla daha yoğun ve sıkıntılı bir çalışma süreci geçirdiği ifade ediliyor…


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ