WELLİTON´DAN ŞAŞIRTAN HAMLE
BAŞKAN BEDİR, GOLCÜ OYUNCU İLE GÖRÜŞECEK ...
Tarih: 10.8.2017 17:23:47/ 1130okunma / 0yorum

Kayserispor´un tecrübeli golcüsü Welliton´un sözleşmesini tek taraflı fesih ettiğine ilişkin yazı Kayserispor´a ulaştı. Durum ile ilgili yönetim ile değerlendirme yapan Kayserispor Başkanı Erol Bedir,  Welliton ile görüşecek ve durumu netleştirecek.

Kayserispor´da Welliton krizi yeniden başladı. Brezilyalı forvetin menaceri 4 aydır alacağını alamadığı gerekçesiyle FIFA´ya başvuruda bulundu. FIFA´nın Kayserispor´a ödeme yapması için bir süre tanıdığı, ancak Sarı-Kırmızılılar´ın ödemeyi son günün akşamında yaptığı tespit edildi. Durum böyle olunca sözleşmesini tek taraflı fesih edip bonservisini eline alma hakkı doğan Welliton´un boşa çıktığı iddia edildi. Duruma ilişkin Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir, golcü oyuncu ile görüşme yapacak ve durumu netleştirecek.

Welliton´un durumuna ilişkin Kayserispor´un resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “09.08.2017 Çarşamba günü saat 17.00 sularında kulübümüze futbolcumuz Welliton Soares Morais´in sözleşmesinin tek taraflı feshi ile ilgili bir yazı ulaşmıştır. ​Feshe gerekçe olarak ise adı geçen oyuncunun birikmiş alacaklarının ödenmemesi gösterilmiştir. ​Ancak oyuncumuz Welliton hali hazırda kulübümüzden geçmişe ait her hangi bir alacağı olmadığı gibi Yönetim Kurulumuzca adı geçenin disiplinsiz hareketleri ve kampa geç katılmasından kaynaklı karar altına alınmış para cezası da beklemektedir. ​Anılan fesih yazısının futbolcumuz Welliton Soares Morais´ in bilgisi dahilinde yapılıp yapılmadığı bilinmemekle beraber, bu işlemin anılan futbolcumuz ile avukatı arasındaki iletişim eksikliğinden de kaynaklanmış olabileceği düşünülmektedir. ​Bu gelişmeler üzerine fırsatçı bir takım menajer ve avukatlar devreye girerek oyuncumuz ve kulübümüz menfaatlerine aykırı ve kendi kazançlarına olacak şekilde haksız işlemler yapmaktadırlar. ​Yaşanan gelişmelerde kulübümüz gerek uluslararası hukuk, iç hukuk ve transfer mevzuatı gibi konularda tamamen haklı durumdadır. ​Her hangi bir fesih name TFF´ na intikal ederse TFF fesih nameyi  işleme koymak zorundadır. Böyle bir işlemin vuku bulması halinde  ise davacı olacak kulübümüz hem oyuncudan, hem transfer olacağı kulüpten ve hem de bu hataya sebep olan sorumlulardan ciddi tazminatlar talep edecektir. ​Bu arada hatalarını anlayan sorumlular durumu düzeltmek için il dışında bulunan kulüp başkanımızla görüşmeler yapmış, ancak şu ana kadar net bir sonuç alınamamıştır. ​Kulübümüz önce kulüp menfaatlerini, kulüp otoritesini ve mensubiyet duygusu ile hareket eden diğer oyuncuları düşünerek en doğru kararı verecek olup gelişmelerden kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir.”

Haber: Şevket Tekin
Video Tarihi: 10.8.2017 17:23:47
Kaynak: SPOR SERVİSİ

Anahtar Kelimeler: WELLİTON ŞAŞIRTAN HAMLE
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
16 Temmuz 2018 Pazartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74