YABANCI ÖĞRETMENLERDEN
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ELMALI´YA ZİYARET ...
Tarih: 6.11.2017 16:40:00/ 544okunma / 0yorum

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ELMALI´YA ZİYARET

Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus + Okul Eğitimi Programı Stratejik Ortaklık Projesi kapsamında 5 ülkeden gelen yabancı öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı´ yı ziyaret etti. 

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinatörlüğünde Erasmus + projesi kapsamında “Teknoloji Eğitiminde Materyal Ürünleri Kullanma ve Geliştirme Projesinde ilimizi ziyaret eden İtalya, Romanya, Portekiz, Litvanya Macaristan ve Türkiye´ den katılan öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı´yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı “Beş ülkeden ilimize gelen eğitimcileri ağırlamaktan mutluluk duymaktayız. Bu projeler ile ülkeler arasında güçlü olduğumuz yönlerimizi karşılıklı paylaşarak bilgi alışverişi yapmaktayız. Günümüzde, bütün dünyada iletişim teknolojisinin ilerlemesine paralel olarak, eğitim bilimlerinde de yeni arayışlar içine girilmiştir. Öğrencilerin teknolojik araç gereçlere yönelik tutumlarını belirlemek amacıyla, çeşitli çalışmalar yapılarak, teknolojinin daha akılcı kullanılmasına ilişkin gerekli eğitim politika ve stratejilerin oluşturulmasına önem verilmektedir. Bütün bu sonuçlar, öğrencilerin teknolojik araç gereçlere yönelik tutumlarının ve fikirlerinin bilinmesi ve geliştirmesi gerektiğini göstermektedir. Bu nedenle Avrupa ülkeleri ile yaptığımız bu tür projeler oldukça önemlidir. Bundan sonrada bu tür projeler yapmaya devam edeceğiz.” dedi

Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ziyaretin anısına misafir öğretmenlere Kayseri´ yi simgeleyen eserlerin bulunduğu plaket takdim etti.

Macaristan´ ın Pech şehrinde bulunan Osmanlı döneminde yaptırılan Yakovalı Hasan Paşa Camisinin resmini çizen Macar öğretmen Anna Szaraz´ ın hediyesi İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı tarafından takdirle karşılandı. Osman Elmalı Anna Szaraz´ a bu hediyesinden dolayı özel olarak teşekkür etti.

Ziyaret günün anısına fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: YABANCI ÖĞRETMENLERDEN
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
13 Aralık 2018 Perşembe
Bugün
Sağanak
3 °C
-3 °C
Cuma
Bulutlu
6 °C
0 °C
Cumartesi
Bulutlu
7 °C
-1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74